WINDOWS SEVEN 64bit Problem z Explorerem?

Dziwny przypadek. Gdy próbuję otworzyć jedną z partycji (G:) explorer się zawiesza. Total Commander bez problemu w nią wchodzi i normalnie można korzystać z zawartości tej partycji. Skopiowałem więc dane na inną partycję do katalogu (J:\G) Partycję sformatowałem na nowo podejrzewając jakiś błąd bo tylko na tej explorer zawiesza się. Na czystą partycję można już wejść explorerem, nic się nie dzieje. Po formacie chcę z powrotem skopiować pliki na swoje miejsce ale tym razem nie mogę wejść do katalogu (J:\G) bo explorer się zwiesza. TC bez problemu działa i kopiuje pliki. Skopiowałem więc jeden plik z tego katalogu (J:\G) na świeżą partycję (G:) przy pomocy TC ale niestety znowu do pliku nie ma dostępu i explorer zawisa. Oczywiście za każdym razem przy zamykaniu wiszącego okna mam komunikat: " Explorator Windows Nie Odpowiada czy chcesz zakończyć proces? T/N" System Windows 7 64bit, mam FW Comodo i AV Sunbelt Vipre nic nie zgłaszają.

Odpowiedzi: 6

Pamięci mają ustawione 2.2V Dysk ma 16MB pamięci wersja Green. Było wszystko ok przez długi czas aż nagle się sknociło. Po instalacji systemu bez problemów działało jak należy, przyznam, że mam taki problem po raz pierwszy. Wirusów nie ma to co się porobiło nie wiem. Ciekawy problem poniekąd i ciekawe jak go rozwiązać. Nie znalazłem rozwiązania więc przeprowadziłem całkowity format dysku i instalację systemu na nowo. Wszystko działa na razie, dane po skopiowaniu widoczne a przy okazji zmieniłem nieco rozkład partycji.
irondick
Dodano
20.03.2010 13:01:14
1. Pamięci Geila pracują z odpowiednio podwyższonym napięciem ? 2. Ten dysk WD - to przypadkiem nie jest wersja z buforem 64 MB ?
Veers
Dodano
20.03.2010 10:52:28
Proszę bardzo to ta sama konfiguracja jak we wcześniejszym temacie: Płyta ASUS P5Q-Premium BIOS 2201 Procesor C2Q E8200 RAM 4GB DDR2 GEIL ULTRA 2.2V Grafika HD4890 Formula HDD 1TB WDGreen SATAII w BIOSie jako AHCI DVDRW OPTIARC AD-7173S SATA w BIOSie jako AHCI PS Tagan BZ600W Win7 64bit Ultimate instalowany z pendriva przygotowanego z oryginalnej płyty.
irondick
Dodano
19.03.2010 23:22:37
Ot - choćby z jakim sprzętem mamy przyjemność (dyski, kontrolery czy płyta główna). Zapoznaj się z tekstem w mojej sygnaturce - powinien podsunąć Ci czego oczekuje ktoś kto nie widzi twojego sprzętu.
Veers
Dodano
19.03.2010 15:54:52
Co mam jeszcze podać? Problem dokładnie opisałem nie wiem co bym mógł dodać jeszcze. Buforowanie dysku....no ale inne partycje działają ok.:-k
irondick
Dodano
19.03.2010 15:34:27
Prawdopodobnie, masz problem nie tyle z dyskiem, co z obsługą jego buforowania. To tyle szklana kula. Podaj więcej danych, to zaczniemy wróżyć z fusów.
Veers
Dodano
19.03.2010 08:44:50
irondick
Dodano:
18.03.2010 13:24:29
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1