Windows rozwinie skrzydła

O co chodzi z tą nową akcją (?), bo czekam i czekam, a termin jest stale przedłużany ? ;D Sądząc po grafikach umieszczonych na stronie jest to związane z aplikacjami usługi Live albo Windows 7. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ? ;]

Odpowiedzi: 20

Panie Kubo a w sumie nie Panie bo na szacunek to trzeba sobie zasłużyć. Na początek powiem, iz jeszcze nie otrzymałem mojej nagrody Win 7 Ultimate Box. Tutaj odsyłam do punktu 7.9. Mniejsza z nim wszystko idzie zrozumieć. Poźniej była mowa o miesiącu. Też przymkeliśmy na to oko i mamy dzień dzisiejszy w dalszym ciągu bez nagród. Wysłałem maila jak pisałeś - liczyłeś na to, że ktoś się nie upomni o swoją nagrodę?. Według zapewnień paczka miała zostać wysłana 7 grudnia dzisiaj mamy 17 i dalej nic (skończyły ci się czyste płyty na które nagrywasz ten cały NFR??). Oczekuje dalej na moją nagrodę - czarne pudełko z certyfikatami i zawartością dwóch płyt w środku. Jeżeli nie wiesz jak wygląda to wyśle ci zdjęcie. Szczerze mam w d.... politykę Microsoftu bo on nie jest tu stroną. To jest sprawa między wygranymi a tobą czy tam twoja firmą. O ile dobrze mi sie wydaje przystepując do tego konkursu zawarłem z twoja firma umowe (wiążącą umowe). W dniu trwania konkursu nie było mowy o całych tych zmianach itp więc to co sie stało po konkursie mało mnie interesuje, bo prawo nie działa wstecz - jeżeli jest tu jakies prawo po twojej stronie. Pozatym twoje wypociny (coś długo sie zastanawiałeś nad napisanem tego) odnośnie tego czym jest ta wersja NFR są nic nie warte, udowodniłeś to swoim regulaminem. Moze byś tak z łaski swojej podał źródło z którego to wyczytałeś, źródło jednoznacznie wskazujące na Microsoft - nie zapiski na stronie UwierzWMojeSlowa.PL. Poszę o informacje czym jest zamieszczony przez ciebie regulamin konkursu? bo według mnie dla Ciebie niczym a dla mnie dowodem, który mam zamiar sobie wydrukować. Twoje przeprosiny w jedny z postów, za płyty bez pudełka to ja przepraszanie kogoś za to, że dostał jednego buta zamiast dwóch w przesyłce z allegro. Nie będe wiecej pisał (a jest co) bo szkoda mojego czasu. Przeczytaj jeszcze raz regulamin i zastanów się poważnie na jego zawartością a tym co robisz w rzeczywistości. Polecam szczegolnie punkty 1.3, 7.7, 7.9, 11.2 a ten najważniejszy to ci wkleje [i]11.4. Wszelkie spory, mogące wyniknąć między Organizatorem Konkursu a jego Uczestnikami będą rozpatrywane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Organizatora.[/i] i tu nie chodzi o 1399zł, które mógłbym zarobić na tym (na prawde mam to gdzieś) tylko o ten cały szwindel bo inaczej tego nazwać nie można. Na każdym kroku kazdy patrzy jak tu kogo wydymać, jak i w rządzie tak i poza nim. Już mi się żygać chce jak słysze o takich ludziach a raczej cwaniakach. Człowiek myślał, że może się tu czuć jak między swoimi bo branża IT to specyficzna grupa ludzi, która ma inne priorytety i podejście do życia od tych wszystkich ubeków, złodziej, kłamców etc. jednak się myliłem BO TU JEST POLSKA, NASZ KOCHANY KRAJ. PS. Nie zdziwił bym się jakbyś teraz handlował naszymi nagrodami.
matix-19
Dodano
18.12.2009 01:28:38
  • Kuba 18.12.2009 17:32:49

    [quote=matix-19]Moze byś tak z łaski swojej podał źródło z którego to wyczytałeś, źródło jednoznacznie wskazujące na Microsoft - nie zapiski na stronie UwierzWMojeSlowa.PL.[/quote] Wszytsko co napsiałem, można zweryfikować na infolini Microsftu. Zacytuję też Mariusza kędziorę z polskeigo odziału MS (cytat z WSS.pl): [quote] (...) Wersja NFR vs BOX ma dwie różnice: 1. Brak pudełka 2. Brak możliwości odsprzedaży Całą reszta to pełnoprawny produkt - legalny, do komercyjnego wykorzystania, z możliwością reinstalacji + możliwością upgrade'u kiedyś. I faktycznie pewnie z tych powodów NFR będzie rzadszym okazem w naturze :) [/quote]

  • tajne123 19.12.2009 17:49:27

    [quote=Kuba][quote=matix-19]Moze byś tak z łaski swojej podał źródło z którego to wyczytałeś, źródło jednoznacznie wskazujące na Microsoft - nie zapiski na stronie UwierzWMojeSlowa.PL.[/quote] Wszytsko co napsiałem, można zweryfikować na infolini Microsftu. Zacytuję też Mariusza kędziorę z polskeigo odziału MS (cytat z WSS.pl): [quote] (...) Wersja NFR vs BOX ma dwie różnice: 1. Brak pudełka 2. Brak możliwości odsprzedaży [/quote][/quote] Ale to nie jest prawda. Mam wersje BOX NFR ktora otrzymalem jako beta tester Windows 7. Wersja ma pudeklo PLASTIKOWE!! Wiec chyba sie zamotales troche. Podaj tez linka do tego cytatu a nie tylko portalu! Jedno jest pewne to co dostalismy nie jest BOX bo wtedy jest opakowanie. Zobacz inne akcesoria nawet kamerki Microsoftu - jesli jest box to jest ladnie zapakowen wlanie w pudelko. Wiec zapominasz o kolejnej roznicy pomiedzy BOX, a BOX z CentrumXP. A to kto tu jest sponsorem i co dal to sorki ale nas nie powinno interesowac i daruj sobie. Chodzi tez o to ze nagrody byly jakiejs tam wartosci a to juz wyglada na oszustwo bo nie sa takiej wartosci gdyz dla jednego moze miec to wartos 1000 a dla innego 0zl. Na pewno nie jest to wartosc jaka byla podana w konkursie. Warto pisac zbiorawa reklamacje a potem do odpowiednich instytucji zajmujacych sie oszustwami.

  • korek 20.12.2009 21:24:06

    [quote=Kuba] Zacytuję też Mariusza kędziorę z polskeigo odziału MS (cytat z WSS.pl): [quote] (...) Wersja NFR vs BOX ma dwie różnice: 1. Brak pudełka 2. Brak możliwości odsprzedaży Całą reszta to pełnoprawny produkt - legalny, do komercyjnego wykorzystania, z możliwością reinstalacji + możliwością upgrade'u kiedyś. I faktycznie pewnie z tych powodów NFR będzie rzadszym okazem w naturze :) [/quote][/quote] Czyli sam piszesz, że wysyłając takie nagrody oszukałeś wygranych - jak wyżej jest napisane NFR różni się od BOX, a nagrodą była wersja BOX

No właśnie :-k Widzę, że POWOLI sprawa zaczyna się zakańczać i łagodzić.Dobrze, że wreszcie ktoś z organizatorów się odezwał.
piterk2009
Dodano
17.12.2009 20:10:06
KUBA, i dlaczego nie można było od razu napisać na forum o co chodzi? Zaoszczędziłoby to wszystkim nerwów i oskarżeń.
dedesoft
Dodano
17.12.2009 18:24:11
To ja mam jeszcze jedną wątpliwość :-k Jeśli chodzi o Windows 7 Ultimate - wszystko jasne. A jeśli chodzi o HP to nie do końca. Nie ma czegoś takiego jak Windows 7 Home Premium NFR. Jakie wersje zostaną wysłane osobą z miejsc 56-105? I drugie, zasadnicze pytanie - kiedy zostaną wysłane?
mkocor
Dodano
17.12.2009 17:49:50
  • Kuba 18.12.2009 17:30:37

    [quote=mkocor]To ja mam jeszcze jedną wątpliwość :-k Jeśli chodzi o Windows 7 Ultimate - wszystko jasne. A jeśli chodzi o HP to nie do końca. Nie ma czegoś takiego jak Windows 7 Home Premium NFR. Jakie wersje zostaną wysłane osobą z miejsc 56-105? I drugie, zasadnicze pytanie - kiedy zostaną wysłane?[/quote] Dostałem informacje z Microsoftu, ze takie coś jest, tylko czekamy na sprowadzenie tego do Polski. Skąd macie info, że nie ma?

  • matix-19 19.12.2009 16:00:27

    i to jest wszystko co masz do powiedzenia? że moge sobie zadzwonić do Microsoftu po informacje? to się nie mieści po prostu w głowie. Odpowiadając w ten sposób tylko potwierdzasz, że cały ten konkurs to jedna wielka sciema. Zarzut na który odpowiedziałeś jest tu najmniej istotny. [i]10.1. Wszystkie reklamacje dotyczące przebiegu Programu należy zgłaszać pisemnie - za pośrednictwem poczty listem poleconym na adres: „Onex Group”, ul. Tarnogórska 21, 42-289 Woźniki w terminie [b]do 14 dni liczonych od dnia, w którym Uczestnik miał otrzymać nagrodę zgodnie z pkt. 7.9. niniejszego regulaminu.[/i] [/b] Czyli co, mam rozumieć, że po otrzymaniu (jeżeli było cokolwiek wysłane) przesyłki z tym całym NFR reklamacji nie mogę juz zgłosić bo termin na wysłanie jej miną po 14 dnia od daty w której miałem otrzymać ową przesyłkę? Według tego punktu miałem wysyłać reklamacje nie dostawszy nagrody?. [b]Proszę o wyjaśnienie mi tego punktu bo mam zamiar taką reklamację zgłosić po otrzymaniu nagrody.[/b] [quote=Kuba] Dostałem informacje z Microsoftu, ze takie coś jest, tylko czekamy na sprowadzenie tego do Polski. Skąd macie info, że nie ma?[/quote] Smiech na sali. Organizowałeś konkurs z nagrodami których nie miałeś i nie masz? mało tego nawet nie posiadasz informacji czy takie nagrody istnieją? żal to mało powiedziane. Nie rozumiem równierz pozostałych uczestników konkursu którzy nie otrzymali do tej pory nagród lub otrzymali jest w innej formie. Jakbyście nie wiedzieli to macie prawo o ubieganie się o to co się wam należy Dla twojej informacji panie organizatorze i oszukanych uczestników. [i]Przystąpienie do konkursu w formie formularza zgłoszeniowego, w którym uczestnik akceptuje warunki konkursu, kreuje umowę między uczestnikiem a organizatorem. Wówczas otwiera się dla uczestników droga do efektywnej odpowiedzialności kontraktowej za niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków umownych - prawnik Katarzyna Hendigery[/i] Oświadczam ci oficjalnie jeżeli nie otrzymam nagrody w postaci Windows Seven Ultimate Box o wartości 1399zł - określonej w regulaminie. Skontaktuje się z pozostałymi oszukanymi uczestnikami konkursu i złoże zawiadomienie, do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wedle przepisów może sam wymierzyć karę lub wszcząć postępowanie na drodze sądowej. W tym przypadku zostanie złożone zawiadomienie o naruszenie [b]zbiorowych interesów konsumentów[/b] gdyż tego typu konkurs był skierowany i jak mogła do niego przystąpić nieograniczona liczba uczestników. Póki co czekam na swoją nagrodę. PS. Byłbym zapomniał. Wysłałem wiadomość do Microsoftu odnośnie sytuacji odnoszącej się do tego konkursu gdyż Microsoft według informacji zamieszczonych na tym portalu jest sponsorem nie otrzymanych przez nas nagród jak i zleceniodawcą całego przedsięwzięcia. Wyróżniłem w tym liscie informacje przekazane przez Ciebie jakoby wszystkie kłopoty z nagrodami stoją po stronie Microsoftu.

Dzięki za wyjaśnienia. Czekam teraz spokojnie na moja sztukę HP. Mam nadzieję, że kiedyś dojdzie :mryellow:
caramon
Dodano
17.12.2009 09:26:23
Lista zwycięzców ? Poważnie - nie wiem - i dlatego m.inn. mnie tak temat zainteresował. NFR - to rzadkość. NFR z takimi opcjami jak teraz (Win7) - to prawdziwy biały kruk - więc patrząc z tego punktu widzenia - jest to cenna nagroda. Kwestię obiecano-dano mnie nie interesują jak już pisałem.
Veers
Dodano
16.12.2009 15:38:38
  • Kuba 16.12.2009 21:03:18

    [quote=micjan]Mam teraz jeszcze jedną wątpliwość. Licencja nie pozwala na przekazanie osobie trzeciej. Czyli teoretycznie ktoś mógłby chcieć jakiegoś potwierdzenia, że W7 dostałem jako nagrodę w konkursie, a nie na przykład od kolegi? Co mogłoby być takim potwierdzeniem?[/quote] Nie ma żadnej rzeczy, która mogłaby to potwierdzić. Microsoft nie ma informacji na temat kto jest właścicielem NFRek. Główne zamierzenie tej wersji, co już napisałem, jest przeciwdziałanie psucia rynku właśnie przez egzemplarze rozdane za darmo przez Microsoft, na różnego rodzaju konferencjach czy konkursach, a później trafiające do sprzedaży. Z drugiej strony Microsoft chce, aby użytkownik tego Windowsa, który go od Microsoftu otrzymał, mógł z niego korzystać w pełni tak jak z BOXa, stąd brak jakichkolwiek ograniczeń co do czasu i sposoby korzystania we własnym domu czy własnej firmie.

  • micjan 16.12.2009 23:53:18

    [quote=Kuba]Nie ma żadnej rzeczy, która mogłaby to potwierdzić. Microsoft nie ma informacji na temat kto jest właścicielem NFRek. Główne zamierzenie tej wersji, co już napisałem, jest przeciwdziałanie psucia rynku właśnie przez egzemplarze rozdane za darmo przez Microsoft, na różnego rodzaju konferencjach czy konkursach, a później trafiające do sprzedaży. Z drugiej strony Microsoft chce, aby użytkownik tego Windowsa, który go od Microsoftu otrzymał, mógł z niego korzystać w pełni tak jak z BOXa, stąd brak jakichkolwiek ograniczeń co do czasu i sposoby korzystania we własnym domu czy własnej firmie. [/quote] Dziękuję za odpowiedź. Pomimo początkowych problemów uważam sprawę za zakończoną i jestem usatysfakcjonowany. Windowsa sprzedawać nie zamierzam i więcej wątpliwości nie mam. Pozostaje mi jeszcze tylko podziękować za nagrodę, co niniejszym czynię.

Jeżeli to co napisał Kuba jest prawdą (pozwolę sobie zweryfikować te informacje w Microsofcie) to ja już więcej pytań nie mam i zaczynam cieszyć się nagrodą :) Chociaż... mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest PEWNOŚĆ, że NFR będzie upgrade'owany do W8 na takich samych zasadach jak BOX? Mam też nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się jakiś konkurs, w ktorym będzie można wygrać Office 2010 :D
micjan
Dodano
16.12.2009 15:06:14
  • Veers 16.12.2009 15:10:32

    [quote=micjan].... Czy jest PEWNOŚĆ, że NFR będzie upgrade'owany do W8 na takich samych zasadach jak BOX?....[/quote] To ja już odpowiadam za Kubę - w/g tego co się dowiedziałem w MS - tak - taka możliwość będzie (identycznie jak dla BOXa). Jak na razie - jedyne dwie różnice dotyczą odsprzedaży lub przekazania licencji osobie "trzeciej".

  • micjan 16.12.2009 15:14:06

    [quote=Veers]To ja już odpowiadam za Kubę - w/g tego co się dowiedziałem w MS - tak - taka możliwość będzie (identycznie jak dla BOXa). Jak na razie - jedyne dwie różnice dotyczą odsprzedaży lub przekazania licencji osobie "trzeciej".[/quote] Dzięki. Mam teraz jeszcze jedną wątpliwość. Licencja nie pozwala na przekazanie osobie trzeciej. Czyli teoretycznie ktoś mógłby chcieć jakiegoś potwierdzenia, że W7 dostałem jako nagrodę w konkursie, a nie na przykład od kolegi? Co mogłoby być takim potwierdzeniem?

Będąc organizatorem konkursu chciałabym wypowiedzieć się na temat Windowsów, które wysyłane są jako nagrody. Większość informacji, którymi wymieniacie się na temat tego co otrzymaliście jest kompletnie błędna i opiera sie na znajomości licenci Windows Vista NFR. Windows 7 NFR to już jednak całkiem coś innego. Dostaliśmy od sponsora wersje NFR w związku na zmianę polityki Microsoftu dotyczącej rozdawania oprogramowania m.in. w tego typu konkursach. Ma do zapobiec fali sprzedaży np. na Allegro softu po dziwnie niskich cenach po każdym konkursie. Nie mniej jednak, nie jest to tylko sprawa Polska, ale taka polityka została wprowadzona na całym świecie. Co do licencji NFR: * Windows 7 NFR nie jest to trial! Ktoś pisał, ze Microsoft rozdaje je wszędzie za darmo - proszę wskazać w Polsce jakąś konferencję na której Microsoft rozdał Windows 7 NFR. * Windows 7 NFR nie jest ograniczona czasowo w żaden sposób. TO nie ejst wersja 365 dniowa, jak to było z Windows Vista. * Windows 7 NFR to nie jest OEM - system można bez problemu przenosić miedzy komputerami. * Windows 7 NFR nie jest wersją przeznaczoną do testów - system można legalnie wykorzystywać do zastosować komercyjnych np w firmie. * Windows 7 NFR jest całkowicie legalne. W czasie kontroli ważne abyście posiadali klucz do systemu. W przypadku firm od paru miesięcy Microsoft wycofał się w ogóle z drukowanych licencji i nośników, wszystko odbywa się elektronicznie i w czasie audytu legalności pokazuje się tylko zapisy elektroniczne. Więc chociaż to nie ma żadnego znaczenia dla legalności, osoby, które tak przywiązują uwagę do rzeczy materialnych, powinny się cieszyć, ze są dostarczone nośniki. W wielu krajach wersję BOX sprzedaje się już nawet do pobrania z Internetu. Podsumowując treść licencji systemu który otrzymaliście jest IDENTYCZNA co treść licencji w wersji BOX, którą można kupić w sklepie - wszystkie właściwości wersji BOX są zachowane, po za tym że jako, że jest to nagroda dla was, Microsoft zastrzegł sobie, że nie możecie tego odsprzedawać. Osoby, które są złe bo nie otrzymały plastikowego pudełka - przepraszam, dostaliśmy od sponsora tylko same nośniki, bez pudełeczek. Dla osób, które martwią się legalnością i możliwościami korzystania z sytemu - takie wątpliwości są w 100% nieuzasadnione.
Kuba
Dodano
16.12.2009 13:17:07
  • Veers 16.12.2009 15:03:16

    [quote=Kuba] .... wszystkie właściwości wersji BOX są zachowane.... [/quote] Nie są. Zaczynasz pisać niczym Tzok, użyję krótkiego porównania w formie listy: Wersja BOX - można używać do celów komercyjnych Wersja NFR - można używać do celów komercyjnych Wersja BOX - można przenosić między komputerami Wersja NFR - można przenosić między komputerami Wersja BOX - uprawnia do dokonania upgrade w przyszłości Wersja NFR - uprawnia do dokonania upgrade w przyszłości Wersja BOX - można odsprzedać Wersja NFR - nie można odsprzedać Wersja BOX - można przekazać dalej komuś innemu w formie podarunku Wersja NFR - nie można przekazać dalej komuś innemu w formie podarunku Kwestię pudełka można sobie darować - bo w końcu liczy się zawartość nośnika (i licencji) a nie pudełka. Tak więc Kuba - ja poproszę prostą odpowiedź: to są zachowane WSZYSTKIE właściwości BOX czy nie. Krótko i prosto: są / nie są.

  • Andrzej.K 16.12.2009 21:03:30

    [quote=Kuba]Będąc organizatorem konkursu chciałabym wypowiedzieć się na temat Windowsów, które wysyłane są jako nagrody (..)[/quote] No nareszcie... Kuba, trzebabyło zamieścić stosowne info w dołączonych do przesyłek listach gratulacyjnych... przecież 100 kartek to nie wielki koszt...

  • Kuba 16.12.2009 21:06:01

    [quote=Andrzej.K][quote=Kuba]Będąc organizatorem konkursu chciałabym wypowiedzieć się na temat Windowsów, które wysyłane są jako nagrody (..)[/quote] No nareszcie... Kuba, trzebabyło zamieścić stosowne info w dołączonych do przesyłek listach gratulacyjnych... przecież 100 kartek to nie wielki koszt... [/quote] Przepraszam, ze tego nie zrobliśmy. W pryzpadku wersji HP, kóre bedą dopiero wysyłane tak się stanie. Przy okazji jeszcze jedno - jesli ktoś wygrał WIndows Vista Trial - zapraszam kto kontaktu: info@grupacentrumxp.pl. Czytałem już nawoływania do zasypywania mnie mailami, maila autora postu z tym apalem znaleść jednak nie umiałem w swojej skrzynce...

Organizator odpowiada na wszelkie (kulturalnie) zadane pytania drogą mailową w ciągu jednego dnia roboczego. NFR nie wiąże się z niczym, bo "fizycznie" to jest wersja BOX tylko z aneksem do licencji.
tzok
Dodano
15.12.2009 23:19:47
  • caramon 15.12.2009 23:36:39

    [quote=tzok]Organizator odpowiada na wszelkie (kulturalnie) zadane pytania drogą mailową w ciągu jednego dnia roboczego. NFR nie wiąże się z niczym, bo "fizycznie" to jest wersja BOX tylko z aneksem do licencji.[/quote] Momencik. Nie chodzi o sprawę "fizyczną" co do zawartości nośników, tylko kwestię prawną zapisu w licencji o posiadaniu COA, dowodu zakupu i klucza licencyjnego jako potwierdzenia posiadania autentycznego produktu. Z tego co przedstawiają osoby, które już dostały Windows 7, to mamy klucz, ale nie mamy potwierdzenia "zakupu" i certyfikatu COA. Informacja na etykiecie jest potwierdzeniem licencji, a nie COA. Sprawdziłem naklejkę z Visty OEM i jest tam zapis "Proof of Licence and Certificate of Authenticity". Co z tym fantem? Mam nadzieję, że wersja HP będzie ok, ale muszę jeszcze poczekać [-o<

  • Veers 16.12.2009 00:29:15

    [quote=tzok] NFR nie wiąże się z niczym, bo "fizycznie" to jest wersja BOX tylko z aneksem do licencji.[/quote] Nooooo - teraz niech dzieci i kobiety zamkną oczy - bo jestem zmuszony odpisać po chłopsku: DUPA a nie BOX - i przyjmij to do wiadomości, a jeśli ci się to nie podoba - to cóż zachowaj takie rewelacje dla siebie. Dziwnym trafem ciągłe przypominanie Ci o tym zaczyna mi przypominać moje pierwsze zderzenie ze słynną Omaha Beach z CoD2.... więc by mi ciśnienie nadmiernie nie skoczyło, racz skorzystać z pewnej nauki: [img]http://www.veers.neostrada.pl/resources.jpg[/img] * wszystkich zdegustowanych formą przekazu uprzejmie przepraszam - nie za siebie lecz za kolegę który ni cholery nie pojmuje o czym rozmowa się toczy.

  • kored 16.12.2009 01:26:38

    [quote=tzok] NFR nie wiąże się z niczym, bo "fizycznie" to jest wersja BOX tylko z aneksem do licencji.[/quote] Chłopie weź już przestań bo przekraczasz granice głupoty... Wygraną w konkursie była wersja BOX czyli pudełkowa (o, taka jak w sklepiku ONYXA - Licencja: BOX 1269,00 zł ---->>>> http://www.sklep-ms.pl/123,1,1,kategoria,Ultimate.aspx) i nic mnie nie obchodzą jakieś wersje NFR, srenefren, Lalamido czy też inne, istniejące we wszechświecie... Mam już kontakt ze znajomym prawnikiem, jak usłyszał co tu się wyrabia to się za głowę złapał. Nagrody warte po 1300zł zamieniono na darmowe wersje licencyjne rozdawane na eventach i konferencjach, bez prawa do odsprzedaży czyli rynkowo warte ZERO!!! A organizatorowi kazał przypomnieć że : Przyrzeczenie nagrody konkursowej jest rodzajem przyrzeczenia publicznego i jest czynnością jednostronnie zobowiązującą co oznacza, że organizator nie ma możliwości dowolnego wycofania się z przekazania właściwej nagrody. Laureatom przysługuje roszczenie o spełnienie świadczenia zgodnie z treścią przyrzeczenia (czyli wydanie nagrody zgodnej z regulaminem). Chłopak lubi takie proste sprawy więc czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Dodam, że do mnie jeszcze nic nie przyszło...

@Tzok - COA - to COA. "Proof of license" nie jest COA, natomiast COA może być "Proof of license" (np. w OEM). Natomiast jeśli chodzi o certyfikat autentyczności wersji NFR - to tu jest sprawa bardziej niż poplątana. Z tego co już mi wiadomo - występują wersje NFR w pudełkach - i te posiadają COA, oraz istnieją wersje NFR w kopertach - które tych certyfikatów są pozbawione. Teoretycznie certyfikatem autentyczności może być wówczas nośnik z odpowiednim hologramem - ale jak to jest naprawdę ? Nadal mam zbyt mało informacji na temat obecnych NFR (w historie nie ma co się zanurzać - niemniej oba posiadane przeze mnie systemy o których już wspominałem - COA posiadają). Wici jednak zostały rozesłane - i mam nadzieję ze w końcu mgła dezinformacji opadnie. Aha - tak na marginesie - z tego co już nieoficjalnie się dowiedziałem - NFR nie oznacza jedynie "nie odsprzedawaj bliźniemu swemu", ale obejmuje również pojęcie "podarowania". Znaczy się - podobnie jak podejrzewałem - jest to taki "OEM" tylko przywiązany do użytkownika.
Veers
Dodano
15.12.2009 17:05:50
  • Andrzej.K 15.12.2009 20:41:37

    [quote=Veers]jest to taki "OEM" tylko przywiązany do użytkownika. [/quote] Hmm... OEM wiąże się z płyta główną... a NFR z czym ??? może z DNA :lol: A tak poważnie, to kiedy wreszcie organizator wypowie się w kwestii rozwiązania problemu ???!!!

  • luznymak 15.12.2009 23:18:41

    [quote=Andrzej.K] A tak poważnie, to kiedy wreszcie organizator wypowie się w kwestii rozwiązania problemu ???!!![/quote] Ale jakiego problemu? ;) Organizator chyba nie zauważa żadnego problemu!

No według mnie nie jest to certyfikat autentyczności... czy widział ktoś prawdziwego BOXa... ma dwie naklejki... właśnie taką żółtą... i drugą COA...
Andrzej.K
Dodano
15.12.2009 16:00:36
Jak pisałem... naklejka z kluczem to taka żółta karteczka - jak ta wewnątrz opakowania BOXowego... zdecydowanie nie jest to COA... Udało mi się wyGOOGLać taka naklejkę: [img]http://aboutonlinetips.com/wp-content/uploads/2009/11/product-key.png[/img] Wygląda dokładnie tak samo, tyle że koperta jest biała i nie ma żadnych dopisków jak w przykładzie...
Andrzej.K
Dodano
15.12.2009 14:27:16
  • tzok 15.12.2009 14:55:02

    [quote=Andrzej.K]Jak pisałem... naklejka z kluczem to taka żółta karteczka - jak ta wewnątrz opakowania BOXowego... zdecydowanie nie jest to COA... Udało mi się wyGOOGLać taka naklejkę: [img]http://aboutonlinetips.com/wp-content/uploads/2009/11/product-key.png[/img] Wygląda dokładnie tak samo, tyle że koperta jest biała i nie ma żadnych dopisków jak w przykładzie...[/quote]Jak to nie jest... a co znaczy "Proof of license"?

Co da pytanie do Microsoft-u jeśli będziesz miał kontrolę? Na jakiej podstawie masz udowodnić, że to jest twój legalny system? Office też był wysyłany jako NFR, ale w pudełku z certyfikatem autentyczności. Z tego co opisujecie wynika, że legalność licencji jest prawie na poziomie wersji pirackiej, tylko nie trzeba zachodu z szukaniem klucza :neutral: Jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany, to ja bym nigdy takiego systemu nie zainstalował w firmie! Szkoda zdrowia. Wygląda na to, że ta nagroda jak na razie jest bezwartościowa i można ja sobie postawić na półce jako przestrogę dla takich konkursów [-x
caramon
Dodano
15.12.2009 12:13:12
  • tzok 15.12.2009 12:58:58

    [quote=caramon]Co da pytanie do Microsoft-u jeśli będziesz miał kontrolę? Na jakiej podstawie masz udowodnić, że to jest twój legalny system? Office też był wysyłany jako NFR, ale w pudełku z certyfikatem autentyczności. Z tego co opisujecie wynika, że legalność licencji jest prawie na poziomie wersji pirackiej, tylko nie trzeba zachodu z szukaniem klucza :neutral: Jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany, to ja bym nigdy takiego systemu nie zainstalował w firmie! Szkoda zdrowia. Wygląda na to, że ta nagroda jak na razie jest bezwartościowa i można ja sobie postawić na półce jako przestrogę dla takich konkursów [-x [/quote]...a w konkursie to brała udział firma czy osoba fizyczna? Jeśli osoba fizyczna to tylko ona może zainstalować to oprogramowanie na komputerze do niej należącym, bo odsprzedać go nie może. Czy aby ta "żółta karteczka z CD-KEY" nie jest właśnie COA? Naklejki na obudowę nie ma bo to nie OEM. Na samych płytkach też chyba macie napis - "EGZEMPLARZ PROMOCYJNY nie do sprzedaży" lub podobnej treści. Proszę też pamiętać, że czym innym jest użytkowanie pirackiego oprogramowania, a czym innym jest używanie oprogramowania niezgodnie z licencją i tylko to pierwsze jest ścigane z urzędu. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do legalności (zgodności z licencją) na używanie NFR w firmie - niech zgłosi pisemne zapytanie do Microsofu, w razie ew. kontroli pisemne oświadczenie licencjodawcy będzie wiążące. Do niedawna można było zamawiać na stronie MS wersje Trial (Evaluation Kit), obecnie są dostępne jedynie w formie obrazów płyt do pobrania.

  • caramon 15.12.2009 13:08:54

    [quote=tzok]...a w konkursie to brała udział firma czy osoba fizyczna? Jeśli osoba fizyczna to tylko ona może zainstalować to oprogramowanie na komputerze do niej należącym, bo odsprzedać go nie może. Czy aby ta "żółta karteczka z CD-KEY" nie jest właśnie COA? Naklejki na obudowę nie ma bo to nie OEM. Na samych płytkach też chyba macie napis - "EGZEMPLARZ PROMOCYJNY nie do sprzedaży" lub podobnej treści. Proszę też pamiętać, że czym innym jest użytkowanie pirackiego oprogramowania, a czym innym jest używanie oprogramowania niezgodnie z licencją i tylko to pierwsze jest ścigane z urzędu. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do legalności (zgodności z licencją) na używanie NFR w firmie - niech zgłosi pisemne zapytanie do Microsofu, w razie ew. kontroli pisemne oświadczenie licencjodawcy będzie wiążące.[/quote] W konkursie mogła brać udział osoba fizyczna, ale może prowadzić działalność gospodarczą i wtedy używać tego systemu. Jeśli masz rację i naklejka jest COA, to jest ok. Nie dostałem swojego HP, więc nie mogę tego zweryfikować, bo żadnej nie widziałem, a nikt się nie chwalił jak wygląda naklejka z kluczem :mryellow: Jeśli nie, to czym się to różni od podwędzenia komuś płytek i ściągnięciu sobie klucza? Bez posiadania COA i dowodu zakupu, to przecież i tak wygląda dziwnie.

Moje płyty wyglądają bardzo podobnie, ale zostały wyprodukowane w Irlandii i to 15.10.2009. Dostałem je w zeszły wtorek, więc widać że do Polski jest bardzo daleko. W sprawie licencji najlepiej jest napisać do Microsoft-u, do Działu Obsługi Klienta. pomoc@microsoft.com
Fenikslp
Dodano
15.12.2009 11:49:05
Przesyłka wygląda dokładnie tak, jak to pokazano na fotce powyżej (tyle, że oczywiście jest w polskiej wersji językowej). Na zewnątrz nie ma żadnych informacji licencyjnych... więc otwarcie koperty do niczego nie zobowiązuje... po otwarciu, na jednej z kopert naklejona jest żółta karteczka z CD-KEY (taka jak wersje BOX mają wewnątrz pudełka), oczywiście nie ma certyfikatu autentyczności... w kopercie z nagrodą nie ma też żadnego pisemka, gratulacji, uzupełnienia licencji... tak więc w razie kontroli certyfikat autentyczności musimy sobie dokupić w sklepie (kupując BOXa). Ponieważ na płycie jest kilka wersji licencji więc odpaliłem instalatora, aby zobaczyć co musimy zaakceptować - wszystko wskazuje na to, że produkt objęty jest następującą licencją [b]EULAID:Win7_RM.0_ULT_RTL_pl-pl[/b] (http://rapidshare.com/files/321064745/license_Seven.rtf.html). W treści licencji można wyczytać: 16. DOWÓD POSIADANIA LICENCJI. a. Oryginalny dowód posiadania licencji. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie na dysku lub innym nośniku, posiadanie licencji na takie oprogramowanie potwierdza [b]oryginalna etykieta certyfikatu autentyczności Microsoft, towarzyszący jej oryginalny klucz produktu oraz dowód zakupu[/b]. Jeśli Licencjobiorca nabył i pobrał oprogramowanie w trybie online, posiadanie licencji na takie oprogramowanie potwierdza oryginalny klucz produktu Microsoft otrzymany razem z oprogramowaniem oraz dowód zakupu otrzymany od autoryzowanego dostawcy oryginalnego, przesyłanego drogą elektroniczną oprogramowania Microsoft. Dowód zakupu może zostać zweryfikowany na podstawie dokumentacji sprzedawcy. Wygląda na to, że wygraliśmy Windows Seven BOX w wersji do samodzielnego montażu... organizator zapewnił płytki, a certyfikaty musimy dokupić sami... A organizator cały czas z głową w piasku !!! Eh...
Andrzej.K
Dodano
15.12.2009 09:02:29
Tzok - ja nie mówię o podatku od WYGRANYCH. JA MÓWIĘ O VAT. Mówię o wprowadzeniu produktu do obiegu. Ponieważ jednak masz jak widać klapki na oczach - to ja po prostu proszę : pokaż mi sklep gdzie mogę KUPIĆ wersję TRIAL dowolnie wybranego przez ciebie oprogramowania, a bez dalszego słowa wątpliwości uwierzę że jesteś w stanie spacerować nawet po wodzie ....
Veers
Dodano
15.12.2009 00:06:58
Dzisiaj otrzymałem swoją nagrodę - Windows 7 Ultimate NFR. Paczka składała się z 2 płyt w folii (32 i 64bit). Generalnie płyta wygląda tak(fotka nie moja, znaleziona na google): [url=http://ee.ar15.com/uploadImages/20091027/80352/Uploaded_633922743697223750_File.JPG]http://ee.ar15.com/uploadImages/20091027/80352/Uploaded_633922743697223750_File.JPG[/url] Oczywiście wszystkie napisy są po polsku ;)
dowlander
Dodano
14.12.2009 23:47:18
Ja sprawy visty triala nie zostawię i proszę aby inne osoby które zostały w taki sposób wykorzystane pisały do organizatorów aż im się zapchają skrzynki mailowe.Tak jak inni poświęciłem swój czas na ten konkurs i wygrałem Vista Ultimate Triala a nie podstawkę pod kubek.Jeżeli te triale nie zostaną zastąpione nowymi działającymi albo Windows & Ultimate Trialami to życzę powodzenia organizatorom.Na pewno spadnie im odwiedzalność strony i już nikt nie będzie brał udziału w konkursach.Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś odważniejsza osoba z dobrym prawnikiem i za przeproszeniem dobierze im się do d**y. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! Oby jak najmniej takich konkursów bez nagród na jakichkolwiek portalach.
piterk2009
Dodano
14.12.2009 17:33:29
Osobiście nie mam nic przeciwko jeśli zamiast Windows 7 Home Premium Box dostałbym Windows 7 Ultimate NFR. Na takie odstępstwo od regulaminu mogę się zgodzić .
piotrteo
Dodano
14.12.2009 17:31:22
Podejrzewam, że ci, którzy je otrzymali - przestali tu zaglądać. Możesz jednak przejrzeć poprzednie strony i znaleźć potwierdzenia odbioru nagród.
XanTyp
Dodano
14.12.2009 00:14:23
rockets93
Dodano:
23.02.2009 10:05:47
Komentarzy:
20
Strona 3 / 18