[WinXP] Jetico Firewall, procesy systemowe z dostepem do internetu

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum. Postanowilem napisac tutaj swoj post, gdyz niegdzie indziej nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na moje pytanie. Chodzi mi o ustalenie regul dla pewnych procesow systemowych. Wychodze, z zalozenia, ze moj system jest czysty od wszelkich smieci gdyz na bierzaco czyszcze go programami do tego przeznaczonymi jak Spybot czy Ad-aware, Hijack i oczywiscie Antyvirus i od dluzszego czas nic nie znajduje. Byc moze dlatego, ze internetu uzywam sporadycznie, korzystam z konta uzytkownika ograniczonego i loguje sie jedynie tylko na kilka stron jak strona banku, moja strona domowa i poczta przy pomocy Firefox-a z rozszerzeniami NoScript i AdBlock co pozwal mi czuc sie w miare bezpiecznie. Jako zapore ogniowa uzywam Jetico Firewall ktorego sobie bardzo cenie za male wymagania oraz skutecznosc jednak mam z nim dwa problemy, wynikajace raczej z mojej niewiedzy. Otoz, co jakis czas Jetico blokuje znaczna czesc pakietow przychodzacych z sieci na roznych portach.. niewiem czy to prawidlowy "obiaw", czy tez moze jakas aplikacjia o ktorej nie wiem laczy sie i cos sobie sciaga.. ponizej screen z tego log-a: http://img472.imageshack.us/img472/8606/jeticodp5.jpg Kolejna sprawa to reguly dla procesow systemowych jakie zostaly automatycznie przydzielone tym procesom przez program Jetico. Wszystkie maja pelne prawa do laczenie sie z Internetem.. zmienialem opcje, by sie mnie pytal przy probie nazwiazania polaczenia przez jakis proces i wychodzi na to, ze gdy proces ten nie moze sie laczyc internet nie dziala. Troche to dziwne, bo niby co taki csrss.exe czy winlogon.exe ma wspolnego z internetem (a moze sie myle). Prosilbym, byscie spojrzeli na to i doradzili mi czy lepiej to zostawic, zmienic lub odeslijcie mnie gdzies, gdzie znajde na ten temat wyczerpujace odpowiedzi.. Ponizej zalaczam kolejny screen i licze na wasza pomoc. Dziekuje i pozdrawiam.. http://img472.imageshack.us/img472/9720/jetico2um9.jpg

Odpowiedzi: 0

hal9kx
Dodano:
13.05.2007 21:55:49
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0