Windows Server 2003 nie widzi całego RAMu

Witam. Mój problem polega na tym, że po dokupieniu drugiej takiej samej kości (1GB Kingston DDR2/800MHz) Windows Server 2003 nadal widzi tylko 1GB. W BIOSie podaje 2048, w Slackware Linx 12 też jest OK. Karta graficzna nie jest zintegrowana, opcja "Remap Memory" jest Włączona. Kości są włożone w gniazda 1. i 3. Wygląda to tak, że są 4 gniazda zgrupowane po 2. Włożenie kości na gniazda 1. i 2. (obok siebie) powoduje nie uruchamianiem się systemu (monitor nie włącza się). Obie kości osobno działają, zamiana miejscami daje taki sam efekt. Konfiguracja sprzętowa: Typ procesora: DualCore Intel Core 2 Duo E6550, 2300 MHz (7 x 329) System operacyjny: Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition Dodatek service pack systemu operacyjnego: Dodatek Service Pack 2 Nazwa płyty głównej: ASRock 4Core1333-eSATA2 karta graficzna: nVidia GeForce 7300GT 265MB RAM Proszę o pomoc szkoda 50PLN na RAM który miał być wykorzystywany w grach, nic mi po 2GB na linuksie...

Odpowiedzi: 2

Poszukałem jeszcze w sieci; może komus się przyda na przyszłość: W pliku boot.ini był wpis /maxmem=1024 Ustawiłem na 2048 i pomogło ;] @Razorek: Dzięki za szybką odpowiedz, też dużo złego słyszałem o ASRockach ale w sumie narazie nie narzekam, BIOS tez mi sie wydaje w porządku.
Jakub.Kawka
Dodano
24.09.2008 01:17:18
Przyjrzyj się dokładnie czy kości są na pewno takie same. Drugim aspektem sprawy może być ustawienie płyty głównej. Początkowo kość była pojedyńcza, a następnie włożyłeś dwie w konfiguracji dual chanel. Może zawiodło autowykrywanie kości? Sprawdź co ma w tej sprawie do powiedzenia everest. bo ta kość może nie istnieć albo będize widział dwie 512. Niby cuda ale takie sytuacje też się zdarzają. Sam mam jedną że kość 2GB jest widziana jako 256. I też teoretycznie wszystko jest w pożądku a w praktyce... Miałem Też na AsRocku (poprzedniej płycie głównej) dziwne problemy z tym że pod XP. System się samoczynnie restartował. Parametry z BIOSa różniły się od parametrów w systemie itp. Wina BIOSa, który niby wiecznie się rozwija a tak naprawdę jest delikatnym nieporozuminiem. Jak ciekawi kogoś metoda funkcjonowania firmy AsRock to załużcie temat. Uwierzcie mi że jak poczytacie to się zrazicie.
Razorek
Dodano
24.09.2008 00:38:54
Jakub.Kawka
Dodano:
23.09.2008 21:00:39
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1