Windows server 2008 zapora jakość? problem z profilami zasilania

Witam! Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby powiedzieć, jak wygląda skuteczność zapory wbudowanej w wersję windows server 2008? Czy niepotrzebny jest już żaden inny firewall kiedy używam tego systemu jako stację roboczą? Mam także jeden irytujący problem. Na swoim koncie z prawami administratora nie mogę zmienić ustawienia profilu zasilania klikając na ikonke w trayu, dopiero jak wejde w ustawienia, to moge dostać się do tej opcji. Na wbudowanym koncie admina nie ma takiego problemu. Pewnie coś z prawami, ale w końcu mam konto admina.

Odpowiedzi: 2

chodzi mi o ergonomie używania tego firewalla, czy skutecznie reaguje na próby dostępu do sieci przez obce aplikacje. Jakoś windowsowe firewalle nie były nigdy rewelacyjne. Co do tego, że jest rożnica to zdążyłem zauważyć...ale widzę do konkretnej odp to tu daleko... Otóż wiem, że zwykłe konto administratora pracuje domyślnie w trybie administratora z potwierdzaniem... ok... ...a więc zainstalowałem nero 8 i jako admin nie mam prawa do wypalnia płyt. W ustawieniach grup polices itp itd niczego nie moge znaleźć, gdzie sobie takowe mogę przydzielić, mimo iż mam pełne prawa dostępu i modyfikacji tego pliku. Rozwiązanie jest uruchomienie nero z prawami admina, zaznaczenie tej opcji we wlaściwościach aplikacji, ale wtedy za kazdym razem musze to potwierdzać, co mi sie nie podoba i irytuje. Ustawiłem więc aby na koncie admina monity o podniesienie uprawnien byly z gory akceptowane, co dziala dla programow systemowych z prawami admina i progsow instalacyjnych, ale bynajmniej i tak nie rozwiazuje mojego wczesniejszego problemu ze zmiana profilu zasilania bezpośredni z traya. Ten problem rozwiązuje się, gdy wyłącze tryb zatwierdzania dla adminów zwykłych, wtedy mam prawa takie jak admin wbudowany w system ALE nie mam tez wtedy UAC jak nalezy, a juz pare razy uratowało mnie przed złośliwym oprogramowaniem (gdy crack zada prawa administratora to robi sie juz samo w sobie podejrzane...itp.). Czy nie moge sobie: 1. tak zdefiniować niektorych programów, aby ciągle ich nie potwierdzać, a jednoczesnie mieć włączone UAC. 2. jak nadać sobie prawa do nagrywania? nero burn rights jest bezużyteczne 3. czy mogę sobie od tak zmieniać profile zasialnia w trayu na zwykłym koncie admina? pewnie coś w rejestrze musze poszukać. Chce pracować na koncie admina ale bez pełni praw (tryb z zatwierdzaniem), coś a'la jak w Viście, gdzie nie pojawiały sie takie restrykcje prawne aż. Z góry dziękuje za odp i pozdrawiam.
Arek_W
Dodano
24.04.2008 22:56:40
1. Mnie wystarcza. 2. Jest różnica między tym co może "Najwyższy Władca Systemu", a tym co przysługuje "Uzurpatorowi" przez przypadek należącemu do grupy Administratorzy.
Rebe
Dodano
23.04.2008 20:03:33
Arek_W
Dodano:
23.04.2008 18:22:06
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1