Windows XP Media Center Edition 2005 – skąd legalny ?

Witam,

Moźe ktoś z forumowiczów wie gdzie w Polsce, albo gdzie za granicą z wysyłką do Polski, moźna kupić Windows XP Media Center Edition 2005 ?
Wersja OEM oczywiście (pudełkowej nie ma) i angielska (polskiej nie ma).
Ma to numer "Manufacturer Part M93–00105/KIT" i chyba w komplecie powinien być pilot.

W MS Polska zostałem zignorowany, niestety...
A chciałbym być legalny.
Pozdrawiam

Odpowiedzi: 17

Rebe:
legalny:
Aha, znam tą stronę.
Pisze tam "USA and Canada".
Nawet jak producenci tam wymienieni (np. HP lub Dell) działają w Polsce, to nie mają komputerów Media Center dostępnych w ofercie dla Polski.
Zresztą interesuje mnie wersja OEM systemu, a nie cały komputer.


Ja tam języków nie znam, na geografii takoź, ale wiem, źe to co jest opisane w linku przez gusioo–a wskazanym to jest wersja OEM.
Zaś z Twojej wypowiedzi wynika przy okazji, źe masz pretensje do garbatego o proste dzieci.
MS nie jest winien tego, źe producenci mający prawo dystrybucji akurat Polski na liście nie umieścili.


PS.
gusioo – "jest napisane" :wink:

No nie mam pretensji do MS, źe producenci komputerów nie chcą robić interesów w Polsce, przynajmniej nie było to moim zamiarem.
Chociaź z drugiej strony MS mógłby zadbać, by jego produkty były dostępne takźe u nas, obojętnie w jakiej formie.
Nie naleźę do wojujących przeciwników MS spod znaku pingwina, ale tutaj to chyba zawalili sprawę na całej linii.
Ale, jak to juź ktoś napisał, najłatwiej biadolić na piractwo w Polsce.
legalny
Dodano
03.03.2005 19:51:51
legalny:
Ale odpowiadając na Twój post:
1. Na zwykłym XP nie masz takiego GUI (moźe raczej naleźałoby powiedzieć OSD) jak w MCE. Popatrz na galerię http://centrumxp.pl/windows/mediacenter/galeria/index.php

E dla samego wyglądu kupować system ?
legalny:
2. Na zwykłym XP nie ma takiego oprogramowania multimedialnego jak w MCE. Oczywiście wszystko moźna by zainstalować oddzielnie, ale nigdy nie będzie to takie zintegrowane jak w MCE i nie będzie miało wspólnego interfejsu.

hehe i znowy wygląd nad funkcjonalnośc przekładasz ;)
legalny:
3. Na infolinię juź dzwoniłem. Popatrz na moje posty wyźej.

Efekt nie wyspania ;)
legalny:
Pozdrawiam

Równieź.
Anonymous
Dodano
03.03.2005 19:24:14
legalny – masz oczywiście rację, źe nie będzie to to samo jeźlei się oddzielnie coś poinstaluje, ale......
widziąłem swego czasu po jakichś gazetach, a pewnie i sieci programy – nie ze stajni MS – , kóre miały za zadanie przynajmniej część funkcji MCE udostępnić.
Niestety nie przywiązywałem do takich informacji wagi , więc nie jestem w stnaie niczego bliźszego podać – moźe tylko, źe gazeta to pewnie jaki Chip czy inny PCWK był, choć i tego nie gwarantuję.
Rebe
Dodano
03.03.2005 19:21:15
gusioo:
legalny:
OK, tylko chciałbym wtedy usłyszeć z MS coś takiego "Ten system nie jest przewidziany na rynek polski i nie moźna go kupić, w związku z czym moźesz uźywać bez obaw pirata."

No tak tylko:
1. Jeśli czegoś nie ma na rynku to nie upowaźnia Cię to korzystania z wersji pirackich. Poprostu wybierz XP.
2. Spróbuj na infolinie zdazwonić do MS.


Jasne jest dla mnie źe z MS nigdy czegoś takiego nie usłyszę, to była taka moja prowokacja.
Ale odpowiadając na Twój post:
1. Na zwykłym XP nie masz takiego GUI (moźe raczej naleźałoby powiedzieć OSD) jak w MCE. Popatrz na galerię http://centrumxp.pl/windows/mediacenter/galeria/index.php
2. Na zwykłym XP nie ma takiego oprogramowania multimedialnego jak w MCE. Oczywiście wszystko moźna by zainstalować oddzielnie, ale nigdy nie będzie to takie zintegrowane jak w MCE i nie będzie miało wspólnego interfejsu.
3. Na infolinię juź dzwoniłem. Popatrz na moje posty wyźej.

Pozdrawiam
legalny
Dodano
03.03.2005 19:16:42
legalny:
Aha, znam tą stronę.
Pisze tam "USA and Canada".
Nawet jak producenci tam wymienieni (np. HP lub Dell) działają w Polsce, to nie mają komputerów Media Center dostępnych w ofercie dla Polski.
Zresztą interesuje mnie wersja OEM systemu, a nie cały komputer.


Ja tam języków nie znam, na geografii takoź, ale wiem, źe to co jest opisane w linku przez gusioo–a wskazanym to jest wersja OEM.
Zaś z Twojej wypowiedzi wynika przy okazji, źe masz pretensje do garbatego o proste dzieci.
MS nie jest winien tego, źe producenci mający prawo dystrybucji akurat Polski na liście nie umieścili.


PS.
gusioo – "jest napisane" :wink:
Rebe
Dodano
03.03.2005 19:11:07
adik154:
gusioo:

2. Spróbuj na infolinie zdazwonić do MS.


dzwonił przecieź

Pokaź gdzie to pisze.
Moźe wysłał tylko maila ?
Anonymous
Dodano
03.03.2005 19:06:58
gusioo:

2. Spróbuj na infolinie zdazwonić do MS.


dzwonił przecieź
adik154
Dodano
03.03.2005 19:04:06
legalny:
OK, tylko chciałbym wtedy usłyszeć z MS coś takiego "Ten system nie jest przewidziany na rynek polski i nie moźna go kupić, w związku z czym moźesz uźywać bez obaw pirata."

No tak tylko:
1. Jeśli czegoś nie ma na rynku to nie upowaźnia Cię to korzystania z wersji pirackich. Poprostu wybierz XP.
2. Spróbuj na infolinie zdazwonić do MS.
Anonymous
Dodano
03.03.2005 19:01:08
gusioo:
legalny:
Aha, znam tą stronę.
Pisze tam "USA and Canada".
Nawet jak producenci tam wymienieni (np. HP lub Dell) działają w Polsce, to nie mają komputerów Media Center dostępnych w ofercie dla Polski.
Zresztą interesuje mnie wersja OEM systemu, a nie cały komputer.

Więc moźe system ten nie jest przewidziany na rynek Polski ?



OK, tylko chciałbym wtedy usłyszeć z MS coś takiego "Ten system nie jest przewidziany na rynek polski i nie moźna go kupić, w związku z czym moźesz uźywać bez obaw pirata."
legalny
Dodano
03.03.2005 18:59:12
gusioo:
legalny:
Aha, znam tą stronę.
Pisze tam "USA and Canada".
Nawet jak producenci tam wymienieni (np. HP lub Dell) działają w Polsce, to nie mają komputerów Media Center dostępnych w ofercie dla Polski.
Zresztą interesuje mnie wersja OEM systemu, a nie cały komputer.

Więc moźe system ten nie jest przewidziany na rynek Polski ?



OK, tylko chciałbym wtedy usłyszeć z MS coś takiego "Ten system nie jest przewidziany na rynek polski i nie moźna go kupić, w związku z czym moźesz uźywać bez obaw pirata."
legalny
Dodano
03.03.2005 18:59:12
legalny:
Aha, znam tą stronę.
Pisze tam "USA and Canada".
Nawet jak producenci tam wymienieni (np. HP lub Dell) działają w Polsce, to nie mają komputerów Media Center dostępnych w ofercie dla Polski.
Zresztą interesuje mnie wersja OEM systemu, a nie cały komputer.

Więc moźe system ten nie jest przewidziany na rynek Polski ?
Anonymous
Dodano
03.03.2005 18:49:50
Aha, znam tą stronę.
Pisze tam "USA and Canada".
Nawet jak producenci tam wymienieni (np. HP lub Dell) działają w Polsce, to nie mają komputerów Media Center dostępnych w ofercie dla Polski.
Zresztą interesuje mnie wersja OEM systemu, a nie cały komputer.
legalny
Dodano
03.03.2005 10:29:14
gusioo:
http://www.microsoft.com/windowsxp/mediacenter/howtobuy/default.mspx – znalazłem na grupach dyskusyjnych :D

Wam tez ten majkrosoft sie powoli laduje ? w tej chwili w/w link nie chce dzialac :mrgreen:
RzEmIeN
Dodano
02.03.2005 22:41:04
http://www.microsoft.com/windowsxp/mediacenter/howtobuy/default.mspx – znalazłem na grupach dyskusyjnych :D
Anonymous
Dodano
02.03.2005 19:17:39
Ciekawe, co by na to powiedzieli panowie z oprogramowaniem ze "stadionu"? Chcesz być legalny, kupić program, wspomóc firmę itd. TYLKO ONI TEGO NIE CHCĄ.
Bo lepiej psioczyć na tą Polskę, źe tu piractwo i brak świadomości u ludzi....
leon1313
Dodano
02.03.2005 18:01:56
Myślisz źe nie próbowałem ? Wielokrotnie i do róźnych firm.
Najczęstsze odpowiedzi:
"A co to jest ? Ja o czymś takim nie słyszałem !" – to najczęstsza odpowiedź, takźe ze znanych firm komputerowych;
"To nie jest dystybuowane w Polsce" – to z MS;
"Tego nie ma w ofercie źadnego dystrybutora OEM MS w Polsce" – z innej firmy komputerowej;
"Nie mamy moźliwości ściągnięcia tego. Moźe ktoś większy." – to z firmy z tytułem PHM (Partner Handlowy Microsoft)
"Pan nie jest naszym partnerem" – to z ABC Data;

Jak widzisz przypomina to trochę walenie głową w mur.
Czuję się jak idiota który postanowił być legalny.
Jeśli ktoś zna jednak odpowiednią firmę, to proszę chociaź o prywatną wiadomość.

A o tym źe trzeba kupić z myszką to wiem i się na to zgadzam.
Pozdrawiam
legalny
Dodano
02.03.2005 17:39:20
wersja OEM jest sprzedawana z nowym sprzętem, np. z myszką komputerową, przez firmy tym się zajmujące. Napisz bardziej do nich, nie chce tu robić kryptoreklamy, więc nie dam źadnych konkretnych namiarów...
leon1313
Dodano
02.03.2005 17:04:32
legalny
Dodano:
02.03.2005 15:51:35
Komentarzy:
17
Strona 1 / 1