Wspanialy XP

Moim zdaniem system powinien byc jak najwiekszym ulatwieniem, dla swego urzytkownika. Tymczasem XP:
–Zajmuje prawie 1 giga, win 98 SE np. jakies 300 mb
–Jest wolny jak zolw
–Nowe gry sie na nim wieszaja, a zgodnosc jest fikcja
–Stare gry praktycznie nie chodza
– Nowe modemy z 2 pol. 2001 roku nier dzialaja poprawnie
– nie wierzcie w jakies tam wylaczenia opcji w biosie umozliwiajace odpalenie gierek chodza ale na b. nowych kartach graficznych
–to system oparty na win2000 ale nawet w polowie nie tak stabilny..
*Jednyna zaleta Xp jest wyglad..jest dopieszczony..jak linux.
Ikonki cud malina,dxwieki i wogile..
Ja jednak wole stare poczciwe 98 – ic go jeszcze nie pobilo.
ps. Instalowalem na swoim kompie Xp juz 5 razy zarza po tem mazalem dysk. Choc kusi wygladem jest raczej bez sensu.

Zapraszam do polemik...

Odpowiedzi: 11

Windows XP ma takiego samego bug'a jak 2000! Mam plyte Abita BE62 na BX i nigdy zadne via 5 in 1 nie byly mi potrzebne. Kiedys zrobilem sobie raid'a programowego w win2000 i oddalem sie testom – odczyt 50MB/s, zapis 40 MB/s kopiowanie z partycji na partycje (w obszarze tego rajd'u) 2MB/s. Skasowalem raid mocno zawiedziony, zainstalowalem 2000 na pojedynczych dyskach i znowu testy – odczyt 22MB/s, zapis 18MB/s, kopiowanie z dysku na dysk 18MB/s, z partycji na partycje tego samego dysku fizycznego 2MB/s. Nie mam na plycie sprzetowego raidu – hpt366, ale w win98 kopiowanie z dysku na dysk leci z predkoscia 15, z partycji na partycje tego samego dysku fizycznego 11–12MB/s. Przypuszczam ze gdybym mial sprzetowy raid w win 98 kopiowalbym ze 30 MB/s, a w win2000/XP 2MB/s (bo w XP mam to samo co w 2000, tylko raidu juz kurna mi sie nie chce zakladac). Tam musi byc jakies programowe ograniczenie! Dlaczego tak kopiowanie w obszarze widzianym przez system jako jeden fizyczny dysk zwalnia!!! Procek mam 800 celerona a ramu 384MB. Jesli rozwiazaliscie taki problem to dajcie znac, prosze!!!!
KLAUS
Klaus
Dodano
04.06.2002 06:04:53
Moźe krótko. Winda XP Pro to system do zastosowanan profesionalnych i potrzebuje sprzetu zgodnego z zaleceniami Microsoft–u. Ale to zabrzmiało jak przemowa Billa he..I trzeba powiedziec ze jezeli warunki te sa spelnione to sytem dziala do dwóch razy szybciej od W2k (uruchamianie, serwery SQL itp.). Co do 9.x to nie uzywam tych systemow juz dawno mnie wkurzyly ...

pozdrowionka
Krzysztof
Anonymous
Dodano
03.06.2002 10:58:30
ja mam XP i 98 na dwóch partycjach i tak sie zastanawiam czy nie wywalic 98 XP to poprostu spełnienie moich marzeń o systemie operacyjnym (mój sprzet to athlon 1.4ghz 256ram na ddrach płyta abit karta g–force2 mx400 i tak sie zastanawiam dlaczego dopiero teraz zainstalowałem XP )troche złości mnie office bo nie mam front page ale jak go zainstaluje to nic wiecej mi do szczescia nie bedzie potrzebne
greenman
Dodano
03.06.2002 03:07:52
Teraz ja nie rozumiem ja tez mam Celerona 1 GHz 256 MB RAM
GeForce 2 MX 200 64MB i u mnuie śmiga jak trzeba fakt faktem nie jest to rakieta z P IV 2 GHz i na DDR ale zawsze coś.
A co do sprzetu to Celeronek 1 GHz to przecietny sprzęt.

Pozdrawiam
dusk
Anonymous
Dodano
01.06.2002 21:47:10
no poprawka procek byl 266

to ty kurwa masz jakiegos xpka made in garaz czyli taki xpek ktury defakto nie jest xpkeim . pełno takich cdków zalało nasz ciemnogród, nie działa to jak trzeba ludzie to kupują a potem płaczą na takich czatach ,źe xp jest ..... warty
I q.rwa penero nie odzywaj sie ja qrwa pracowałem na nim zanim jeszcze wyszedł (angielska wersja) tak wiec takie bucki jak ty maga mi jedynie pomasowac stopy ! jedno ci powiem na procku 950 i 128 ramu buja bardzo dobrze i na nizszych prockach tez wiec zastanow sie moze czas zmienic wersje beta 777 na xp professionall :)
zbor
Dodano
01.06.2002 20:52:15
moze jest on i najlepszy ze wszystkich wersji dotychczas dostepnych ale nie przesadzajcie z tym ze na kompie 233 128mb chodzi zajebiscie bo w to to ja nie uwierze moze i chodzi ale qwa jak widocznie nie widziałes jak powinien chulać xp ka mam durona 850, 320mb i qwa wcale tam zajebiscie tto nie chula mam ściągnięte pacze do xp z poprawkami ale wcale nie jest taki zajebisty i niezawodny i jest qwa pamięciorzerny.
bucek
Dodano
01.06.2002 18:57:54
Ja mam celerona 400 i 96 ramek i wszystko gra. Zapomniałam teź jak wygląda przycisk reset.
porcupine
Dodano
01.06.2002 11:07:02

Ja miałem kompa :

– procek 250 (podkręcone 233)
– 128 ramolce

i system chodził jak trzeba ,szybko i stabilnie,to chyba coś mówi
wiec nie pieprzcie ze minimalne wymagania x2 bo oni tam w microsoft naprawde umieją pisać. Trzeba tylko odwiedzic oficjalną strone giganta a nie słuchać głupot o beznadziejności xpka od ludzi który pracowali na nim mniej niź 5 minut i eeee
zbor
Dodano
26.05.2002 19:08:51

JAK SIĘ MA WINDOWSA xp Z GALAŻU (CZYLI JAKĄŚ GÓWNIANĄ KOPIĘ) TO WINDOWS XP NAWET W WERSJI PRO:
–Zajmuje prawie 1 giga
–Jest wolny jak zolw
–Nowe gry sie na nim wieszaja, a zgodnosc jest fikcja
–Stare gry praktycznie nie chodza
– Nowe modemy z 2 pol. 2001 roku nier dzialaja poprawnie
– nie wierzcie w jakies tam wylaczenia opcji w biosie umozliwiajace odpalenie gierek chodza ale na b. nowych kartach graficznych
–to system oparty na win2000 ale nawet w polowie nie tak stabilny..
Choc gadasz głupoty jesteś raczej bez sensu.
zbor
Dodano
26.05.2002 19:00:32
Odkąd spróbowałem XP 98–semki uźywam wyłącznie jako dyskietki startowej w razie problemów. Polecam to rozwiązanie jeśli macie trochę wolnego dysku. Jak sam nie namieszam to system chodzi super.
cichy
Dodano
16.04.2002 21:16:06
W woli wyjasnienia chodziło mi o stare gry..tj.z 1998–9. Spróbojcie np. odpalić "system shock 2" będzie sie motał przy uruchomieniu w efekcie stanie na planszy tytułowj z prośbą o zgodność.. Albo i nowsze np. Mesiash..wywalał mi się kilka razy..
Mam kartę opartą na NVidii ściągnąłem najnowszy detonator i...to nic nie dało..efekt ten sam..
Jeśli chodzi o sprzęt to mam celerona 1ghz –to chyba dobry sprzet jak na amatorski domowy komputer..
A na marginesie urzywałem wersji pro z orginalnej nie krakowanej instalki...
Anonymous
Dodano
03.04.2002 17:21:36
Anonymous
Dodano:
29.03.2002 13:12:07
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1