Windows nie potrafi odczytać dysku zewnętrznego

Mam problem z dyskiem zewnętrznym firmy Samsung model M2 500GB. Tak się jakoś złożyło, że pewnego dnia podłączam dysk do portu usb mojego laptopa i wyświetla się informacja, że dysk nie jest sformatowany. Dodam, że nie bawiłem się z żadnymi plikami ani nie miały miejsca żadne nieszablonowe rzeczy, które mogłyby się przyczynić do takiej sytuacji. Uruchomiłem program testdisk i kolejno: Create->Disk/dev/sdb - 500 GB /465 GiB Samsung M2 Portable 3 ->Intel->Analyse-> [IMG]http://i43.tinypic.com/k12tzm.png[/IMG] Nie wiem jak mam rozumieć informację o sektorach: "Bad relative sector" Następnie wybieram opcję Quick Search i odpowiedź na pytanie Yes (gdyż partycja została utworzona w Windows 7) Dostaję coś takiego: [IMG]http://i44.tinypic.com/246jk03.png[/IMG] Po naciśnięciu "P" tesdisk się zamyka i nic się nie dzieje tzn problem nie został naprawiony.

Odpowiedzi: 6

Tak daj szukaj NTFS, powinien znaleźć przestrzeń gdzie jest zagubiona partycja, więcej pod linkiem http://softdm.com/manual.html [color=red]Napisałem ci dwa dni temu, żebyś zdjął reklamę ze stopki. Masz czas do jutra, albo zawieszę ci konto. Na początek na krótko. X.[/color]
piotr-waw
Dodano
05.03.2012 19:18:52
Z LiveCD też nie dało rady odczytać tego dysku. Również próbowałem na innym komputerze, ale rezultat był taki sam. Jakoś nie bardzo potrafię posługiwać się tym programem DMDE. Rozumiem, że jego zadaniem ma być naprawienie MBR, tylko, że nie bardzo wiem jak mam to zrobić. Po uruchomieniu programu pojawia się okno: [IMG]http://i40.tinypic.com/sv5bmg.png[/IMG] I co dalej? Mam wybrać "Szukaj NTFS" i czekać, aż przeskanuje cały dysk?
elwray
Dodano
03.03.2012 15:51:14
Kwestia USB jest znana, wyciąganie kabelka z gniazda bez uprzedniego kliknięcia "Bezpieczne usuwanie sprzętu" może prowadzić do opisanej przez kolegę sytuacji. Uszkodzony MBR, straciłeś partycje. Do naprawienia polecam program dmde2. Wymaga wiedzy ale opanujesz;) poczytaj w razie czego pisz;) Formatowanie jeśli nie doszło do uszkodzenia mechanicznego przyniosło by korzyść w postaci działającego dysku natomiast spowodowała by trwałą utratę danych.
piotr-waw
Dodano
03.03.2012 01:43:35
Gwarancja dała by ci wymianę dysku, ale nie odzysk danych. Wiadomo. A próbowałeś odczytu dysku pod innym systemem? Najlepiej z rodzaju LiveCD.
XanTyp
Dodano
03.03.2012 01:17:58
No tak, jasne może Jednak zdążyłem poczytać w necie, że to mogła zostać zgubiona informacja o formacie dysku i dlatego windows nie widzi go jako sformatowanego. Ta informacja jest przechowywana w tablicy partycji i ją próbuję odzyskać, ewentualnie utworzyć nową. Domyślam się, że gdybym sformatował dysk to by działał normalnie, jednak nie chcę utracić danych a na gwarancji nie sądzę, żeby został one przywrócone. Po przeskanowaniu HDTune'm nie ma żadnych bad sectorów na dysku, również Health jest w porządku. Jedynie wartości "Spin retry count" oraz B8 (Unknown attribute) zostały wyróżnione na źółto
elwray
Dodano
02.03.2012 20:40:11
Dysk ma prawo się popsuć. Nawet nowy, ledwie po zakupie. Proponuję użyć HD Tune dla weryfikacji powyższych wyników, ale i tak pewnie najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go do sklepu, póki gwarancja jest ważna.
XanTyp
Dodano
02.03.2012 09:46:33
elwray
Dodano:
02.03.2012 02:02:49
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1