Windows nagle zamarza

Witam, Mam dziwny problem z windowsem, mianowicie kiedy chce np. przesłać obrazek na jakis hosting obrazków wysyła się kilka procent i nagle windows "zamarza", kursor się rusza, ale wszystko pod kursorem jest nieaktywne. Można to porównać to poruszania kursorem nad obrazkiem. To samo dzieje się również przy dodawaniu załączników do poczty email, czasem także podczas zwykłego korzystania z komputera, czyli zamykania/otwierania okien, korzystania z komunikatora itd. Często zamarza tuż po uruchomieniu. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo od samego początku, od kiedy kupiłem komputer, takich problemów nie było. Nic nowego nie dodawałem do sprzętu, jedynie przepiąłem dyski na płycie głównej, tak by ten systemowy był pierwszy. Teraz mam dyski przepięte ponownietak jak były czyli systemowy jest drugi, ale to i tak nic nie zmieniło. Coś się nagle zaczęło dziac z komputerem, tylko nie wiem, w którym dokładnie momencie i co to może być. Moja konfiguracja to : Windows 7 Ultimate x64 Procesor Intel i5 750/2.67 GHz Płyta główna MSI P55-GD65 Pamięć Kingston 4 GB DDR3 - NB Freq: 3160.1 MHz - DRAM Frequency 790 MHz (nie wiem czy tak szczegółowo jest potrzebne) Grafika GeForce GTX 260 BIOS jest aktualny (1.7) Pomocy, bo mam już dość robienia po 5 resetów w ciagu godziny, tuż po uruchomieniu](*,) Dzięki za pomoc i pozdrawiam, Matissen

Odpowiedzi: 9

Błędy Schannel mam nadzieje znikną, bo pobrałem wszystko z Windows Update, wliczając sterowniki od sieciówki i karty graficznej. Problem jednak występuje nadal, pomimo Ustawienia na maksymalną wydajność, poprawek itd. Nie wiem jak wyłączyć zarządzanie energią w BIOS-ie. Jak wchodzę w Power Management w BIOS-ie to mam coś takiego: ACPI Function: Enabled ACPI Standby State: S1/S3 [S1] JFP2 Power LED Function: Power LED/Standby LED [Power LED] Restore On AC Power Loss: Off/On/Last State [Off] Wake Up Event Setup: Wake Up Event Setup By BIOS/OS [BIOS] Myślałem, że jak jeden dzień nic się nie działo to wszystko będzie ok, a tu nagle sie zbiesił. Help?
Matissen
Dodano
31.05.2010 23:40:30
No proszę - i mamy problem ze sterownikiem zarządzania energią - i to na poziomie jądra systemu. Jakby tego było mało - błędy Schannel mogą sugerować niezałatany system, podatny na przejęcie uprawnień na etapie logowania - ale to zupełnie osobna bajka. Co do restartów - to zacząłbym od wyłączenia wszelkiego sprzętowego zarządzania energią (czyli wyłączyć wszelkie stany czuwania w biosie). Następnie w samym systemie - przełączyć w Opcjach Zasilania na Maksymalną Wydajność. Jeśli restart się nie powtórzy - to prawie będziesz w domu. Jeśli jednak sytuacja będzie b/z - to po pierwsze sprawdź zasilacz, a po drugie - zaktualizuj BIOS (aktualny to ty miałeś - obecnie ostatnia wersja to 1.8).
Veers
Dodano
30.05.2010 23:27:08
Ok, masz co czytać, więc bierz się do lektury. Sama lista wiele nie powie. Dobrze by było, gdybyś przejrzał też podgląd zdarzeń w XP. Tam będzie dłuższa historia.
XanTyp
Dodano
30.05.2010 23:11:20
[quote=XanTyp][quote=Matissen] jedynie przepiąłem dyski na płycie głównej, tak by ten systemowy był pierwszy. [/quote]A możesz to jakoś wytłumaczyć? Nie szło przestawić samych zworek master/slave? Musiałeś je przepinać? :-s [/quote] Miałem nadzieje, że jak zamienie stary dysk z nowym na gniazda to bedzie równowaga w komputerowym świecie, stary dysk z systemem 250 GB bedzie Master, a ten drugi Slave ale nic się nie zmieniło, bo zworkę mam tylko w jednym dysku od chwili zakupu. [quote]Przyczyną może być złe chłodzenie procesora, sprawdź temperaturę [/quote] Sprawdziłem w tej chwili w BIOS-ie i mam CPU 62 st. C a System 35 st. C. Nie wiem czy to dobrze czy źle. No chyba, aż tak sie nie nagrzewa wysyłając zdjęcia na serwer?:wtf: Jeśli to wina chłodzenia to zawsze zostaje Sagitta II:lol: [quote]Taaa - chłodzenie, robaczki, wirusy .... ale zajrzeć do Podglądu Zdarzeń Systemowych to już nie ma komu [/quote] Powiedz mi tylko czego mam tam szukać a ja już pędze popatrzeć ... Teraz mam jeszcze coś fajnego: Wróciłem sobie na XP znowu, i było całkiem Ok, aż Veers napisał o Podglądzie Zdarzeń Systemowych, więc myśle sobie zainstaluje 7. spowrotem i tak zrobiłem. Podczas instalacji sterowników do płyty głównej system zamarzł. Przyzwyczajony już jestem to zastosowałem reset. Wszedłem w Podgląd zadarzeń->Zadrzenia administracyjne i mam takie coś: [url=http://img161.imagevenue.com/img.php?image=38647_pzs_122_512lo.jpg]obrazek[/url]
Matissen
Dodano
30.05.2010 19:40:15
Taaa - chłodzenie, robaczki, wirusy .... ale zajrzeć do Podglądu Zdarzeń Systemowych to już nie ma komu :rolleyes:
Veers
Dodano
30.05.2010 12:44:28
Przyczyną może być złe chłodzenie procesora, sprawdź temperaturę Kiedyś, ze starym komputerem miałem podobny problem (po kilkunastu sekundach się wyłączał) Być może to oto chodzi Ja miałem tyle problemów z chłodzeniem... że to jest taka błaha sprawa jakby się mogło wydawać (tym bardziej że konfiguracje miałem w salonie, składaną przez 'niby' profesjonalne osoby) Wpakuje chyba jakiś wolnoobrotowy 20" wentylator z boku obudowy bo co mi innego zostaje ;) A tobie radze sprawdzić te chłodzenie, chociaż te 'zawieszki' podczas hostowania zdjęć?... :-s
Mariussz 7
Dodano
30.05.2010 12:36:32
[quote=Matissen] jedynie przepiąłem dyski na płycie głównej, tak by ten systemowy był pierwszy. [/quote]A możesz to jakoś wytłumaczyć? Nie szło przestawić samych zworek master/slave? Musiałeś je przepinać? :-s
XanTyp
Dodano
30.05.2010 10:52:12
Bądź zdziwiony, nowych lokatorów nie ma. Komputer po świeżej instalacji systemu, wgrane sterowniki i to wszystko. Kiedyś zamarzł tuż po pierwszym uruchomieniu:wtf:
Matissen
Dodano
29.05.2010 17:51:27
[quote=Matissen]Nie wiem czym to jest spowodowane, bo od samego początku, od kiedy kupiłem komputer, takich problemów nie było.[/quote]A jak się mają nowi lokatorzy? :-s Byłbym zdziwiony, gdybyś nie miał żadnego robaczka na stanie. Samo z siebie nic się nie zrobi. Przeskanuj kompa jakimś AV.
XanTyp
Dodano
29.05.2010 17:15:06
Matissen
Dodano:
29.05.2010 16:22:27
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1