windows media player 11 nie odtwarza plyt CD audio (kod błędu C00D1199)

Mam: System operacyjny: Windows Vista Home Premium 32-bit english Windows Media Player jest z poprawkami i obecnie jest w wersji: 11.0.6000.6344 Po włożeniu zwykłej płyty CD audio otrzymuję komunikat: Windows Media Player cannot play the file. The Player might not support the file type or might not support the codec that was used to compress the file. Gdy wcisnę Przycisk 'Web Help' w oknie komunikatu o błędzie, kieruje mnie do strony www, gdzie otrzymuję komunikat: You've encountered error message C00D1199 while using Windows Media Player..... link do pełnej wiadomości o błędzie: http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/webhelp/default.aspx?&mpver=11.0.6000.6344&id=C00D1199&contextid=83&originalid=80040218 Kierując się kodem błędu znalazłem wskazówki sugerujące rozwiązanie problemu na msmvps: http://msmvps.com/blogs/chrisl/articles/14322.aspx Zgodnie z nimi przeinstalowałem sterowniki audio i video oraz directx i nadal wmp11 nie gra płyt CD audio. Wg mnie, to nie jest problem sterowników i konflików sprzętowych, ponieważ gdy tą samę płytę otwieram foobar2000 wszystko działa. Mało tego, pliki mp3 w Windows Media Player 11 działają. Podejrzewam więc, że problem jest w samym Windows Media Player 11, którego w Viscie nie wiem jak odinstalować / przeinstalować?? Przy próbie ponownej insalacji system krzyczy, że próbuję zainstalować wersję, która jest starsza od zainstalowanej w systemie (i nic dziwnego skoro instalowałem poprawki dla wmp11 z windows update). Może przeinstalowanie windows media codecs pomoże? Ale skąd je pobrać dla visty? Szukałem i nie znalazłem do visty. Znalazłem tylko do winXP/2000/Server2003 Z wmp11 muszę korzystać, bo używam Windows Media Center i jak w nim probuję otworzyć płytę CD audio otrzymuję komunikat: The file you tried to play Wmpcd://0/6 is either missing, corrupt, or in a location that is not currently available. Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedzi: 2

Endrju, a po co odinstalowywać IE7, skro mam problem z codeckami/wmp11? Mały update do powyższego opisu problemu. Zainstalowałem: - K-Lite Codeck Mega Pack (który zawiera m.in. AC3Filter, ffdshow i inne) Skonfiguroawełm AC3Filer, pożniej jak nie działał przez niego dzwięk również audio decoder w ffdshow i nadal wmp nie grał płyt audio CD. Grał co prawda mp3 ale w ogóle nie korzystał z wymienionych decoderów audio mimo że mu to jasno wskazywałem. ygląda to tak jakby wmp11 w ogóle nie brał pod uwagę innych decoderów :(
muaddibb
Dodano
08.02.2008 13:32:54
Pośrednio z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że na poprzedniej wersji WMP działało ok. Skoro tak spróbujmy ustalić czy to wina samego WMP. Odinstaluj IE7 wpisując w Start -> Uruchom następującą komendę: %windir%\ie7\spuninst\spuninst.exe potwierdzając przez ENTER. Przeglądarka oczywiście zamknięta.
Endrju
Dodano
08.02.2008 09:51:17
muaddibb
Dodano:
07.02.2008 11:56:16
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1