Windows Vista Ultimate x64 muli...

Witam, Mam komputer (opisany w sygnaturze - wymieniona z oryginału tj. HP Pavilion Elite m9280.uk-a Desktop PC tylko karta graficzna i zasilacz) już ok. 1,5 roku. Od samego początki (była tylko Vista Home Premium x32 - którą w późniejszym czasie w związku z promocją UPGRADE Windows w jednym ze sklepów zmieniłem na Windows Ultimate x64). Mianowicie od samego początku, komp się strasznie mulił...Był nawet w serwisie, ale tam powiedzieli że ze sprzętem wszystko jest OK. Kilkakrotnie system Vista był instalowany na czysto po formacie i zawsze po ustawieniu i dograniu wszystkiego zdarzał się moment, że się wgrywał 3 godziny, albo coś podobnego...Próbowałem wszystkiego, ANTY-VIR (NOD 32) nic nie wykrywa, wyłączyłem INDEKSOWANIE (trochę to pomogło) i była chwila spokoju...Po zainstalowaniu SP2 do Visty system chodził jak perełka...Zdarzyła się raz zwiecha, ale po RESET wszystko było OK...No i tak od jakiegoś czasu, jak włączam system to się wszystko wgrywa i ładnie, ale jak na chwilkę odejdę od kompa to sie tak zmula (dysk chodzi od czasu do czasu, CPU OK, RAM - 2GB...to opisze za chwilkę) że tylko TWARDY RESET pomoga i potem jest ok, jednakże nawet w czasie używania systemu też tak się dziele, że otwierając jakieś okno jest to samo....?! Przejrzałem forum i sprawdziłem SVCHOST.EXE za doradztwem FAQ, wszystkie są w takich folderach jakich być powinny i nie mam mowy o VIRUS'ie, tak samo użycie procesora...Jednakże jest kilka plików SVCHOST.EXE i są do tego dwa bardzo duże, czasami nawet po 200 MB każdy...Dlatego RAM sięga 2 GB...właśnie wtedy się tak komputer muli...Kolega mi powiedział, że to może jakiś sterownik...Ja się już na takich rzeczach za dobrze nie znam, to PROSZĘ O POMOC...Bo tak z tym komputerem być nie powinno... Dodam, że na komputerze jest też Windows XP Professional x32 SP3 PL i działa bez zarzutów, zdarzyło mu się z raz czy dwa razy zmulić, ale nie było większych kłopotów... Robiłem już jakiś czas temu optymalizacje usług...W chwili obecnej używam "Tune Up Utilites 2010"...i dalej to samo...Jak się na chwilę zostawi komputer w bezczynności to tak zaczyna mulić...??!! Próbowałem zrobić "ComboFix" ale po uruchomieniu pokazuje się że nie działa pod x64, a "HiJachThis" boję się, bo wyczytałem na forum że nie ma co z niego korzystać pod systemami x64 ponieważ dobre logi pokazuje jako złe z powodu nie obsługiwania struktury x64... Ma ktoś jakiś pomysł...?! Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam!

Odpowiedzi: 3

No się okazało co było nie tak...A były to sterowniki HDD od HP...Wydano nowe sterowniki do dysków twardych z HP...Ale Ja nie mogłem ich zainstalować (jakimś cudem mi pokazywało "You already have the latest Firmware" - przy czym Ja miałem HP21 a nowe to HP26), w związku z czym poszukałem na Forum HP i znalazłem, że nie jestem Sam z tym problemem...Ściągnąłem oryginalne stery z Seagate (SD1A) no i od soboty hula aż miło i mam nadzieje, że tak już zostanie:) A najlepsze jest to, że po wgraniu systemu to zrzera 1,2 GB RAM'u...A nawet 1GB...Czyli to musiały być stery, bo SVCHOST.EXE jest mniejszy...W każdym razie uważam temat za zamknięty.
Deacon_Frost
Dodano
01.03.2010 13:42:11
Sprawdzę to dopiero po 15, jak będę w domu...Jednakże, zapomniałem dodać, że jak startuje system to na "dzień dobry" zżera ok. 1,6 - 1,7 GB RAM'u...
Deacon_Frost
Dodano
18.02.2010 08:00:17
Problemy z procesem svchost.exe to nic nowego. Zabić go nie można bo to systemowy i może być kilka razy uruchomiony. Z poziomu Windy nie widać jednak, co on tam w danym momencie uruchamia. Zastosuj np. programik Svchost Viewer i zobacz co się dzieje: http://www.codeplex.com/svchostviewer Ps. bardzo dobry jest też ten program: http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/bb896653%28en-us%29.aspx Ponadto poczytaj tutaj: http://www.searchengines.pl/Services-Uslugi-w-XP-t7723.html i tutaj: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=13285&hl=procesy
Ucho
Dodano
17.02.2010 22:20:56
Deacon_Frost
Dodano:
17.02.2010 09:53:22
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1