WMP11 - szare tło przy filmach panoramicznych na LCD

Witam. Zauważyliście może, że przy odtwarzaniu filmów panoramicznych tło (chodzi mi o te niby czarne paski nad i pod obrazem) jest zbyt jasne (szare)? Nie wiem jak to wygląda na monitorach CRT ale na moim laptopie bardzo się rzuca w oczy. Wiem, że LCD nie potrafi wyświetlić idealnej czerni ale gdy używam innych odtwarzaczy np. Crystal Player paski, o których mowa są czarne a w WMP11 szare (rozjaśnione), czerń w samym obrazie jest dobra a tło szare co bardzo się rzuca w oczy i mnie osobiście denerwuje (szczególnie w nocy jak chcę obejrzeć film a to mi świeci :P). Czy jest na to jakiś sposób? Może kwestia ustawień (chociaż ja nic nie znalazłem)? Może są jakieś poprawki? Denerwuje mnie jeszcze w WMP11 fakt, że przy odtwarzaniu muzyki wyłączanie ekranu nie działa (zachowuje się tak jakby leciał film) ale to inna bajka. Bardziej denerwuje mnie problem nr. 1 :]

Odpowiedzi: 3

powiem ci tak opcja jest w opcje>zakładka player(odtwarzacz)>allow screen saver during playback(dopuść wygaszacz ekranu....) wystarczy ją zanaczyc i :d/ cieszyć sie oszczędaną energią :P mam viste home premium nawet spoko, myśle że na xp by mi szybciej wszystko smigalo ale myśle że sp1 coś poprawi..
Small Mike
Dodano
27.01.2008 14:50:44
Obojętnie czy mam go normalnie otwartego w oknie, czy zminimalizowanego wygaszacz/wyłączenie ekranu nie działa. Co do filmów to cały obraz na standardowych ustawieniach jest po prostu bardzo rozjaśniony, mało kontrastowy, barwy są wyblakłe. Kiedy użyję ustawień żeby zmniejszyć jasność, ustawić kontrast itp. to sam obraz jest dobry ale ustawienia te nie wpływają w żadnym stopniu na tło tzn. nadal jest szare chociaż obok na obrazie czerń jest ładna. Przymierzam się do przejścia na Vistę Ultimate x64 z SP1 więc zaczekam i zobaczę jak to będzie wyglądało wtedy.
Piiwko
Dodano
27.01.2008 13:25:21
mi się wyłącza ekran normalnie masz to normalnie na pasku czy jako pasek zadan? co do szarego na gorze i na dole nic takiego nie zauważyłem
Small Mike
Dodano
27.01.2008 04:04:19
Piiwko
Dodano:
26.01.2008 23:19:19
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1