windows server 2003 sbs + xp home

Witam.Raczej potrzebuje sporo wyjaśnień.Mam serwer 2003 sbs i podpiety do tego xp home.Kompy sie widzą i z serwera moge wchodzić na udostepniony dysk z xp home- i na tym kończą sie moje zdolności sieciowe.System win serwer 2003 posiadam od 3 dni i nic o nim nie wiem-w drodze jest ksiązka 400stron może cos mi sie rozjaśni-ale nie w tym rzecz.Te kompy bedą w robocie więć-na serwerze jest ustawiona domena a nie grupa robocza, a z domenami mam do czynienia pierwszy raz.Czy cos mam jeszcze poustawiać na serwerze?stworzyć jakies konto?W pracy na serwerze bedzie postawiony Insert(program ksiegowy na sql server) a za podpiętą stacje robącza ma robić ten komp z xp home.

Czy nie bedzie problemu z łączeniem sie z serwerem sql insertu ze stacji roboczej na xp home?a jesli bedą to co poustawiać na serwerze?

Wszystko to zostało kupione z myśla o rozwoju firmy i podpinaniu kolejnych stacji roboczych z hp home-dlatego chce poznać podstawy, bo i tak mnie to nie ominie.

Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Domena + HP Home ?? Cytacik ze stron MS

System Windows w wersji Home Edition nie pozwala na przyłączanie do domeny, a jedynie do grup roboczych

Problemu z serwerem SQL raczej być nie powinno.

Żółty
Dodano
26.08.2006 12:24:28
  • EL NINO 30.08.2006 12:39:21

    <BLOCKQUOTE><div><img src="http://portal.centrumxp.pl/Themes/default/images/icon-quote.gif"> <strong>Ż&oacute;łty:</strong></div><div>Cytacik ze <a href="http://support.microsoft.com/kb/295017/PL/" target="_blank" title="http://support.microsoft.com/kb/295017/PL/">stron MS</a> <BLOCKQUOTE><div>System Windows w wersji Home Edition nie pozwala na przyłączanie do domeny, a jedynie do grup roboczych</div></BLOCKQUOTE></div></BLOCKQUOTE>Pozwala, ale mnostwo z tym klopotu. Podawalem w tym dziale nazwe programu &quot;wspomagajacego&quot;. Warto odszukac i skorzystac, jesli nie wchodzi w gre zamiana na XP Pro lub Grupe robocza.<br /><br />

AdamNo1
Dodano:
25.08.2006 19:43:57
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1