Windows rozwinie skrzydła

O co chodzi z tą nową akcją (?), bo czekam i czekam, a termin jest stale przedłużany ? ;D Sądząc po grafikach umieszczonych na stronie jest to związane z aplikacjami usługi Live albo Windows 7. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ? ;]

Odpowiedzi: 20

No i znowu mam wątpliwości co do 2 pytań z rundy 6. Tym razem nie chodzi o nieprecyzyjność. Zgodnie z zapowiedziami, konkurs będzie bardzo prosty - na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedzi w materiałach pomocniczych. Tymczasem padły pytania, w których odpowiedzi nie były podane w źródle wiedzy. Odpowiedzi nie jedno z nich nie znałem, bo nie korzystam akurat z tej usługi (wybrałem Google). Wysłałem już w tej sprawie maila do administacji ale są święta, więc pewnie odpowiedzi szybko nie dostanę. Moje wątpliwości są kolejnym przykładem nieprofesjonalności twórców pytań...
bartex9
Dodano
11.04.2009 00:43:18
  • odludeq 12.04.2009 14:45:09

    [quote=bartex9]No i znowu mam wątpliwości co do 2 pytań z rundy 6. Tym razem nie chodzi o nieprecyzyjność. Zgodnie z zapowiedziami, konkurs będzie bardzo prosty - na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedzi w materiałach pomocniczych. Tymczasem padły pytania, w których odpowiedzi nie były podane w źródle wiedzy.[/quote] [quote=Regulamin konkursu]5.3. Materiały Pomocnicze mają jedynie charakter uzupełniający i nie zawierają wszystkich informacji, które pozwalałyby na osiągnięcie najlepszego rezultatu w Konkursie. Materiały Pomocnicze mogą zawierać informacje służące uzupełnieniu teoretycznych wiadomości i praktycznych umiejętności Uczestników Konkursu. 5.4. Materiały Pomocnicze są przeznaczone jedynie na potrzeby Konkursu w zakresie określonym w pkt. 5 niniejszego Regulaminu. W związku z powyższym, Organizator nie udziela żadnych gwarancji i nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne błędy, nieprawidłowości i inne wady Materiałów Pomocniczych ani za wykorzystanie informacji zawartych w Materiałach Pomocniczych do celów innych niż związanych z uczestnictwem w Konkursie.[/quote] konkurs ma na celu sprawienie, zebys zaczal korzystac z danych uslug lub przynajmniej sprobowal, wiec to, ze akurat z tej uslugi nie korzystasz nie tlumaczy Twojej blednej odpowiedzi. ja na czas konkursu nawet poinstalowalem te wszystkie programy (messanger, writer itd..), chociaz do niczego (poza konkursem) mi sie one nie przydadza ;P btw.. mi juz od 3 rundy zawsze trafia sie co najmniej jedno pytanie na ktore nie ma odpowiedzi w materialach pomocniczych ;P Asthi - ciekawy jestem jakie to pytanie ;-)

W rundzie 4 było pytanie o domyślne tematyki blogu, na które nie było odpowiedzi w tekście pomocniczym :( Było tylko tyle: [quote]# w pole Tytuł wpisujemy treść nagłówka wiadomości, [b]# następnie z listy Kategoria możemy wybrać grupę tematyczną, której tyczy się treść publikowanego wpisu,[/b] # w główne pole poniżej wprowadzamy treść powitania użytkowników odwiedzających pamiętnik,[/quote] Co do sprawdzania w Live... chciałem przed dzisiejszą rundą sprawdzić edycję profilu i co... [quote] Ta strona jest tymczasowo niedostępna Przepraszamy, ale wystąpił problem z wyświetleniem tej strony. Napotkaliśmy pewne trudności techniczne podczas pobierania zawartości. Spróbuj wyświetlić tę stronę ponownie za kilka minut. [/quote]i tak od rana do teraz... Ludzie - nie publikujcie na forum pytań do rundy która aktualnie trwa!
tzok
Dodano
06.04.2009 22:10:34
kwestia interpretacji. dla mnie zwrot, ze dostep maja zaproszeni wczesniej znajomi oznacza, ze byli oni zaproszeni przed proba obejrzenia danej zawartosci a nie przed ustawieniem uprawnien do niej. zreszta - to nie jest test z materialow pomocniczych, tylko ze znajomosci uslugi live i tylko stan faktyczny, jaki ma miejsce w tej usludze powinien sie liczyc, wiec najlepiej sobie zalozyc tam konto i samemu wszystko sprawdzac ;) a materialy pomocnicze potraktowac jako wkazowke na co tym razem zwrocic uwage.
odludeq
Dodano
03.04.2009 13:12:12
  • 3qxv 03.04.2009 18:31:37

    [quote=odludeq]kwestia interpretacji. dla mnie zwrot, ze dostep maja zaproszeni wczesniej znajomi oznacza, ze byli oni zaproszeni przed proba obejrzenia danej zawartosci a nie przed ustawieniem uprawnien do niej. zreszta - to nie jest test z materialow pomocniczych, tylko ze znajomosci uslugi live i tylko stan faktyczny, jaki ma miejsce w tej usludze powinien sie liczyc, wiec najlepiej sobie zalozyc tam konto i samemu wszystko sprawdzac ;) a materialy pomocnicze potraktowac jako wkazowke na co tym razem zwrocic uwage.[/quote] Tak też właśnie robię. Z usług Live korzystam intensywnie i większość pytań nie stanowi dla mnie problemu, co do tego jednak mam wątpliwości. Jedynie do tego.

No akurat z siecią lokalną odpadło jako pierwsze u mnie, ale jednak pytanie niezbyt precyzyjne niestety. Trudno, ale z Bartkiem (Bartex9) grzałem na spółkę pierwsze dwa miejsca, i grzeję nadal, tylko w innym przedziale punktowym :P Trudno, bywa. Pechowy tydzień mam ;)
3qxv
Dodano
03.04.2009 01:09:32
ok dziękuję za rozwianie wątpliwości :)
OlekTomek
Dodano
03.04.2009 00:00:07
No i właśnie ja też dokładnie tę samą odpowiedź zaznaczyłem. Ale to wszystko zagmatwane...
bartex9
Dodano
02.04.2009 23:49:36
Moim zdaniem nie ma sensu doszukiwania się w teście nie wiadomo jakich pułapek i teorii spiskowych. Ja staram się za pomocą rozumowania probabilistycznego wykluczyć błędne odpowiedzi i wybrać tę która jest najbliższa prawdy. Do tej pory skutecznie-gdybym nie rozwiązał 1 rundy po 2 dobach to byłoby lepiej:)
martifox
Dodano
02.04.2009 23:01:21
Witam napotkałem na takie dziwne pytanie za które nie zaliczono mi punktu. Troche to Dziwne bo odpowiedz wydawała się oczywista a wyszło że odpowiedzią prawidłową jest odpowiedź która mi wogóle nie pasuje do tego pytania..... Może poprostu jakoś źle interpretyuje informacje w tych materiałach pomocniczych... Sami zobaczcie 2. Pojęcie kompozycja, w odniesieniu do edycji obszaru Windows Live Spaces odnosi się do: Zobacz podpowiedź a) Wyglądu i kolorystyki tła obszaru, modułów, a także paska menu usługi Windows Live b) Przestrzennego układu modułów c) Informacji dotyczących tytułu i dewizy obszaru d) Listy modułów używanych w obszarze ja zaznaczyłem że b) a po wynikach kazało się że a) ale to mi troche nie pasuje... :| oczywiście mogę się mylić :) A no i chciałem zaznaczyć że nie mam zamiaru się o nic wykłucać i szukać dziury w całości poprostu ta odpowiedź która jest uznawana za prawidłową jakoś słabiej mi pasuje niż odpowiedź b) którą zaznaczyłem.... Pozdrawiam i proszę o opinie :)
OlekTomek
Dodano
02.04.2009 22:27:34
  • 3qxv 02.04.2009 23:00:46

    [quote=OlekTomek]Witam napotkałem na takie dziwne pytanie za które nie zaliczono mi punktu. Troche to Dziwne bo odpowiedz wydawała się oczywista a wyszło że odpowiedzią prawidłową jest odpowiedź która mi wogóle nie pasuje do tego pytania..... Może poprostu jakoś źle interpretyuje informacje w tych materiałach pomocniczych... Sami zobaczcie 2. Pojęcie kompozycja, w odniesieniu do edycji obszaru Windows Live Spaces odnosi się do: Zobacz podpowiedź a) Wyglądu i kolorystyki tła obszaru, modułów, a także paska menu usługi Windows Live b) Przestrzennego układu modułów c) Informacji dotyczących tytułu i dewizy obszaru d) Listy modułów używanych w obszarze ja zaznaczyłem że b) a po wynikach kazało się że a) ale to mi troche nie pasuje... :| oczywiście mogę się mylić :) A no i chciałem zaznaczyć że nie mam zamiaru się o nic wykłucać i szukać dziury w całości poprostu ta odpowiedź która jest uznawana za prawidłową jakoś słabiej mi pasuje niż odpowiedź b) którą zaznaczyłem.... Pozdrawiam i proszę o opinie :)[/quote] No tutaj akurat obiekcji nie mam, na pewno A - na kompozycję składają się wszystkie te czynniki, nie tylko układ modułów :)

Ja mam pewne wątpliwości co do nieprecyzyjnego pytania, mianowicie: [quote]Definiując folder ze zdjęciami, w ramach usługi Windows Live, możemy ustalić odpowiednie prawa do zawartych w nim treści. Wybierając z listy Udostępnij pozycję Moja sieć sprawimy, że zdjęcia zawarte w tym folderze będą mogli przeglądać: Wszyscy użytkownicy Żadna z odpowiedzi nie jest poprawna Jedynie zaproszeni znajomi Jedynie użytkownicy usługi Windows Live, należący do naszej sieci lokalnej[/quote] Zaznaczyłem odpowiedź, iż żadna nie jest poprawna. Pewien byłem tego wyboru, nawet sprawdziłem we wskazówce, gdzie było napisane [quote]Moja sieć - dostęp do fotografii będą mieli jedynie zaproszeni WCZEŚNIEJ znajomi[/quote] Poprawną zaś okazała się odpowiedź [b]"Jedynie zaproszeni znajomi"[/b]. I tutaj moja wątpliwość, gdyż jedno słowo "wcześniej" zaważyło na moim cennym punkcie :-P Gdyby to pojawiło się w odpowiedzi, bez wahania wybrałbym tę odpowiedź. Zaś stwierdzenie "Jedynie zaproszeni znajomi" bardziej pasowałoby mi (i pewnie nie tylko) do pozycji "Wybierz osoby" z listy Udostępnij. Jestem zawiedziony tym faktem, gdyż logicznie rzecz biorąc - w mojej sieci mam zaproszonych właśnie wcześniej znajomych, zaś gdy wybieram osoby z listy, to mam "zaproszonych znajomych w celu udostępnienia im zdjęć". Mylące było to: jedynie zaproszeni znajomi brzmi w kontekście tego pytania, jakby chodziło o znajomych zaproszonych jedynie w celu udostępnienia fotografii, a nie w odniesieniu do sieci. Może to tylko moja "widzimisię", ale na przyszłość prosiłbym o nie ucinanie takich rzeczy. Jeśli zaś znajdą się osoby z podobnym problemem - proszę administrację o przemyślenie sprawy.
3qxv
Dodano
02.04.2009 22:18:51
  • bartex9 02.04.2009 23:02:55

    [quote=3qxv]Ja mam pewne wątpliwości co do nieprecyzyjnego pytania, mianowicie: [quote]Definiując folder ze zdjęciami, w ramach usługi Windows Live, możemy ustalić odpowiednie prawa do zawartych w nim treści. Wybierając z listy Udostępnij pozycję Moja sieć sprawimy, że zdjęcia zawarte w tym folderze będą mogli przeglądać: Wszyscy użytkownicy Żadna z odpowiedzi nie jest poprawna Jedynie zaproszeni znajomi Jedynie użytkownicy usługi Windows Live, należący do naszej sieci lokalnej[/quote] Zaznaczyłem odpowiedź, iż żadna nie jest poprawna. Pewien byłem tego wyboru, nawet sprawdziłem we wskazówce, gdzie było napisane [quote]Moja sieć - dostęp do fotografii będą mieli jedynie zaproszeni WCZEŚNIEJ znajomi[/quote] Poprawną zaś okazała się odpowiedź [b]"Jedynie zaproszeni znajomi"[/b]. I tutaj moja wątpliwość, gdyż jedno słowo "wcześniej" zaważyło na moim cennym punkcie :-P Gdyby to pojawiło się w odpowiedzi, bez wahania wybrałbym tę odpowiedź. Zaś stwierdzenie "Jedynie zaproszeni znajomi" bardziej pasowałoby mi (i pewnie nie tylko) do pozycji "Wybierz osoby" z listy Udostępnij. Jestem zawiedziony tym faktem, gdyż logicznie rzecz biorąc - w mojej sieci mam zaproszonych właśnie wcześniej znajomych, zaś gdy wybieram osoby z listy, to mam "zaproszonych znajomych w celu udostępnienia im zdjęć". Mylące było to: jedynie zaproszeni znajomi brzmi w kontekście tego pytania, jakby chodziło o znajomych zaproszonych jedynie w celu udostępnienia fotografii, a nie w odniesieniu do sieci. Może to tylko moja "widzimisię", ale na przyszłość prosiłbym o nie ucinanie takich rzeczy. Jeśli zaś znajdą się osoby z podobnym problemem - proszę administrację o przemyślenie sprawy.[/quote] Chyba mam pecha do pytań ale też miałem ten sam problem. Jedno z pytań z wcześniejszych rund potraktowałem bardziej w przenośni i straciłem punkt. Teraz postanowiłem wszystko dokładnie przeczytać i potraktować dosłownie. I znowu źle! Przyjmijcie jakieś stanowisko albo chociaż na przyszłość lepiej formułujcie pytania...

  • ismenka 02.04.2009 23:40:48

    [quote=bartex9][quote=3qxv]Ja mam pewne wątpliwości co do nieprecyzyjnego pytania, mianowicie: [quote]Definiując folder ze zdjęciami, w ramach usługi Windows Live, możemy ustalić odpowiednie prawa do zawartych w nim treści. Wybierając z listy Udostępnij pozycję Moja sieć sprawimy, że zdjęcia zawarte w tym folderze będą mogli przeglądać: Wszyscy użytkownicy Żadna z odpowiedzi nie jest poprawna Jedynie zaproszeni znajomi Jedynie użytkownicy usługi Windows Live, należący do naszej sieci lokalnej[/quote] Zaznaczyłem odpowiedź, iż żadna nie jest poprawna. Pewien byłem tego wyboru, nawet sprawdziłem we wskazówce, gdzie było napisane [quote]Moja sieć - dostęp do fotografii będą mieli jedynie zaproszeni WCZEŚNIEJ znajomi[/quote] Poprawną zaś okazała się odpowiedź [b]"Jedynie zaproszeni znajomi"[/b]. I tutaj moja wątpliwość, gdyż jedno słowo "wcześniej" zaważyło na moim cennym punkcie :-P Gdyby to pojawiło się w odpowiedzi, bez wahania wybrałbym tę odpowiedź. Zaś stwierdzenie "Jedynie zaproszeni znajomi" bardziej pasowałoby mi (i pewnie nie tylko) do pozycji "Wybierz osoby" z listy Udostępnij. Jestem zawiedziony tym faktem, gdyż logicznie rzecz biorąc - w mojej sieci mam zaproszonych właśnie wcześniej znajomych, zaś gdy wybieram osoby z listy, to mam "zaproszonych znajomych w celu udostępnienia im zdjęć". Mylące było to: jedynie zaproszeni znajomi brzmi w kontekście tego pytania, jakby chodziło o znajomych zaproszonych jedynie w celu udostępnienia fotografii, a nie w odniesieniu do sieci. Może to tylko moja "widzimisię", ale na przyszłość prosiłbym o nie ucinanie takich rzeczy. Jeśli zaś znajdą się osoby z podobnym problemem - proszę administrację o przemyślenie sprawy.[/quote] Chyba mam pecha do pytań ale też miałem ten sam problem. Jedno z pytań z wcześniejszych rund potraktowałem bardziej w przenośni i straciłem punkt. Teraz postanowiłem wszystko dokładnie przeczytać i potraktować dosłownie. I znowu źle! Przyjmijcie jakieś stanowisko albo chociaż na przyszłość lepiej formułujcie pytania...[/quote] mam dokladnie ten sam problem :/ zaznaczylam odpowiedz "Jedynie użytkownicy usługi Windows Live, należący do naszej sieci lokalnej", no bo w koncu jesli mam kogos w sieci lokalnej to znaczy, ze byl przez mnie zaproszony albo ja przez niego i zaproszenie przyjelam i bedzie on mial dostep do folderu ze zdjec. czy sie myle? jesli tak, to przepraszam; ale jesli mam racje to wybrana przez mnie odpowiedz tez byla poprawna...

  • Rafal2122 03.04.2009 00:55:55

    [quote=ismenka]mam dokladnie ten sam problem :/ zaznaczylam odpowiedz "Jedynie użytkownicy usługi Windows Live, należący do naszej sieci lokalnej", no bo w koncu jesli mam kogos w sieci lokalnej to znaczy, ze byl przez mnie zaproszony albo ja przez niego i zaproszenie przyjelam i bedzie on mial dostep do folderu ze zdjec. czy sie myle? jesli tak, to przepraszam; ale jesli mam racje to wybrana przez mnie odpowiedz tez byla poprawna...[/quote] A wiesz co to jest sieć lokalna?? jak sobie połączysz dwa komputery kablem to jest to już sieć lokalna i tutaj zaproszenia akurat nie mają nic do tego... też miałem to pytanie i jakoś dobrze na nie odpowiedziałem :D

[quote]Ranking rundy nie ulegnie zmianie-zmieni się tylko ranking generalny-tu trzeba się liczyć ze spadkiem-przynajmniej w moim przypadku:)[/quote] Właśnie zajrzałam na listę zwycięzców rundy - powiem szczerze, że jestem bardzo miło zaskoczona. Poza dodaniem punktów osobom, zostały też dodane nagrody. To jest naprawdę godne pochwały. W ten sposób nikt nie może się czuć pokrzywdzony. Dzięki za to, jesteście naprawdę w porządku. :)
AFika
Dodano
02.04.2009 19:12:06
Ja tez spadlem ale to chyba efekt zaliczenia en plus pytania na które była błędnie sformułowana odpowiedź. Była o tym mowa wyżej. Ranking rundy nie ulegnie zmianie-zmieni się tylko ranking generalny-tu trzeba się liczyć ze spadkiem-przynajmniej w moim przypadku:)
martifox
Dodano
02.04.2009 03:47:59
Mhmmm, a ja mam wrażenie że mam zwidy... Wczoraj patrzyłam na ranking drugiej rundy i bardzo się ucieszyłam, bo znalazłam się na liście zwycięzców, natomiast dziś jeszcze raz spojrzałam na publikowane wyniki i okazało się że jestem już o trzy miejsca niżej, mimo że publikacja zwycięzców po zakończeniu rundy powinna być ostateczna. Czy zatem możliwe jest że do końca konkursu zostanę przesunięta poza listę zwycięzców?
AFika
Dodano
01.04.2009 21:11:54
I to mi się podoba!! Miałem ten sam błąd co moi poprzednicy! Dobrze, że ktoś się tym zainteresował..
Kuman
Dodano
01.04.2009 19:32:10
I teraz właśnie myślę, że to bardzo porządny konkurs :)
bartex9
Dodano
31.03.2009 20:45:19
Ale BUG w konkursie... ładnie robicie ludzi w konia, w teście drugim, w pytaniu pierwszym była odpowiedź: c) Pozostawienie wiadomości tekstowej użytkownikowi, który nie jest obecnie w trybie [u][b]offline[/b][/u]. Więc wynikało z tego że użytkownik jest w trybie ONLINE, logicznie rzecz biorąc zaznaczyłem najbardziej prawdopodobną odpowiedź czyli "Pozostawienie wiadomości tekstowej w folderze offline, z którego w szybki sposób będziemy mogli skorzystać, po przejściu adresata wiadomości w tryb online" Dziś wchodzę na stronę z pytaniami patrzę i mam błąd w odpowiedzi a odpowiedź C nagle zmieniła się na Pozostawienie wiadomości tekstowej użytkownikowi, który nie jest obecnie w trybie [u][b]online[/b][/u]. Żal...
emil0076
Dodano
31.03.2009 17:05:12
  • bartex9 31.03.2009 17:32:17

    [quote=emil0076]Ale BUG w konkursie... ładnie robicie ludzi w konia, w teście drugim, w pytaniu pierwszym była odpowiedź: c) Pozostawienie wiadomości tekstowej użytkownikowi, który nie jest obecnie w trybie [u][b]offline[/b][/u]. Więc wynikało z tego że użytkownik jest w trybie ONLINE, logicznie rzecz biorąc zaznaczyłem najbardziej prawdopodobną odpowiedź czyli "Pozostawienie wiadomości tekstowej w folderze offline, z którego w szybki sposób będziemy mogli skorzystać, po przejściu adresata wiadomości w tryb online" Dziś wchodzę na stronę z pytaniami patrzę i mam błąd w odpowiedzi a odpowiedź C nagle zmieniła się na Pozostawienie wiadomości tekstowej użytkownikowi, który nie jest obecnie w trybie [u][b]online[/b][/u]. Żal...[/quote] DZIĘKI CI! Myslałem że to ja mam jakieś zwidy. To dokładnie na tym pytaniu straciłem punkt (dzięki któremu byłbym teraz w czołówce rankingu generalnego - jeszcze większy żal...). Jestem pewien na 100%, że po rozpoczęciu rundy w odpowiedzi C było właśnie [u][b]offline[/b][/u]. Dlatego też - jak poprzednik - zaznaczyłem przytoczoną wcześniej odpowiedź. Kiedy zobaczyłem swoje wyniki, myslałem że to moja wina. Że źle przeczytałem to pytanie i w ogóle. Ale nie dawało mi to spokoju. Pytania czytałem 2 razy więc nie ma mowy o pomyłce. Czuje się teraz poszkodowany bo przez Wasz błąd straciłem prawdopodobnie możliwość wygrania laptopa. Co Wy na to? Może uznacie też tą niby błędną odpowiedź? Okażcie profesjonalizm.

  • regdos 31.03.2009 18:13:26

    [quote=bartex9]Co Wy na to? Może uznacie też tą niby błędną odpowiedź? Okażcie profesjonalizm.[/quote] http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=612378#612378

  • Kuba 31.03.2009 20:22:44

    [quote=bartex9][quote=emil0076]Ale BUG w konkursie... ładnie robicie ludzi w konia, w teście drugim, w pytaniu pierwszym była odpowiedź: c) Pozostawienie wiadomości tekstowej użytkownikowi, który nie jest obecnie w trybie [u][b]offline[/b][/u]. Więc wynikało z tego że użytkownik jest w trybie ONLINE, logicznie rzecz biorąc zaznaczyłem najbardziej prawdopodobną odpowiedź czyli "Pozostawienie wiadomości tekstowej w folderze offline, z którego w szybki sposób będziemy mogli skorzystać, po przejściu adresata wiadomości w tryb online" Dziś wchodzę na stronę z pytaniami patrzę i mam błąd w odpowiedzi a odpowiedź C nagle zmieniła się na Pozostawienie wiadomości tekstowej użytkownikowi, który nie jest obecnie w trybie [u][b]online[/b][/u]. Żal...[/quote] DZIĘKI CI! Myslałem że to ja mam jakieś zwidy. To dokładnie na tym pytaniu straciłem punkt (dzięki któremu byłbym teraz w czołówce rankingu generalnego - jeszcze większy żal...). Jestem pewien na 100%, że po rozpoczęciu rundy w odpowiedzi C było właśnie [u][b]offline[/b][/u]. Dlatego też - jak poprzednik - zaznaczyłem przytoczoną wcześniej odpowiedź. Kiedy zobaczyłem swoje wyniki, myslałem że to moja wina. Że źle przeczytałem to pytanie i w ogóle. Ale nie dawało mi to spokoju. Pytania czytałem 2 razy więc nie ma mowy o pomyłce. Czuje się teraz poszkodowany bo przez Wasz błąd straciłem prawdopodobnie możliwość wygrania laptopa. Co Wy na to? Może uznacie też tą niby błędną odpowiedź? Okażcie profesjonalizm.[/quote] Jasne - nasz błąd został już poprawiony i punkt za to zadanie dodany. Teraz możecie zobaczyć to w swoim Panelu, w czwartek o 21.00 będzie to już odwzorowane w rankingu generalnym. Czemu od razu macie takie nastawienie, ze organizator robi w was konia, że jest niski poziom, że żal etc. Przecież jeśli uzytkownik ma rację, przyznajemny mu ją i można to kulturalnie załatwić. Fakt, że czasmia ktoś próbuje się wykłucić o coś co mu się nie należy i wtedy musimy twardo stac na swoim stanowiku, ale tutaj nikt nie móiwł, ze punkty nie zostaną przyznane.

odnosnie jednego z punktow regulaminu konkursu...: [quote]7.1 . W Konkursie nagrody będą przyznawane Uczestnikom poszczególnych Rund, którzy uzyskali jak największą ilość punktów oraz [b][u]trzem[/u] Uczestnikom, którzy uzyskali największą ilość punktów w Rankingu Generalnym[/b][/quote] a nizej: [quote]Nagrody za punkty w Rankingu Generalnym Miejsca 1-2: Notebook Samsung R710 Miejsca 3-5: Netbook Samsung NC10 Miejsca 6-55: Windows 7 Ultimate BOX Miejsca 56-105: Windows 7 Home Premium BOX Miejsca 106-260: Koszulka Play Fair[/quote] moze warto by poprawic regulamin...? ;-)
odludeq
Dodano
31.03.2009 14:14:05
Oryginał nie został wysłany :>
shagwest@hotmail.com
Dodano
31.03.2009 01:25:25
Wyłączając myślenie informatyka, przechodząc na logikę ;) Wysłany został jeden mail, do jednej osoby, z jedną treścią i z jednym nagłówkiem. Jest on kopią, czy oryginałem? ;)
apogee
Dodano
31.03.2009 01:18:56
  • regdos 31.03.2009 01:29:08

    [quote=apogee]Wyłączając myślenie informatyka, przechodząc na logikę ;) Wysłany został jeden mail, do jednej osoby, z jedną treścią i z jednym nagłówkiem. Jest on kopią, czy oryginałem? ;) [/quote] Kopią, bo wyślij sobie takiego maila. Jak go dostaniesz to w polu Do: nie ma nic, nagłówka też nie ma odpowiedniego. Czyli w/g logiki to kopia wiadomości wysłanej do nikogo.

  • apogee 31.03.2009 11:09:57

    [quote=regdos] Kopią, bo wyślij sobie takiego maila. Jak go dostaniesz to w polu Do: nie ma nic, nagłówka też nie ma odpowiedniego. Czyli w/g logiki to kopia wiadomości wysłanej do nikogo. [/quote] To ja już nic nie mówię.. to był taki mały test, w którym prosiłem o logikę ;) 1. Nie napisałem nic o polu Do: czy też DW , UDW, może adresat był wpisany w polu Do:? 2. Skąd wiesz że nie ma odpowiedniego nagłówka (patrz pkt. 1) 3. w/g logiki nawet nie pomyślałeś, a od razu założyłeś to samo co wcześniej. Oryginałem jest coś, co powstało jako pierwsze. Skoro taka wersja maila powstała jako pierwsza, to jest oryginalna. Koniec tematu, zamykam się już, czekam na wyniki rundy 3 ;)

Tak, wiem że prawidłowa odpowiedź to 4, natomiast nie ma ona zupełnie sensu przy tej formie pytania. Na to pytanie które jest zadane, odpowiedź 2 jest równie tak samo prawidłowa, jak odpowiedź 4. No, cóż.. trzeba jednak czytać podpowiedzi, mimo tego że mogą być bez sensu. [quote=bartex9]Jak wam poszła runda druga? Ja zawaliłem jedno pytanie. Teraz to będzie się za mną ciągło. Zły jestem na siebie. Mógłbym być w czołówce bo czas miałem nie najgorszy - 93s a w rankingu tej rundy jestem dalego za takimi, co odpowiadali przez 200000s... Rrrrr. Szybciej czytam niż myślę.[/quote] 6/7 u mnie, niestety nie czytałem podpowiedzi przed odpowiadaniem na pytania ;)
apogee
Dodano
30.03.2009 23:47:10
W pytaniu o UDW prawidłowa jest odpowiedź 4 (miałem to pytanie). Czy wyniki rundy nie mogłbyby być podawane wcześniej? Nawet nie całe, a chociaż miejsce w pierwszej 24, które sie zajęło (jeśli w ogóle)? Ono się raczej po 10 minutach już nie zmieni.
shagwest@hotmail.com
Dodano
30.03.2009 23:43:56
  • regdos 30.03.2009 23:50:41

    [quote=shagwest@hotmail.com] Czy wyniki rundy nie mogłbyby być podawane wcześniej? Nawet nie całe, a chociaż miejsce w pierwszej 24, które sie zajęło? Ono się raczej po 10 minutach już nie zmieni.[/quote] Oj może się zmienić, ja ostatnio trafiłem na pytanie, które miało na początku błąd w odpowiedzi i żadna nie była poprawna i to jest właśnie ten czas, który jest potrzebny na zareklamowanie tego. O UDW jest oczywiste, ze odpowiedź 4 zawsze jest to kopia bez względu czy jest coś wpisane do pola DO. UDW to BCC - Blind carbon copy Szkoda, że na nie nie trafiłem bo to dość proste było a tak straciłem w drugiej rundzie sporo czasu nad głowieniem się z pytaniem, które miało błąd.

  • apogee 30.03.2009 23:53:10

    [quote=regdos] O UDW jest oczywiste, ze odpowiedź 4 zawsze jest to kopia bez względu czy jest coś wpisane do pola DO. [/quote] Hmm, żeby mieć kopię musisz mieć oryginał, a gdzie masz oryginał skoro jest to zawsze kopia? ;)

  • Krzysiek_85 31.03.2009 00:58:59

    [quote]Hmm, żeby mieć kopię musisz mieć oryginał, a gdzie masz oryginał skoro jest to zawsze kopia? ;)[/quote] Wg mnie takze bedzie to kopia, bo wpisujac cos w pole BCC (UDW) trzeba nieco spreparowac naglowek wiadomosci tak by nie ujawniac adresow innym. Bedzie to wiec kopia. Pozostawiajac pole Do: puste, u odbiorcy pojawi sie napis w stylu UNDISCLOSED-RECIPIENTS. Mozna go zastapic wpisujac w w pole Do jakas nazwe np. Moi znajomi. Osoby te (umieszczone w UDW) dostana wiadomosc z polem OD: Moi znajomi ale nie bede wiedziec kto jeszcze dostal kopie. Ogolnie sprawa jest zawila ale ja to tak rozumiem.

rockets93
Dodano:
23.02.2009 10:05:47
Komentarzy:
20
Strona 14 / 18