Windows XP Prof SP3 PL nie przyjmuje klucza

Witam serdecznie. Zakupiłem ostatnio dla żonki laptopa Dell Latitude D400. Laptop wiadomo używka, bez systemu ani płyt. Sterowniki ze strony Della nie problem. Postanowiłem że postawię Windowsa XP Prof. Na spodzie mam naklejkę licencyjną z kluczem XP Prof. Z tego co widzę po klawiaturze lapek jest z Francji. I teraz podobno wersje Prof są multi uniwersalne i klucz powinien działać z każdą wersją. Niestety to co ściągnąłem jest albo wersją korporacyjną i wywala mi pirata przy sprawdzaniu, albo w wersji normalnej gdzie podaje się klucz pisze że klucz nieprawidłowy. Były to wersje z XP SP3 może dlatego ? Skąd mam ściągnąć taką wersję żeby mi legalnie działała i przyjmowała klucz z naklejki ? Dzięki z góry za pomoc.

Odpowiedzi: 1

Od Della. Klucz z naklejki będzie działał tylko z wersją OEM Della (a ta nie wymaga aktywacji, gdyż jest pre-aktywowana). Nie wiem też kto ci nagadał bzdur o "multi uniwersalnych Win XP Pro" - bo czegoś takiego po prostu nie ma (chyba że mowa o licencjach grupowych - ale nie sądzę żeby Cię to interesowało). Sęk w tym, że od Della dostaniesz zestaw płyt przeznaczonych dla tej konkretnej maszyny (w najlepszym przypadku będzie to wersja dwujęzyczna: angielski / francuski). Byś mógł się cieszyć legalną wersją i polskim interfejsem czeka Cię wyprawa do sklepu i wydatek. Trzeciej opcji możesz sam się domyślić - ale tu nikt ci nie pomoże w zdobyciu Win XP PE.
Veers
Dodano
09.05.2010 01:06:35
Raschey
Dodano:
08.05.2010 18:54:22
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1