Windows Me

Witam. Mam 4 partycje(3 ntfs, 1 fat32).Na c posiadam windows xp. Chcialbym zainstalowac Windowsa Me na partycji fat32, jednak niebardzo wiem jak ? Da rade wgrac jakos windowsa na inna partycje niz c ?Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.

Odpowiedzi: 3

Jak rozumiem chodzi ci o taki układ - winxp na pratycji c: które już masz nie chcesz usuwać win_me na partycji powiedzmy d: które dopiwero chcesz zainstalować - i tu zaczyna się problem bo winme nie zainstaluje się inaczej niż na partycji c: Otóż jeżeli masz dość cierpliwości to jest to do zrobienia. Należało by to zrobić w ten sposób że za pomocą jakiegoś mądrzejeszgo partycjonera uruchamianego z cd (ja używam paragon partition manager boot cd) ukryć partycję na której jest zainstalowany windows xp, po czym zainstalować win_me na pierwszej (przynajmniej tak ją wykryje instalator) partycji w systemie. Na koniec odkrywamy ukrytą wcześniej partycję z winxp i ustawiamy ją jako aktywną. Aby można było uruchamiać oba systemy należy jeszcze zmodyfikować plik boot.ini na partycji xp - w sekcji o windows xp jest artykuł na temat tago pliku: [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=108297]http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=108297[/url]
j_kubik
Dodano
29.06.2008 00:43:39
Xvid, chodzi o [b]instalację Me [/b]na dysku C . Pliki startowe muszą być na C , a jeśli C to NTFS , to nie da rady tak zrobić.
Seeker
Dodano
27.02.2008 16:13:22
oczywscie ze da rade wgrac na inne partycje ... przeciesz przy instalacji windowsa ustawiasz sobie partycje na jaka ma byc instalowany system ... """Instalacja Windows 2000 1. Użyj dyskietki startowej do wystartowania komputera 2. Włóz płytkę z instalką Win2000 do napędu CD-ROM 3. Z lini poleceń wpisz X:I386\WINNT.EXE gdzie X: to litera określająca napęd CD-ROM 4. Zacznij instalować system, a gdy zostaniesz zapytany o katalog gdzie ma być zainstalowany wybierz inną partycję ! 5. Zakończ instalację i spróbuj uruchomić swój nowy system"""
xvid
Dodano
20.02.2008 21:03:29
realkibic
Dodano:
20.02.2008 20:54:05
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1