Windows ME milenium edition

Witam. Być moźe był juź ten temat na forum, więc przepraszam jeśli się powtórzę, i w takim wypadku proszę o link do tematu.

Pytanie jest takie, w jaki sposób zlikwidować ekran logowania się, oczywiście mówimy o systemie Windows ME milenium Edition.??? Chciałbym po prostu źeby komputer nie pytał zawsze o login i hasło,tylko źeby od razu przechodził do głównego puplitu, nawet nie mam ustawionego hasła, w koncie uźytkowników nie mogę tego usunąć, nie wiem dlaczego... wie ktoś moźe jak sobie z tym poradzić???

I pytanie drugie: W źaden sposób nie mogę zmienić tapety na pulpicie, jak wchodzę we właściwości ekranu, to jak klikam na jakąś tapetę, to nie mam w ogóle podglądu, mam jakiś dziwny plik w tych właściwościach "desktop" z ikoną IE :( Takjakby coś mi blokowało zmianę tapety, próbowałem w ten sposób źe jakiś obrazek ustawiam za pomocą "ustaw jako tło", no i owszem udało się, ale tapeta nie pojawia się na ekranie głównym jak jestem zalogowany, tylko zawsze w momencie wylogowywania lub wyłączania komputera:( Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, nie znam się kompletnie na tym systemie, sam mam XP, a ten system jest mojej kobiety, no i chciałbym jej pomóc:) Aha, dla jasności, nie mam źadnych wirusów czy coś takeigo, sprawdzane programami antywirusowymi. Pomóźcie...

Odpowiedzi: 5

Co ma plik pwl do automatycznego zaladowania pulpitu ? Guzik.
Zmiana trybu logowania o ktorej napisal Rebe jest prawidlowa, o ile nie pracujemy w sieci. Wowczas jedynym poprawnym trybem jest wlasnie logowanie jako klient sieci M$ Networks, a tu juz wyskakuje okno w ktorym podajemy uzytkownika i haslo.

igor, automatycznie sie loguj. Wpisz sobie jeden raz jakies haslo w okienko, a po pelnym otwarciu systemu dokonaj zmany w rejestrze:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Winlogon
wpisy string:
AutoAdminLogon – wartosc: 1
DefaultPassword – wartosc: wpisywane wczesniej haslo
DefaultUserName – wartosc: nazwa uzytkownika dla ktorego zostalo podane haslo
EL NINO
Dodano
25.11.2005 20:40:43
Przepraszam EL NINO ale nie rozumie Twojej odpowiedzi, czy znów cos zle zrobiłem :D
kamaa
Dodano
25.11.2005 17:27:28
kamaa:
Oraz usunąc plik z rozszeźeniem pwl C:\Windows\*.pwl
Tia.
EL NINO
Dodano
25.11.2005 00:43:59
Rebe:
ME to wiediząłem ze 2x w źyciu działające, ale pewnie jest tak jak było w w9x. We właściwościach połączenia sieciowego – o ile dobrze nazwy kojarzę – naleźy zmienić sposób logowania.

Oraz usunąc plik z rozszeźeniem pwl C:\Windows\*.pwl
kamaa
Dodano
24.11.2005 22:29:12
ME to wiediząłem ze 2x w źyciu działające, ale pewnie jest tak jak było w w9x. We właściwościach połączenia sieciowego – o ile dobrze nazwy kojarzę – naleźy zmienić sposób logowania.

Co do drugiej kwestii to nawet zgadywął nie będę czy to coś z Active Desktop czy jednak jakiś robal – z tych , o korych w dziale bezpieczeństwo przy tematach typu "nie mogę zmienić tapety" są wymieniane.
Rebe
Dodano
21.11.2005 15:10:21
igor_cool
Dodano:
21.11.2005 14:59:35
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1