Windows Media Player nie zapamiętuje wprowadzonych zmian

Witam. Mam problem, gdyż obraz wyświetlany za pomocą WMP (wersja 11 pod VISTA 32 bit) jest bardzo ciemny i muszę go rozjaśniać za pomocą opcji [b]Ustawienia Wideo[/b] z menu [b]Widok/Ulepszenia[/b]. Niestety przy każdej zmianie filmu, np po skończeniu jednego filmu i włączeniu drugiego z playlisty ustawienia sie kasują i przywracają do domyślnych. Nie dotyczy to jednak wszystkich ustawień, gdyż np. korektor zachowuje wprowadzone zmiany. Proszę się wstrzymać z radami, że są lepsze programy do odtwarzania filmów; wiem o tym. Jednak tylko WMP wyświetla obraz na pełnym ekranie na telewizorze, pozwalając mi jednocześnie korzystać z monitora i pracować na komputerze. Niestety, takie małe nieudogodnienie po przesiadce z karty ATI X800 GTO na nVidie 8800 GTS. No chyba, ze ktoś zna przyczynę dlaczego tylko WMP potrafi wyświetlić film na pełnym ekranie, a żaden SubEdit, AllPlayer, BestPLayer, QuickTime czy BSplayer tego nie potrafi. Nawet WMP robi to ułomnie, gdyż muszę mieć dwa pulpity, jeden na monitorze, jeden na TV i dopiero po przeniesieniu programu na drugi pulpit na TV i wyświetleniu go tam na pełnym ekranie daje oczekiwany efekt. Same ustawienia jasności itp z poziomu sterowników karty graficznej mają zastosowanie tylko w przypadku filmików oglądanych ze stron internetowych typu iTVP.pl, które poniekąd są odtwarzane przez wtyczkę WPM. W sumie zawarłem tu kilka wątków z którymi mam problem i byłbym wdzięczny za pomoc w ich rozwiązaniu, jednak najważniejsze teraz jest rozwiązanie problemu z ustawianiem jasności, czy to przez panel nVidii czy przez Windows Media Player. Pozdrawiam [i]Farral[/i]

Odpowiedzi: 2

Niestety nawet gdy zostawię otwarte ustawienia to i tak po zmianie filmu wraca wszystko do domyślnych. Co do AllPlayera to rzeczywiście da się go dać na pełny ekran na TV. Nie można jednak ustawić jasności nawet na jeden film więc chyba nie będę mógł z niego korzystać do póki tego nie rozwiążę. Co do jakości obrazu w innych odtwarzaczach to nie widzę żadnej różnicy, wszędzie jest taka sama. Spróbuje z nowszymi sterownikami do nVidii, może coś zaskoczy i się rozjaśni. Edycja: Niestety na nowszych sterownikach jest bez zmian. Zauważyłem też, że niektórych filmów w ogóle nie da sie rozjaśnić ani ściemnić. Do kitu z tymi wszystkimi komputerami, wiecznie problemy z czym są. Najgorsze jest to, że chyba nikt nie zna rozwiązania. Ręce opadają :(
farral
Dodano
08.02.2008 00:55:47
możliwe, że jak zostawisz otwarte ulepszenia video to się zapamiętają... próbowałeś VLC media player jak dasz w opcjach wideo i filters image adjust to tam masz jasność bo chyba o tą opcje ci chodzi, możliwe że w allplayer trzeba ustawić żeby był zawsze na wierzchu potem go na inny pulpit dać, w innych odtwarzaczach masz obraz ładny?
Small Mike
Dodano
05.02.2008 00:49:23
farral
Dodano:
05.02.2008 00:25:23
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1