Wirusy

Mam pytanie. Czy to normalne w XP, ze co jakiś czas (okolo godzinę lub coś około tego) pojawiają mi sie w folderze dokumenty udostępnione wirusy (jest to bodajze i.Worm.klez czy jakos tak). Moźna temu jakoś zapobiec??

Odpowiedzi: 19

Dziękuje wszystkim za rady. Myśle, źe problem został rozwiązany. Jeszcze raz wielkie dzięki :) :wink:
Anonymous
Dodano
24.09.2003 19:16:42
Lukasgod:
Tak mam lan i uniedostępniłem te dokumenty i narazie się nie pojawiają.
No i dobrze, bo lepiej szukac furtki i zapobiegac, niz narazac sie na jakies straty.
Byc moze ktorys z Twoich kumpli ma na swoim kompie wirusa rozsylajacego sie do wlasnie Dokumentow udostepnionych, lub swiadomie i zlosliwie wrzucal je do tego folderu.

A bledu nie popelniles, bo kasperski to wlasnie AVP :wink: .
EL NINO
Dodano
24.09.2003 19:07:18
EL NINO:
Lukasgod,
wylacz udostepnianie tych Dokumentow udostepnionych, to wtedy pozbedziesz sie klopotu. Byc moze ktos Ci zlosliwie wrzuca do tego folderu. Masz jakis LAN ?
Tak mam lan i uniedostępniłem te dokumenty i narazie się nie pojawiają. Wielkie dzięki, a co do nazwy (AVP) to faktycznie popełniłem błąd :oops: ale to ze względu, źe poprzednia wersja się tak nazywała.
Anonymous
Dodano
24.09.2003 18:58:07
O,jasna cholera. :shock: Ale kasper to przecieź KAV v.4 Personal albo Professional.
O AVP 4 jakoś nie słyszałem,a moźe to jakaś nowość,jak np.UNA :lol: :lol: :lol:


>>UNA>>>>Ukrainian National Antivirus >>> zresztą do dupy :!:

8)
tire
Dodano
24.09.2003 18:45:02
O,jasna cholera. :shock: Ale kasper to przecieź KAV v.4 Personal albo Professional.
O AVP 4 jakoś nie słyszałem,a moźe to jakaś nowość,jak np.UNA :lol: :lol: :lol:


>>UNA>>>>Ukrainian National Antivirus >>> zresztą do dupy :!:

8)
tire
Dodano
24.09.2003 18:45:02
tire:
Lukasgod:
Ja mam AVP 4 i on usówa tego wirusa tylko, źe on się znowu pojawia za jakiś czas. :)


A co to jest AVP 4 :?:


Strzelam – to jest... Kaspersky :wink: Anti–Virus Personal itd. wersja 4.x :?:
wirus
Dodano
24.09.2003 18:39:15
Lukasgod,
wylacz udostepnianie tych Dokumentow udostepnionych, to wtedy pozbedziesz sie klopotu. Byc moze ktos Ci zlosliwie wrzuca do tego folderu. Masz jakis LAN ?
EL NINO
Dodano
24.09.2003 18:38:06
Lukasgod:
Ja mam AVP 4 i on usówa tego wirusa tylko, źe on się znowu pojawia za jakiś czas. :)


A co to jest AVP 4 :?:
tire
Dodano
24.09.2003 18:31:10
Dzięki za rady. Ja mam AVP 4 i on usówa tego wirusa tylko, źe on się znowu pojawia za jakiś czas. Jak się pojawi to powiem pełną nazwę. Myślałem ,ze to wada windowsa bo pierwszy raz mam XP dlatego nie podawalem aź tak dokładnych danych ale widze ,źe problem leźy gdzie indziej. Jak wirus się znów pojawi to napiszze jego pełną nawę. Na raazie dzięki :)
Anonymous
Dodano
24.09.2003 17:29:06
Tylko uwaga,nie posiada on funkcji deinstalacyjnej.
W razie czego,trzeba go wywalać ręcznie.
Co miesiąc są udostępniane nowsze wersje i trzeba je ściągać,wywalając poprzednią.
ŚWIETNE NARZĘDZIE


8)
tire
Dodano
23.09.2003 21:36:34
A moźe juź sobie poradził ? Kto wie. Póki co zachęcam do pobrania Stingera, jest to "virus removal tool", pisałem juź o nim w innym topicu ale podam jeszcze raz link :
http://download.nai.com/products/mcafee–avert/stinger.exe
Wg producenta wykrywa m.in. takie przyjemniaczki (i wszystkie znane ich warianty) jak: Klez, Lovsan, Swen i wiele innych (ok. 30). Nic tylko pobierać i testować. Czekam na opinie. :wink:
wirus
Dodano
23.09.2003 21:00:10
Poczekajmy jeszcze, ja uwaźam, źe za (do) parę godzin sie odezwie :wink:
Pawek
Dodano
23.09.2003 20:50:51
Widać,kolega Lukasgod zwątpił. :?
A tak naprawdę,zanim zadasz pytanie na forum,przemyśl jego treść i konkretnie określ objawy.
Bo "coś tam Worm jakiś" NIC nikomu nie mówi,a my się z tym niepotrzebnie męczymy. :wink:
tire
Dodano
23.09.2003 20:22:07
Z tego co wiem, to nie ma takiego wirusa jak "I.worm.klez czy jakoś tak" :) Przeskanuj dyski i dowiedz się, jaka jest pełna nazwa tego wira – bez tego "jakoś tak". Jak będziesz ją znał, to zapraszam do topicu "jak rozwiązać problem mam wirusa xxxx":)
A jakby co to tu masz linki do stron symanteca:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.klez.h@mm.html – dotyczy klez.h

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.klez.e@mm.html – klez.e

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.klez.d@mm.html – klez.d

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.klez.removal.tool.html – pobierz "klez removal tool"

tam jest wszystko krok po kroku :wink:
wirus
Dodano
22.09.2003 23:59:41
Lukasgod:
(jest to bodajze i.Worm.klez czy jakos tak). Moźna temu jakoś zapobiec??


Coś tam pisze o klezie.
Kleza są przynajmniej 4 odmiany i usuwa je praktycznie kaźdy mocniejszy antywirus.

http://www.mks.com.pl/baza.html?show=listByname&nazwa=K
MarcinX
Dodano
22.09.2003 23:16:27
Lukasgod:
Mam pytanie. Czy to normalne w XP, ze co jakiś czas (okolo godzinę lub coś około tego) pojawiają mi sie w folderze dokumenty udostępnione wirusy (jest to bodajze i.Worm.klez czy jakos tak). Moźna temu jakoś zapobiec??


Dzięki SLAY3R

To jest nienormalne. :?
Ustal nazwę wirusa,wejdź np.na www.symantec.com
lub www.gdata.com.pl
znajdź narzędzie do usuwania ........i wal.
Poza tym jakiego masz antywira :?: źe toleruje taką sytuację. :D :D :D :wink:
Moja rada,jak zwykle: www.ravantivirus.com
Ściągnij i zainstaluj RAV Antivirus,uaktualnij,przeskanuj.
Oczywiście,uprzednio odinstaluj istniejącego av.
To tyle,pytaj dalej.Pozdrawiam :D
tire
Dodano
22.09.2003 22:54:31
Lukasgod:
Mam pytanie. Czy to normalne w XP, ze co jakiś czas (okolo godzinę lub coś około tego) pojawiają mi sie w folderze dokumenty udostępnione wirusy (jest to bodajze i.Worm.klez czy jakos tak). Moźna temu jakoś zapobiec??


Dzięki SLAY3R

To jest nienormalne. :?
Ustal nazwę wirusa,wejdź np.na www.symantec.com
lub www.gdata.com.pl
znajdź narzędzie do usuwania ........i wal.
Poza tym jakiego masz antywira :?: źe toleruje taką sytuację. :D :D :D :wink:
Moja rada,jak zwykle: www.ravantivirus.com
Ściągnij i zainstaluj RAV Antivirus,uaktualnij,przeskanuj.
Oczywiście,uprzednio odinstaluj istniejącego av.
To tyle,pytaj dalej.Pozdrawiam :D
tire
Dodano
22.09.2003 22:54:31
Przeniosłem topic do bezpieczeństwa.
SLAY3R
Dodano
22.09.2003 22:14:33
Temat leźy nie w tej beczce.
Zadaj go na Bezpieczeństwie :lol:
tire
Dodano
22.09.2003 21:43:17
Anonymous
Dodano:
22.09.2003 21:32:15
Komentarzy:
19
Strona 1 / 1