Word 2003 - problem z tłem

W Word 2003 nie potrafię prawidłowo ustawić tła dokumentu. Chodzi mi o możliwość uzyskania druku firmowego. Robię tak jak nakazuje pomoc, czyli Format / tło / efekty wypełnienia / obraz / wybierz obraz. Obraz owszem wstawia się ale jego wygląd jest zależny od skali powiększenia widoku !! Pomijam kwestię, że tak stworzony dokument z prostym tłem (motyw u góry i u dołu) waży przeszło 700 kB. Jest na to jakaś rada? Co robię nie tak? footman

Odpowiedzi: 5

A może jeszcze taki pomysł: w Wordzie 2003 było coś takiego jak kotwiczenie obrazka. Nie jestem pewny właściwej nazwy tej funkcji, ale poszukaj w helpach, bo w 2007 nic takiego np. nie znalazłem.
XanTyp
Dodano
20.04.2009 15:30:54
Przećwiczyłem oba te rozwiązania. Znak wodny generalnie ma zmniejszone nasycenie więc już z tego tytułu nie nadaje się. Natomiast wstawienie obrazka powoduje, że ciągle jest on dostępny dla myszy i można go nieopatrznie uchwycić i przesuwać. Jedynym rozwiązaniem jest wstawienie tekstury lub desenia - niestety Word nie pozwala na własne zdefiniowanie tych elementów o wielkości kartki A4. Czyli dalej mam problem.
footman
Dodano
20.04.2009 12:58:38
1. Czy przy użyciu znaku wodnego wyłączyłeś opcję "rozmycie"? 2. Możesz wstawić obrazek "bezpośrednio" (Wstaw-Obraz-Z pliku...), sformatować "Pod tekstem" i ustawić w dowolnym miejscu. W celu zmniejszenia pliku wypróbuj opcję "Kompresuj..." dostępnej przy "Formatowanie obrazu". [i] Dokument powinneś zapisać jako szablon.[/i]
piotr1958
Dodano
18.04.2009 00:09:29
Niestety znak wodny nie nadaje się, bo jest za mało nasycony barwą. Nagłówek i stopka też odpadają bo musiałyby zajmować za dużo miejsca (na papierze firmowym są pewne elementy skośne). Przy okazji mam pomysł i pytanie. Może ktoś z forumowiczów mógłby w swoim Wordzie wstawić mój plik JPG jako tło i odesłać takiego gotowca? Może problem jest tylko z moim Wordem, a normalnie to da się zrobić?
footman
Dodano
15.04.2009 10:47:50
Zamiast "efekty wypełnienia" wypróbuj "drukowany znak wodny". Jeśli logo chcesz mieć tylko u góry - to grafikę wstawiaj poprzez edytowanie nagłówka.
piotr1958
Dodano
15.04.2009 00:36:32
footman
Dodano:
14.04.2009 14:23:58
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1