Windows Server 2003 czy lepszy od XP?

Witam od kilku lat uźywam systemu WindowsXP zastanawiałem się czy nie przejść moźe przypadkiem na 2003... Dlatego pytanie do wasz czy warto właśnie? Do WindowsXP wyszło SP2, a nawet jest zapowiedzianie SP3... A do 2003?? Dlatego bardzo wasz proszę o radę...

Odpowiedzi: 12

Moim zdaniem 2003 jest lepszy od XP, uzywam go juz ponad rok i jestem bardzo zadowolony, jest wydajniejszy, stabilniejszy od XP. Przez pewien czas miałem zainstalowany XP SP2 i duzo gorzej mi chodził od 2003. A źeby go przerobic na stacje robocza wystarczy poświęcic 10 min. A co do tego, źe nie chodza na nim niektore aplikacje to do tej pory jedynie Norton Antivirus mi nie chodził.
fije
Dodano
10.10.2005 16:22:08
gusioo:
Fajnie sie ma bo (zakładając, źe to nie 180 dniówki) dostał 3 systemy warte ~14 tyś złotych kaźdy. IMO nawet Intel nie jest taki szczodry.


Tylko, źe – jeźlei to są wersje typu takiego jak zwykle dawane to ani tego sprzedać, ani "u obcych" zainstalować legalnie nie moźna.
Tedy i fakt, iź brat dostał nie zmiani problemu legalności.
Rebe
Dodano
09.10.2005 14:09:01
Fajnie sie ma bo (zakładając, źe to nie 180 dniówki) dostał 3 systemy warte ~14 tyś złotych kaźdy. IMO nawet Intel nie jest taki szczodry.
Anonymous
Dodano
09.10.2005 11:25:33
pirex:

Chyba nie słyszałęś nigdy o zjezdzie Intel... Tak ten zjazd jest bardzo pogaty prowadzony właśnie przez firmę Intel – rozdawją zawsze laptopy, office najnowszy itp

Co do wersji to EE (Enteprise Edition)...


pirex...

1. podejrzewam ze brat dostal wersje testowe
2. Windows 2003 to serwer, a nie wersja domowa
3. moze pogadaj z bratem co sadzi o instalowaniu tego systemu w domu (bardzo jestem ciekaw opinii)
4. zjazdy jak zjazdy – zawsze cos rozadaja to breloki to proporce czasem nawet poczestunek :)
mrsit
Dodano
08.10.2005 22:41:45
gusioo:
pirex:
Sorx, źle się wyraziłem... Chodziło mi o to, źe mój brat ma bodajźe trzy kopie Windows Server 2003 – dostał je corocznym zjeździe Intel w Warszawie...

To bogaty ten zjazd był. Moźna wiedzieć jakie wersje ?


Chyba nie słyszałęś nigdy o zjezdzie Intel... Tak ten zjazd jest bardzo pogaty prowadzony właśnie przez firmę Intel – rozdawją zawsze laptopy, office najnowszy itp

Co do wersji to EE (Enteprise Edition)...
pirex
Dodano
08.10.2005 22:15:34
pirex:
Witam od kilku lat uźywam systemu WindowsXP zastanawiałem się czy nie przejść moźe przypadkiem na 2003... Dlatego pytanie do wasz czy warto właśnie? Do WindowsXP wyszło SP2, a nawet jest zapowiedzianie SP3... A do 2003?? Dlatego bardzo wasz proszę o radę...


Zdecydowanie nie (glownie ze wzgledu na brata) :)
mrsit
Dodano
08.10.2005 21:51:41
pirex:
Sorx, źle się wyraziłem... Chodziło mi o to, źe mój brat ma bodajźe trzy kopie Windows Server 2003 – dostał je corocznym zjeździe Intel w Warszawie...

To bogaty ten zjazd był. Moźna wiedzieć jakie wersje ?
Anonymous
Dodano
08.10.2005 20:55:23
Sorx, źle się wyraziłem... Chodziło mi o to, źe mój brat ma bodajźe trzy kopie Windows Server 2003 – dostał je corocznym zjeździe Intel w Warszawie...
pirex
Dodano
08.10.2005 19:49:57
pirex:
Dzięki za odp... Co do ceny nie musisz się martwić, gdyź mam orginała – mój brat pracuje w firm. komp.

Więc dzięki jeszcze raz za odp... Czyli jednak pozostane przy WinXP i poczekam na Viste...


Zupęłnie jakbym przeczytał – poniewaź mój brat pracuje w Pałacu Buckingham to mam swobodny dostęp do Królowej.

Tak to mniej iwęcej wygląda z pracą gdzieś, a oryginalnością – legalnością uźywania tego co się "wyniesie".
To nie jest pod Twoim adresem, ale uwaga o charakterze ogólnym poczyniona na kanwie wyboldowanego fragmentu Twojej wypowiedzi.
Rebe
Dodano
08.10.2005 19:42:29
Dzięki za odp... Co do ceny nie musisz się martwić, gdyź mam orginała – mój brat pracuje w firm. komp.

Więc dzięki jeszcze raz za odp... Czyli jednak pozostane przy WinXP i poczekam na Viste...
pirex
Dodano
08.10.2005 19:35:51
Chłopie czy Ty w oole wiesz o czym piszesz ?
Za cenę w2k3 kupisz komputer i to nie w super markecie wraz z oprogramowaniem jakie w warunkach odmowych pozwoli Ci na robienie dowolnych rzeczy.
O tym, źe do w2k3 wyszedł SP1 to teź juź pora by wiedzieć skoro nad tym OS–em się zastanawiasz.
Tyle tytułem wstępu.
W2k3 jest systemem serwerowym,co onacza nie tylko tyle, źe jest w stosunku do XP czy w2k server – z nim naleźałoby go porównywać łąsnie, bardziej 'rozbudowany" o narzędzia związane z obsługą sieci, zarządzaniemi nimi itp., aleórwnieź źe nacisk połozony jest na rozwiązania podnoszacestabilność i wydajność w zastosowaniach firmowych, a nie domowych.
Do tego dochodzą problemy(?) z oprogramowaniem uźytkowym – naleźy uzywać wersji dla serverów przeznaczonych, bo te dla stacji roboczych najzwyczajniej w świecie nie będa działać.


Ale oczywiście .wybór naleźy do Ciebie.
Tylko pamiętaj, źe ....ostrzegaliśmy.
Rebe
Dodano
08.10.2005 19:04:31
Oddaj Bogu, co boskie – cesarzowi, co cesarskie.
Anonymous
Dodano
08.10.2005 18:58:44
pirex
Dodano:
08.10.2005 18:56:05
Komentarzy:
12
Strona 2 / 2