WindowsXP - ogromne problemy z udostępnianiem dysków w sieci

A wieć tak. Jest sieć składając sie z 5 komputerów. Wszystkie komputery należa do jednej grupy roboczej : BIURO. Komputery nazywają się : ADAM[xp],MARCIN[xp],DAREK[2000],JUREK[98],LAPTOP[xp]. Na jednym z komputerów [komputer o nazwie ADAM] nie mogę udostępnić dysków twardych tak aby były dostępne w sieci, tj. - udostępniam cały dystk twardy [np. D] ale inne komputery z sieci nie mają dostąpu do folderów i podfolderów znajdujących się na tym dysku. -gdy dodatkowo udostępnie wybrany folder [np.BAZA] na dysku D to inne komputery nie mają dostępu do podfolderów folderu BAZA. I żeby było ciekawiej to : udostępniony folder BAZA zawiera kilkanaście podfolderów - z czego dostęp jest do kilku podfolderów a do innych nie [podobnie jest z plikami znajdującymi się w folderach-do niektórych jest dostęp z sieci a do innych brak]. Wygląda to tak jakby system XP wybierał sobie które podfoldery udostępnić a któe nie. Natomiast z komputera ADAM mam dostęp do wszystkich pozostałych komputerów w sieci. Także cztery pozostałe komputery w sieci tj. MARCIN,DAREK,LAPTOP,JUREK widzą się wzajemnie. W normalnej sytuacji udostępnienie dysku D powoduje autoamtyczne udostępnienie wszystkich plików i folderów znajdujących się na danym dysku [wyjątki mogą stanowić foldery WINDOWS itp.] W moim jednak przypadku coś jest nie tak. Ps. Komputer ADAM jest po formacie. Prubowałem wyłączać firewalle ale to nic nie pomaga.

Odpowiedzi: 1

W dziale w którym teraz ten temat wylądował jest przyklejony temat o udostepnianiu - zaglądałeś do niego ??
Żółty
Dodano
22.08.2008 14:20:29
alcapon
Dodano:
22.08.2008 01:06:27
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1