Word 2007 Numerowanie stron

Witam, Mam dokument w którym są sekcje ze stronami w orientacji pionowej jak i poziomej. Pierwszą stroną jest strona tytułowa. W związku z tym gdy każe wyświetlić numery stron to przy tej tytułowej go nie wyświetla. Jednak nie wyświetla także numerów pierwszych stron kolejnych sekcji, pierwszej strony po zmianie orientacji na poziomą, znowu przy pierwszej stronie nowej sekcji w orientacji pionowej itd. Po manualnej edycji stopki przy jednej z tych stron automatycznie pojawia się numer przy przy wszystkich stronach, łącznie z tytułową. Jak sprawić żeby na każdej stronie, prócz tytułowej, wyświetlał się numer strony ? Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 2

Jak ustawisz opcję "Inne na pierwszej stronie...." to rzeczywiście na pierwszej stronie numer się nie pojawi. Word domyślnie jednak [i]pierwszą stronę[/i] rozumie jako [i]pierwszą stronę w sekcji[/i]. Widać to jak wejdziesz do nagłówka takiej pierwszej strony - oznaczony zostaje on jako [i]Nagłówek pierwszej strony - Sekcja 2-[/i]. Wystarczy wtedy WYŁĄCZYĆ opcję "Inne na pierwszej stronie...". I analogicznie dla każdej sekcji - do nagłówka każdej pierwszej strony w sekcji, wyłączyć "Inne....".
sparky
Dodano
09.11.2010 21:28:55
  • JulianTuwim 10.11.2010 20:57:30

    [quote=sparky]Jak ustawisz opcję "Inne na pierwszej stronie...." to rzeczywiście na pierwszej stronie numer się nie pojawi. Word domyślnie jednak [i]pierwszą stronę[/i] rozumie jako [i]pierwszą stronę w sekcji[/i]. Widać to jak wejdziesz do nagłówka takiej pierwszej strony - oznaczony zostaje on jako [i]Nagłówek pierwszej strony - Sekcja 2-[/i]. Wystarczy wtedy WYŁĄCZYĆ opcję "Inne na pierwszej stronie...". I analogicznie dla każdej sekcji - do nagłówka każdej pierwszej strony w sekcji, wyłączyć "Inne....".[/quote] Dzięki, problem rozwiązany.

Czy z menu Wstawianie, Numery stron, Formatuj numery stron i zaznaczenie opcji Rozpocznij od............nie przynosi pożądanego efektu?
Trebbor
Dodano
09.11.2010 20:08:44
JulianTuwim
Dodano:
09.11.2010 13:29:58
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1