Windows rozwinie skrzydła

O co chodzi z tą nową akcją (?), bo czekam i czekam, a termin jest stale przedłużany ? ;D Sądząc po grafikach umieszczonych na stronie jest to związane z aplikacjami usługi Live albo Windows 7. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ? ;]

Odpowiedzi: 20

Krótko mówiąc zostaliśmy perfidnie oszukani... Zaczynam się zastanawiać, czemu tylko kilka osób pisze o tym na forum... czyżby to tylko ci o których zapomiano i którzy musieli upominać się o nagrody mailowo... może pozostali już dawno dostali BOXy... a co z Vistą BOX ??? Może lepiej było się nie starać i dostać Vistę po czym szybko ją sprzedać i mieć pieniądze na zakup Sevena BOXa w sklepie - chyba, że pan w sklepie by popatrzył i powiedział "Pan z CentrumXP, sorki ale dla pana w tej cenie tylko NFR !!!". A tak na poważnie, to skoro NFR ma być równy BOXowi... to: 1. Gdzie certyfikat autentyczności ??? Jak mam udowodnić że produkt jest legalny, skoro mam tylko klucz ??? 2. Co z pomoca techniczną ??? 3. Co z prawem przyszłego upgrade ??? Brałem już udział w pewnym konkursie, gdzie były do wygrania NFRy... a dokładnie W2K8 Ent... tylko że od początku wszyscy o tym wiedzieli... a na dodatek było tego 3000 (tak - trzy tysiące). Panie Jakubie... tak się NIE ROBI !!!, a teraz jeszcze chowanie głowy w piasek... WSTYD !!!
Andrzej.K
Dodano
13.12.2009 23:10:04
  • Veers 14.12.2009 00:19:46

    [quote=Andrzej.K]... A tak na poważnie, to skoro NFR ma być równy BOXowi... to: 1. Gdzie certyfikat autentyczności ??? Jak mam udowodnić że produkt jest legalny, skoro mam tylko klucz ??? 2. Co z pomoca techniczną ??? 3. Co z prawem przyszłego upgrade ??? [/quote] No właśnie to mnie intryguje, w świetle informacji które już podałem o zmianach w Windows 7 NFR - jestem ciekawy jak to wygląda, i mam nadzieję że ktoś kto takiego Windowsa otrzymał objawi się, a może nawet zda relację z ewentualnych różnic. Wybaczcie że nie będę komentował pozostałych wypowiedzi (tych o "perfidnym oszustwie"), ale już wskazałem drogę postępowania, i uznaję temat za zamknięty. Obecnie interesuje mnie tylko dwie rzeczy: czy rzeczywiście NFR jest równy BOXowi, oraz dlaczego Windows Vista Ultimate Trial (365 dni) ma wartość 1599 zł ?

  • tzok 14.12.2009 14:06:27

    [quote=Veers](...) oraz dlaczego Windows Vista Ultimate Trial (365 dni) ma wartość 1599 zł ? [/quote]nie 1599zł, a 15 nagród o wartości 99zł każda, niestety nie można sobie już do niej klucza wygenerować (ku formalności - instalka jest całkiem normalna i można sobie wpisać "inny" klucz, tylko że wtedy to już nie będzie trial), a trial Seven RC na 365 dni był za darmo do pobrania... ale płytka ładna, można jej używać np. jako podstawkę pod kubek ;) Aaaa... Seven Home Premium też będą NFR jakby ktoś chciał wiedzieć. Visty chociaż były BOX? Bo już wiadomo, że 7 Ultimate i Office 2007 też były NFR.

  • luznymak 14.12.2009 16:00:47

    [quote=tzok]nie 1599zł, a 15 nagród o wartości 99zł każda, niestety nie można sobie już do niej klucza wygenerować (ku formalności - instalka jest całkiem normalna i można sobie wpisać "inny" klucz, tylko że wtedy to już nie będzie trial)[/quote]a zwykły pirat. [quote=tzok]Aaaa... Seven Home Premium też będą NFR jakby ktoś chciał wiedzieć. [/quote] Taa, mhyyy, chciałbym je zobaczyć. No chyba że Microsoft wypuścić je specjalnie dla CentrumXP A te Windowsy 7 NFR to dostali już wszyscy którży wygrali wersję BOX? Czy są jeszcze osoby które nic nie dostały?

  • caramon 14.12.2009 19:46:34

    [quote=luznymak][quote=tzok]nie 1599zł, a 15 nagród o wartości 99zł każda, niestety nie można sobie już do niej klucza wygenerować (ku formalności - instalka jest całkiem normalna i można sobie wpisać "inny" klucz, tylko że wtedy to już nie będzie trial)[/quote]a zwykły pirat. [quote=tzok]Aaaa... Seven Home Premium też będą NFR jakby ktoś chciał wiedzieć. [/quote] Taa, mhyyy, chciałbym je zobaczyć. No chyba że Microsoft wypuścić je specjalnie dla CentrumXP A te Windowsy 7 NFR to dostali już wszyscy którży wygrali wersję BOX? Czy są jeszcze osoby które nic nie dostały?[/quote] No ja czekam i jeszcze się nie doczekałem na HP BOX :neutral: Może jeszcze do jakichś świąt dojdzie:-k

Chyba trzeba podesłać ten regulamin organizatorowi, bo zapomniał co napisał! Szczególnie pkt 7.7 [b]Nagrody będą wydawane wyłącznie w postaci określonej w Regulaminie, bez możliwości wypłaty równowartości nagród rzeczowych w pieniądzu lub zamiany Nagród na inną nagrodę.[/b]
luznymak
Dodano
13.12.2009 18:48:32
Powiem szczerze - że trochę Wam się dziwię. Zajrzałem sobie do regulaminu konkursu, który jak mi się wydaje akceptowaliście rozpoczynając zabawę. Przecież tam jest wszystko ładnie, jasno opisane co i jak, kto i za co odpowiada, w jakim zakresie, oraz jakie będą nagrody i kto ponosi odpowiedzialność za dostarczenie ich w terminie określonym przez regulamin. Tak więc : [quote] 1.3. Wyłącznym organizatorem Konkursu jest Jakub Hryciuk prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Jakub Hryciuk Onex Group w Woźnikach, ul. Tarnogórska 21, Woźniki 42-289 wpisanym do ewidencji działalności gospodarczej, prowadzonej przez Burmistrza Miasta i Gminy Woźniki pod nr 1376/2005 („Organizator”). (...) 1.6. Konkurs przeprowadzany będzie na stronach Portalu w okresie od 23 marca 2009 r. do dnia 27 kwietnia 2009 r. i będzie rozgrywany w rundach („Rundy”), zgodnie z niniejszym Regulaminem. (...) 7.5. Nagrody przyznawane Uczestnikom w trakcie Konkursu w poszczególnych Rundach wraz z nagrodami głównymi o których mowa w pkt. 7.2. określa Załącznik numer 1 do niniejszego Regulaminu. (...) 7.7. Nagrody będą wydawane wyłącznie w postaci określonej w Regulaminie, bez możliwości wypłaty równowartości nagród rzeczowych w pieniądzu lub zamiany Nagród na inną nagrodę. (...) 7.9 Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom pocztą poleconą na koszt Organizatora w terminie do 14 dni od dnia określonego w pkt. 8.3 niniejszego Regulaminu, tzn. od dnia opublikowania listy Uczestników nagrodzonych w Konkursie. 7.10 Nagrody zostaną wydane zgodnie ze stosownymi przepisami podatkowymi. (...) 8.3. W terminie 10 dni od zakończenia Konkursu, Organizator opublikuje na swojej stronie internetowej listę Uczestników nagrodzonych w Konkursie. (...) 10.1. Wszystkie reklamacje dotyczące przebiegu Programu należy zgłaszać pisemnie - za pośrednictwem poczty listem poleconym na adres: „Onex Group”, ul. Tarnogórska 21, 42-289 Woźniki w terminie do 14 dni liczonych od dnia, w którym Uczestnik miał otrzymać nagrodę zgodnie z pkt. 7.9. niniejszego regulaminu. 10.2. Reklamacje dotyczące Programu rozpatrywane będą w ciągu 14 dni od daty ich otrzymania przez komisję reklamacyjną w skład której wejdą osoby upoważnione przez Organizatora. 10.3. O sposobie załatwienia reklamacji Uczestnik Konkursu zostanie poinformowany pisemnie w terminie 14 dni od dnia rozpatrzenia reklamacji. (...) 11.1. W związku z faktem, iż Microsoft Sp. z o.o. ani Microsoft Corporation nie są organizatorami Konkursu, wszelkie roszczenia związane z organizacją konkursu powinny być kierowane do Organizatora. 11.2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za doręczenie i terminowość doręczenia przez pocztę lub firmy kurierskie, bądź za pośrednictwem systemów teleinformatycznych listów, przesyłek i e-maili wysłanych do Uczestników i przez Uczestników. (...) 11.4. Wszelkie spory, mogące wyniknąć między Organizatorem Konkursu a jego Uczestnikami będą rozpatrywane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Organizatora. 11.5. We wszystkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa. (...) Załącznik nr 1 - Wykaz nagród dostępnych w konkursie wraz z ich wartością. Nagroda Sztuk Wartość sztuki w zł (...) Windows 7 Ultimate BOX 50 1399 Windows 7 Home Premium BOX 50 939 Windows Vista Ultimate BOX 5 1399 Windows Vista Home Premium BOX 20 939 Windows Vista Ultimate Trial (365 dni) 15 99 (...) [/quote] Ja tu nie widzę niczego co by choćby w przybliżeniu brzmiało jak NFR ;)
Veers
Dodano
13.12.2009 18:21:02
Wygląda na to, że Panowie z Onexa nie zamierzają nic w tej sprawie zrobić. Nikt nic nie pisze - odpowiada. Więc na przyszłość dajcie sobie spokój z jakimikolwiek konkursami jak nie potraficie zrobić nic dobrze. Pamiętam już wcześniej przy okazji jakiegoś innego konkursu, że też się nie popisaliście logistycznie. Nie ma co. Robicie sobie z ludzi jaja. Wiadomo - chodzi o biznes i reklamę, i ja wszystko rozumiem, ale nie naginanie zasad. To jest ostatni raz, kiedy brałem udział w Waszym konkursie. I choćbyście nawet dawali Win8 i inny wartościowy soft to i tak nie będzie warto bo znów coś tam coś tam, ktoś tam ktośtam i tak w kółko.
dedesoft
Dodano
13.12.2009 17:37:45
Tzok - toż tłumaczą ci jak krowie na rowie: nie taka nagroda byłą zapowiadana - to raz, dwa produkt - "na tych samych płytkach, w tej samej wersji" różniący się [b]licencją[/b] - to jednak nie ten sam produkt. Albo - idąc twoim Tzokiem rozumowania: gdyby organizator konkursy postanowił zamiast zapowiedzianej wersji BOX rozdać wersje OEM - nadal byś podtrzymywał swoją opinię ?
Veers
Dodano
13.12.2009 17:13:28
  • tzok 13.12.2009 21:02:19

    [quote=Veers]Tzok - toż tłumaczą ci jak krowie na rowie: nie taka nagroda byłą zapowiadana - to raz, dwa produkt - "na tych samych płytkach, w tej samej wersji" różniący się [b]licencją[/b] - to jednak nie ten sam produkt. Albo - idąc twoim Tzokiem rozumowania: gdyby organizator konkursy postanowił zamiast zapowiedzianej wersji BOX rozdać wersje OEM - nadal byś podtrzymywał swoją opinię ?[/quote]Cieszyłbym się z jakiejkolwiek wersji zdatnej do użytku w domu (legalnie). Termin reklamacji już upłynął - Wy sobie tak piszecie aby pisać? Czy ktokolwiek wysłał pisemną reklamację do Organizatora (listem poleconym)? [quote=dedesoft]To jest ostatni raz, kiedy brałem udział w Waszym konkursie. I choćbyście nawet dawali Win8 i inny wartościowy soft to i tak nie będzie warto bo znów coś tam coś tam, ktoś tam ktośtam i tak w kółko.[/quote] Czyli działasz w/g zasady "na złość mamie odmrożę sobie uszy"... ja się cieszę - im mniej osób będzie brało w ewentualnych przyszłych konkursach tym dla mnie lepiej, bo łatwiej mi będzie wygrać jakieś nagrody ;)

  • Veers 13.12.2009 21:51:20

    [quote=tzok]Cieszyłbym się z jakiejkolwiek wersji zdatnej do użytku w domu (legalnie). Termin reklamacji już upłynął - Wy sobie tak piszecie aby pisać?[/quote] No pewnie. Cofnijmy się w czasie ... Windows 2000 Advanced Server NFR, w załączniku do licencji czytamy m.inn. o ograniczeniach: - nie można odsprzedawać (to akurat jest oczywiste), ani rozprowadzać wraz z komputerem - nie można używać w środowisku i do celów komercyjnych czy jak kto woli: "... used for any purpose other than demonstration, test or evaluation" - limit 10 licencji dostępowych zostanie zniesiony po zakupieniu pełnej wersji komercyjnej tego produktu - produkt nie uprawnia do dokonywania zakupu wersji upgrade - produkt nie uprawnia do korzystania z bezpłatnego wsparcia technicznego firmy Microsoft w sposób inny niż to przewiduje Umowa z Kwalifikowanym Partnerem Microsoft i perełka o której do tej pory nie miałem pojęcia: - licencja WYGASA z dniem 31 grudnia 2001 To całkiem spore odstępstwo od tego co oferuje BOX. To prawa - że wraz z Win 7 PODOBNO zasady uległy zmianie. Ale na jakie - przekonają się ci którzy otrzymają takie oprogramowania. Jednak niezależnie od zmian w zapisach licencyjnych: BOX to BOX, a NFR cokolwiek nie mówić BOX-em nie jest. Trzymając się tego co wiem już teraz - zaryzykowałbym stwierdzenie że to taki OEM, tyle że przypisany do użytkownika .... I na zakończenie - jak to ujął Tzok nieco humorystycznie - widać zabrakło w regulaminie konkursu zaznaczenia: [quote=tzok]łatwiej mi będzie wygrać [b]jakieś[/b] nagrody[/quote]

  • luznymak 13.12.2009 23:10:22

    [quote=tzok]Cieszyłbym się z jakiejkolwiek wersji zdatnej do użytku w domu (legalnie). Termin reklamacji już upłynął - Wy sobie tak piszecie aby pisać? Czy ktokolwiek wysłał pisemną reklamację do Organizatora (listem poleconym)? [/quote] Nie do końca masz rację. "10.1. Wszystkie reklamacje dotyczące przebiegu Programu należy zgłaszać pisemnie - za pośrednictwem poczty listem poleconym na adres: „Onex Group”, ul. Tarnogórska 21, 42-289 Woźniki w terminie do 14 dni liczonych od dnia, w którym Uczestnik miał otrzymać nagrodę zgodnie z pkt. 7.9. niniejszego regulaminu. " Tylko ciekawe po co miałem zgłaszać nieotrzymanie nagrody w maju/czerwcu jak ogólnie wiadomo było, że moja nagroda w tym czasie jeszcze nie istniała?? Poza tym na tym forum ukazał się post organizatora w którym pisał, że wysyłka nagród trochę się opóźni. Taką samą informację otrzymałem mailem. [quote=Andrzej.K]Krótko mówiąc zostaliśmy perfidnie oszukani... Zaczynam się zastanawiać, czemu tylko kilka osób pisze o tym na forum. [/quote] Też się nad tym zastanawiam. Otrzymał ktoś nagrodę?? Pytam o miejsca z np. pierwszej setki??

  • Pypek 14.12.2009 21:58:39

    [quote=luznymak]Też się nad tym zastanawiam. Otrzymał ktoś nagrodę?? Pytam o miejsca z np. pierwszej setki??[/quote] Dzisiaj otrzymałem Windows 7 Ulitimate BOX. W rankingu generalnym byłem w pierwszej 10. Oczywiście wcześniej wspomniany Windows okazał się wersją promocyjną NFR w białej kopercie. Jestem równie zawiedziony, jak wszyscy wypowiadający się przede mną :(

  • Veers 14.12.2009 23:32:51

    [quote=Pypek] Dzisiaj otrzymałem Windows 7 Ulitimate BOX. W rankingu generalnym byłem 7. Oczywiście wcześniej wspomniany Windows okazał się wersją promocyjną NFR w białej kopercie. [/quote] Znaczy się - otrzymałeś dwie nagrody - czy też jedną: BOX w sosie NFR ?? Jakbyś był tak miły - to może podzieliłbyś się z nami skanem, zdjęciem czy inną formą zawartej w NFR licencji.... @Tzok - ja rozumiem że ty się cieszysz - bo wygrałeś. I to jest ok. I życzę wszystkim którzy wygrali żeby dla nich też to było ok. Niemniej - zupełnie nie rozumiem tego co piszesz: trial ma jakąś określoną wartość ?? Skąd te rewelacje ?? Sprawdziłem - nigdzie nie ma cenników które by opiewały na jakąkolwiek kwotę za triala - poza chyba cennikiem dot. przesyłki nośnika z trialem gdyby ktoś cobie takie cudo zażyczył. A gdyby nawet był - i istotnie trial zostałby wyceniony na - dajmy na to 99 zł - to weź mi wyjaśnij: kto i w jaki sposób odprowadza od tego podatek (o określeniu jego wysokości nie wspomnę przez szacunek dla US) ?

  • tzok 14.12.2009 23:53:38

    [quote=Veers]A gdyby nawet był - i istotnie trial zostałby wyceniony na - dajmy na to 99 zł - to weź mi wyjaśnij: kto i w jaki sposób odprowadza od tego podatek (o określeniu jego wysokości nie wspomnę przez szacunek dla US) ? [/quote]Nikt, bo z tego co wiem, podatek jest odprowadzany tylko od nagród których wysokość przekracza kwotę 2280 złotych...

no widzisz, a mnie kosztował trochę nerwów i czasu bo jestem w pierwszej 10 konkursu, nastawiłem się na porządną wygraną. Gdybym był może w 4 lub 5 dziesiątce to może inaczej bym do tego podchodził...
kored
Dodano
13.12.2009 15:46:38
Panie Tzok, przestań Pan pierduty opowiadać. Mam uwierzyć w to że wersja NFR w folii to to samo co wersja BOX? Czyli wersja pudełkowa bez pudełka, takie rzeczy tylko w Polsce...
kored
Dodano
13.12.2009 12:47:36
  • tzok 13.12.2009 15:33:47

    [quote=kored]Panie Tzok, przestań Pan pierduty opowiadać. Mam uwierzyć w to że wersja NFR w folii to to samo co wersja BOX? Czyli wersja pudełkowa bez pudełka, takie rzeczy tylko w Polsce...[/quote]Nie twierdzę, że to samo, ale z mojego punktu widzenia jest warta tyle samo... mi akurat pudełko do niczego potrzebne nie jest. Grałem o Windows 7 Home Premium PL i takie chce dostać, a czy to będzie NFR czy BOX jest dla mnie bez różnicy i tak będę się cieszył kiedy (o ile) w końcu go dostanę. Udział w konkursie nic mnie nie kosztował, więc przyjmuję, że jednak dostaję ten system za darmo... Innymi słowy - wolę dostać już choćby wersję OEM (pod warunkiem, że będę miał wybór między x86 a x64) niż czekać nie wiadomo ile na wersję BOX lub NFR.

  • Rafal2122 13.12.2009 16:17:03

    [quote=tzok][quote=kored]Panie Tzok, przestań Pan pierduty opowiadać. Mam uwierzyć w to że wersja NFR w folii to to samo co wersja BOX? Czyli wersja pudełkowa bez pudełka, takie rzeczy tylko w Polsce...[/quote]Nie twierdzę, że to samo, ale z mojego punktu widzenia jest warta tyle samo... mi akurat pudełko do niczego potrzebne nie jest. Grałem o Windows 7 Home Premium PL i takie chce dostać, a czy to będzie NFR czy BOX jest dla mnie bez różnicy i tak będę się cieszył kiedy (o ile) w końcu go dostanę. Udział w konkursie nic mnie nie kosztował, więc przyjmuję, że jednak dostaję ten system za darmo...[/quote] Gdybyś grał o nowy monitor LCD a później byś dostał starego CRT-ka to też byś tak mówił?? przecież to i to jest monitorem, a czy to jest LCD czy CRT to bez znaczenia, więc nie ma problemu... Skoro w regulaminie pisze się, że nagrodą jest wersja BOX to tylko taka może nią być a nie żadna inna (chyba że za zgodą obu stron). Tłumaczenie że Microsoft zmienił politykę też nie ma żadnego znaczenia bo Microsoft nie jest tutaj organizatorem, a to organizator bierze odpowiedzialność za nagrody.

  • tzok 13.12.2009 17:02:44

    [quote=Rafal2122]Gdybyś grał o nowy monitor LCD a później byś dostał starego CRT-ka to też byś tak mówił?? przecież to i to jest monitorem, a czy to jest LCD czy CRT to bez znaczenia, więc nie ma problemu... Skoro w regulaminie pisze się, że nagrodą jest wersja BOX to tylko taka może nią być a nie żadna inna (chyba że za zgodą obu stron). Tłumaczenie że Microsoft zmienił politykę też nie ma żadnego znaczenia bo Microsoft nie jest tutaj organizatorem, a to organizator bierze odpowiedzialność za nagrody. [/quote]Zapewne jesteś jedną z tych osób które porównują piractwo komputerowe do kradzieży mienia... no cóż, ja widzę różnicę w wartości użytkowej monitora CRT a monitora LCD, natomiast nie widzę absolutnie żadnej różnicy użytkowej między Windows 7 Home Premium BOX a Windows 7 Home Premium NFR - to jest dokładnie ten sam system na dokładnie tych samych płytkach z kluczem tej samej kategorii, jedyna różnica polega na braku pudełka i dodatkowym ograniczeniu licencji EULA z wersji BOX o braku możliwości odsprzedaży. Nie po to brałem udział w konkursie o nagrody rzeczowe, żeby je później sprzedawać. Wolę dostać NFR niż nic, a sądzić się na pewno nie mam zamiaru. Taką postawą jedyne co możecie sobie zapewnić to to, że kolejnych konkursów nie będzie.

Tak z ciekawości zapytam :mryellow: Czy istnieje wersja Windows 7 Home Premium NFR ? Czyżby to były te tajemnicze problemy logistyczne sponsora o których pisał Kuba?
piotrteo
Dodano
13.12.2009 01:20:19
Z produktów MS NFR mam tylko Win 98 i W2k Serwer - ale nie che mi się ich szukać w czeluściach szafy. Natomiast Symanteca - mam i to nawet pod ręką, zresztą - sami poczytajcie: http://www.symantec.com/partners/theme.jsp?themeid=nfr Z tego co mgliście sobie przypominam - to licencje na wspomniane produkty MS miały podobne ograniczenia.
Veers
Dodano
12.12.2009 23:16:36
Nie wiem jak z Vistą czy Seven, ale Office w wersji NFR był zwyczajnym BOXem i nie miał jakieś oddzielnej licencji. To jest normalne wersja BOX tylko bez prawa do (od)sprzedaży. W przypadku Office'a był to normalny BOX z przybitą pieczątką Not For Resale na certyfikacie autentyczności na pudełku, w przypadku produktów Symatec'a też były to normalne produkty BOX z naklejką NFR na pudełku.
tzok
Dodano
12.12.2009 22:58:37
Przepraszam, że wcinam się między wódę a zagrychę (tj. między luznymak a Fenikslp), ale wydaje mi się że na 99% nic nie możecie przypuszczać, ponieważ licencje NFR dla Visty (czyli sprzed kilku lat) z obecnymi mają bardzo niewiele wspólnego, biorąc pod uwagę choćby fakt że NFR Visty (a także wszystkie poprzednie wersje nie tylko systemów) nie mógł być używany w środowisku roboczym i wykorzystywanym do celów komercyjnych. Tymczasem 7 podobno zrywa z tym zapisem. Co prawda nie widziałem na oczy W7 NFR ani jego licencji - ale te wieści opieram na: http://blogs.technet.com/mkedziora/archive/2009/12/04/windows-7-nfr-r-wnie-komercyjnie.aspx?CommentPosted=true#commentmessage Natomiast po "aferze OEMowej" - ciężko mi jest jakoś uwierzyć w jakiekolwiek zapisy licencyjne ;)
Veers
Dodano
12.12.2009 21:44:38
  • luznymak 13.12.2009 14:03:09

    [quote=Veers]Przepraszam, że wcinam się między wódę a zagrychę (tj. między luznymak a Fenikslp), ale wydaje mi się że na 99% nic nie możecie przypuszczać, ponieważ licencje NFR dla Visty (czyli sprzed kilku lat) z obecnymi mają bardzo niewiele wspólnego, biorąc pod uwagę choćby fakt że NFR Visty (a także wszystkie poprzednie wersje nie tylko systemów) nie mógł być używany w środowisku roboczym i wykorzystywanym do celów komercyjnych. Tymczasem 7 podobno zrywa z tym zapisem. Co prawda nie widziałem na oczy W7 NFR ani jego licencji - ale te wieści opieram na: http://blogs.technet.com/mkedziora/archive/2009/12/04/windows-7-nfr-r-wnie-komercyjnie.aspx?CommentPosted=true#commentmessage Natomiast po "aferze OEMowej" - ciężko mi jest jakoś uwierzyć w jakiekolwiek zapisy licencyjne ;)[/quote] Zgadzam się w całej rozciągłości, dlatego też zostawiłem sobie "otwartą furtkę" w moim poprzednim poście. Tak czy inaczej, ja podobnie jak zapewne inni uczestnicy konkursu chcą tylko to, o co grali i o czym była mowa przed jego rozpoczęciem.

W treści licencji jest napisane, ze to oprogramowanie nie podlega dalszej sprzedaży bez rozróżnienia na osoby fizyczne i prawne. Liczyłem na to, ze po raz pierwszy będę miał pudełkową wersję Windows, dotychczas korzystałem tylko z OEM-ów. Szkoda, że tak się nie stało. Niedobrze, że nikt nie poinformował zwycięzców o zmianie. Niektórzy już pewnie liczyli potencjalne zyski ze sprzedaży. Niewątpliwie konkurs cieszyłby się o wiele mniejszym zainteresowaniem, gdyby od razu było powiedziane, że można wygrać wersję NFR. W każdym razie cieszę się z wygranej. Dzięki niej zaoszczędziłem sporo pieniędzy, które w przeciwnym wypadku wydałbym na nowy system.
Fenikslp
Dodano
12.12.2009 03:25:45
NFR to nie jest "wersja darmowa" to jest wersja przeznaczona właśnie na nagrody, jakby ktoś nie zauważył to Office'y 2007 też były NFR. To jest pełnowartościowa wersja systemu (bez ograniczeń wersji OEM) tylko nie przeznaczona do sprzedaży (ale trzeba by się zgłębić w tajniki licencji czy są jakieś ograniczenia co do jej odsprzedaży przez osobę fizyczną). W większości konkursów jeśli nagrodą jest oprogramowanie to jest ono w wersji NFR. Mi jest absolutnie obojętne czy to będzie zwykły BOX czy NFR, nie zamierzam go nikomu sprzedawać, tylko chcę go używać, jest wiec dla mnie tyle samo warty co zwykły BOX. Po co tyle narzekań, że nie ma pudełka - po co wam to pudełko? Ja bym się cieszył, że dostałem za darmo pełnowartościowy system. Jest takie przysłowie, że "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby". Przez takie cyrki jest szansa, że nikt więcej nagród nie dostanie, nawet Ci którym ten NFR w niczym nie przeszkadza. Z okazji tej wygranej kupiłem sobie już nawet nowy komputer i teraz stoi i się kurzy w oczekiwaniu na przesyłkę z systemem...
tzok
Dodano
12.12.2009 01:38:54
  • luznymak 12.12.2009 12:12:59

    [quote=tzok] Po co tyle narzekań, że nie ma pudełka - po co wam to pudełko? Ja bym się cieszył, że dostałem za darmo pełnowartościowy system. Jest takie przysłowie, że "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby". .[/quote] A ty dostałeś ten system za darmo? Gdybym ja dostał też bym się cieszył i "darowanemu koniowi w zęby nie zaglądał" Tylko ja, podobnie jak inni użytkownicy i pewnie również ty, ten system [b]wygrałem[/b] i nie chce od nikogo nic za darmo! A tylko to co mi się należy!!! A kolejne pretensje po to, że przed konkursem było jasne napisane jakie są nagrody za zajęcie konkretnych miejsc i dla 6-55 jest to Windows 7 Ultimate BOX! A pudełko (wersja BOX) po to, że np część nagrodzonych chciała sprzedać, sprezentować komuś ową nagrodę. I przede wszystkim chodzi o zasady!! Tak się nie robi! Gdyby od początku było napisane, że dla miejsc 6-55 będzie to Windows 7 Ultimate NFR, nikt do nikogo by nie miał pretensji a ja sam bym z radości skakał pod sam sufit. Kolejne narzekania po to, że każdy wiedział o co gra. Ładnie to tak promować portal banerami "Konkurs z nagrodami o łącznej wartości 250 tyś zł" a potem rozsyłać jakieś darmowe systemy?? Przyciągnąć tysiące użytkowników i czerpać zyski z reklam?? I na koniec! Ten system nie jest pełnowartościowy. Nie pozwala np na jego podstawie dokonać upgrade do Windows 8 w przyszłości. I żeby było jasne, tzok nie do ciebie te pretensje oczywiście. Edit I tak swoją drogą mam duże wątpliwości że rozdawanie programu na licencji NFR jako nagrody w jakimś konkursie jej nie łamie. Bo może ona być rozdawana [b]tylko za darmo[/b]. A ja jej nie dostane za darmo, tylko za coś (udział w konkursie i wykonanie pewnych czynności) Ale tutaj zaznaczam, że prawnikiem nie jestem i mogę się mylić.

  • Fenikslp 12.12.2009 15:22:27

    [quote=luznymak] (...)I na koniec! Ten system nie jest pełnowartościowy. Nie pozwala np na jego podstawie dokonać upgrade do Windows 8 w przyszłości.(...) [/quote] Czy mógłbyś napisać na czym opierasz to stwierdzenie? Niczego takiego nie znalazłem w treści licencji, ale moglem coś przeoczyć gdy ją przeglądałem.

  • luznymak 12.12.2009 19:13:44

    [quote=Fenikslp][quote=luznymak] (...)I na koniec! Ten system nie jest pełnowartościowy. Nie pozwala np na jego podstawie dokonać upgrade do Windows 8 w przyszłości.(...) [/quote] Czy mógłbyś napisać na czym opierasz to stwierdzenie? Niczego takiego nie znalazłem w treści licencji, ale moglem coś przeoczyć gdy ją przeglądałem.[/quote] Pisząc o upgrade chodziło mi oczywiście o kupno Windows 8 [b]Upgrade[/b] (czy jak się będzie nazywał), który będzie tańszy od pełnej licencji. - to tak dla jasności. Oczywiście licencji dla Windows 8 nie widziałem, a swoje stwierdzenie opieram na tym, że mają np. Windows Vista NFR nie możesz na jej podstawie dokonać Upgrade do Windows 7 ( przeczytaj co może być podstawą do upgrade dla Windows 7 - Visty NFR tam nie znajdziesz). Więc można na 99,9% przypuszczać, że podobnie będzie przy Windows 8.

Zachowanie zarówno Microsoftu jak i organizatorów konkursu woła o pomstę do nieba.Przecież na początku konkursu też były problemy z nagrodami, w końcu nagrody po paru miesiącach doszły.Teraz jest problem z systemami i podejrzewam, że doczekacie się ich koło marca przyszłego roku o ile wogóle.Zero poszanowania dla regulaminu.Tylko czekam aż zniknie strona i wszelki ślad po tym konkursie.Wielki minus [-x
piterk2009
Dodano
11.12.2009 16:46:53
No to organizator konkursu ma problem, a co obchodzą laureatów konkursu jego problemy z Microsoftem? Z resztą w regulaminie jest napisane cyt: [i]W związku z faktem, iż Microsoft Sp. z o.o. ani Microsoft Corporation nie są organizatorami Konkursu, wszelkie roszczenia związane z organizacją konkursu powinny być kierowane do Organizatora. [/i] Więc niech organizator głupio się nie tłumaczy że Microsoft zmienił politykę. Każdemu z laureatów z miejsc 6-55 należy się Windows 7 Ultimate BOX i takie powinni otrzymać. Jeśli się komuś wydaje że po otrzymaniu jakichś folii odpuszczę to się głęboko myli. Czekam na czarne pudełko z Windows 7 Ultimate BOX. Nie po to spędziłem tyle czasu nad konkursem żeby teraz dostać jakiś półprodukt bez wartości...
kored
Dodano
11.12.2009 13:38:11
Pytałem organizatora i podobno Microsoft zmienił politykę - teraz już nie daję wersji BOX tylko takie coś.
Przemysław Prytek
Dodano
11.12.2009 13:11:23
Łączę się z Wami w "bólu". Mam nadzieję, że HP będzie jednak w prawidłowej wersji, ale póki nie dojdzie to się nie dowiemy.
caramon
Dodano
11.12.2009 09:16:08
Oczywiście że nie można uznać luźnych płyt w folii jako wersji BOX. Do wygrania był pełnowartościowy produkt w pudełku a nie jakieś reklamówki. Osoby które takie cuś dostały powinny domagać się od organizatora wymiany na wersję BOX. Ja czekam na swój egzemplarz, niech mi nawet nie wysyłają jakichś folii bo od razu będzie zwrot. Co do drogi sądowej w razie czego to można złożyć pozew zbiorowy, adwokat będzie tańszy. Takich rzeczy się nie robi Panowie z CentrumXp [-x
kored
Dodano
11.12.2009 01:20:43
A ciekawe co dostaną osoby, które wygrały nagrody główne. Może plastikowe atrapy albo wersje po prezentacjach w MediaMarkt? :) Jak Ultimate BOX okazało się być "BOX NFR" to nie sądzę, żeby Home Premium było czymś lepszym :)
Przemysław Prytek
Dodano
10.12.2009 12:45:04
  • piotrteo 10.12.2009 12:51:05

    [quote] Jak Ultimate BOX okazało się być "BOX NFR" to nie sądzę, żeby Home Premium było czymś lepszym :) [/quote] To nie jest Windows 7 Ultimate BOX. Zwracam uwagę że jest napisane w regulaminie że wartość nagrody to 1399 zł. Wersja NFR to [color=red][b]darmowa[/b] [/color] wersja produktu. Nie jest to pełnowartościowy produkt jakim jest BOX, nie można tego odsprzedać.

  • dedesoft 10.12.2009 14:17:09

    [quote=piotrteo][quote] Jak Ultimate BOX okazało się być "BOX NFR" to nie sądzę, żeby Home Premium było czymś lepszym :) [/quote] To nie jest Windows 7 Ultimate BOX. Zwracam uwagę że jest napisane w regulaminie że wartość nagrody to 1399 zł. Wersja NFR to [color=red][b]darmowa[/b] [/color] wersja produktu. Nie jest to pełnowartościowy produkt jakim jest BOX, nie można tego odsprzedać.[/quote] I właśnie o to mi chodzi. Ciekawe czy organizator konkursu po prostu postanowił przysłać nam NFR zamiast BOX żeby było ok. Ale ok nie jest. Jeśli nic się nie zmieni to prosta droga do prawnika... Oczywiście to ostateczność - ale swoją drogą tak się nie robi - miał być BOX to niech będzie BOX a nie jakaś podróba. Na marginesie: Wersji NFR można używać w firmie. Dowiedziałem się bezpośrednio w MS.

  • caramon 10.12.2009 21:31:02

    [quote=dedesoft] I właśnie o to mi chodzi. Ciekawe czy organizator konkursu po prostu postanowił przysłać nam NFR zamiast BOX żeby było ok. Ale ok nie jest. Jeśli nic się nie zmieni to prosta droga do prawnika... Oczywiście to ostateczność - ale swoją drogą tak się nie robi - miał być BOX to niech będzie BOX a nie jakaś podróba. Na marginesie: Wersji NFR można używać w firmie. Dowiedziałem się bezpośrednio w MS. [/quote] Jeśli chodzi o oddanie sprawy do prawnika, to nie wiem, czy chciałoby się komuś z nagrodzonych walczyć ze sztabem prawników z MS. Sprawa ciągnęłaby się prawdopodobnie latami. Z innej strony czekam na wersję HP i zgadzam się w całości, że dawanie wersji NFR i to jeszcze jako kartonika z przyczepionymi płytami jest bardzo nie w porządku w stosunku do osób, które wygrały "wersje BOX". Trudno jest twierdzić, że coś takiego ma wartość wyrażoną jakąś kwotą. Ciekawi mnie jedna sprawa jak się ma to do zapłacenia podatku na rzecz US, bo na jakiej podstawie można twierdzić, że od NFR-a trzeba zapłacić podatek? Można się tu upierać, że te kwoty powinny być dodatkiem do przesyłanych nagród ;)

  • dedesoft 10.12.2009 23:54:26

    [quote=caramon][quote=dedesoft] I właśnie o to mi chodzi. Ciekawe czy organizator konkursu po prostu postanowił przysłać nam NFR zamiast BOX żeby było ok. Ale ok nie jest. Jeśli nic się nie zmieni to prosta droga do prawnika... Oczywiście to ostateczność - ale swoją drogą tak się nie robi - miał być BOX to niech będzie BOX a nie jakaś podróba. Na marginesie: Wersji NFR można używać w firmie. Dowiedziałem się bezpośrednio w MS. [/quote] Jeśli chodzi o oddanie sprawy do prawnika, to nie wiem, czy chciałoby się komuś z nagrodzonych walczyć ze sztabem prawników z MS. Sprawa ciągnęłaby się prawdopodobnie latami. Z innej strony czekam na wersję HP i zgadzam się w całości, że dawanie wersji NFR i to jeszcze jako kartonika z przyczepionymi płytami jest bardzo nie w porządku w stosunku do osób, które wygrały "wersje BOX". Trudno jest twierdzić, że coś takiego ma wartość wyrażoną jakąś kwotą. Ciekawi mnie jedna sprawa jak się ma to do zapłacenia podatku na rzecz US, bo na jakiej podstawie można twierdzić, że od NFR-a trzeba zapłacić podatek? Można się tu upierać, że te kwoty powinny być dodatkiem do przesyłanych nagród ;)[/quote] Nie chodzi mi o walkę z MS a z chłopakami z Centrum.xp. Jest regulamin konkursu. A zdaje się że regulaminu się nie łamie, ale chyba nie w Polsce. No chyba że o czymś nie wiem i chłopaki postanowili zmienić regulamin w trakcie gry... Nie robi się tak Panowie nie robi... I nie chodzi mi tu o licencje bo mam subskrypcje Technetową - ale o zwykłą przyzwoitość...

To miło ze strony Microsoftu że postanowił dodatkowo nagrodzić pierwszych 50 zwycięzców darmową próbka produktu Windows 7 Ultimate NFR , bo myślę że tak to należy traktować :mryellow: . Może to w ramach rekompensaty za niewywiązywanie się z terminów. Teraz trzeba czekać na przysłanie nagrody właściwej Windows 7 Ultimate BOX o wartości 1399 zł. zgodnie z regulaminem. Ja niestety dalej czekam na HP. Miejmy nadzieję że i my dostaniemy coś więcej ( może chociaż MS myszkę trial w wersji 60-dniowej )
piotrteo
Dodano
10.12.2009 12:37:26
rockets93
Dodano:
23.02.2009 10:05:47
Komentarzy:
20
Strona 4 / 18