Windows & OEM..pytanie..

Próbowałem znaleść odpowiedz tu na forum i nie znalazłem, moze zle szukalem. Po przeczytaniu jednego z artykułów, chodzi mi dokładnie o [url=http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5191,Windows_7_OEM_b%C4%99d%C4%85_zmiany.aspx]ten artykuł[/url] i jest tam zdanie, cytuje "Użytkownicy, którzy zakupili wersję OEM systemu Windows mogą spać spokojnie. " co autor miał na mysli ? Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 3

[quote=phil1982]Próbowałem znaleść odpowiedz tu na forum i nie znalazłem, moze zle szukalem. Po przeczytaniu jednego z artykułów, chodzi mi dokładnie o [url=http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5191,Windows_7_OEM_b%C4%99d%C4%85_zmiany.aspx]ten artykuł[/url] i jest tam zdanie, cytuje "Użytkownicy, którzy zakupili wersję OEM systemu Windows mogą spać spokojnie. " co autor miał na mysli ? Pozdrawiam.[/quote] Autor miał na myśli, że poniższe wieści nie muszą nikogo niepokoić, kto kupił OEM: [quote] Dyskusje odnośnie legalności takiej operacji podniosły się ostatnio wraz z wątpliwościami amerykańskich specjalistów systemów Microsoft Windows. Paul Thurrot oraz Ed Bott twierdzą, że wraz z pojawieniem się Windows 7 zmieniły się warunki licencjonowania OEM na niekorzyść domowych pasjonatów. Wg nich Microsoft miał pozbawić użytkowników domowych prawa do kupna i instalowania wersji OEM-owych na komputerach składanych przez siebie. [/quote] Dlaczego? Bo: [quote]firma pracuje nad drobnymi zmianami w licencji OEM, które pozwolą jednoznacznie doprecyzować, że [b]użytkownicy domowi, którzy sami składają komputery, mają prawo do legalnego zainstalowania systemu Windows w wersji OEM-owej[/b].[/quote]
Ad@$
Dodano
17.01.2010 23:08:30
[quote=phil1982]Próbowałem znaleść odpowiedz tu na forum i nie znalazłem, moze zle szukalem. Po przeczytaniu jednego z artykułów, chodzi mi dokładnie o [url=http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5191,Windows_7_OEM_b%C4%99d%C4%85_zmiany.aspx]ten artykuł[/url] i jest tam zdanie, cytuje "Użytkownicy, którzy zakupili wersję OEM systemu Windows mogą spać spokojnie. " co autor miał na mysli ? Pozdrawiam.[/quote] Autor miał na myśli, że poniższe wieści nie muszą nikogo niepokoić, kto kupił OEM: [quote] Dyskusje odnośnie legalności takiej operacji podniosły się ostatnio wraz z wątpliwościami amerykańskich specjalistów systemów Microsoft Windows. Paul Thurrot oraz Ed Bott twierdzą, że wraz z pojawieniem się Windows 7 zmieniły się warunki licencjonowania OEM na niekorzyść domowych pasjonatów. Wg nich Microsoft miał pozbawić użytkowników domowych prawa do kupna i instalowania wersji OEM-owych na komputerach składanych przez siebie. [/quote] Dlaczego? Bo: [quote]firma pracuje nad drobnymi zmianami w licencji OEM, które pozwolą jednoznacznie doprecyzować, że [b]użytkownicy domowi, którzy sami składają komputery, mają prawo do legalnego zainstalowania systemu Windows w wersji OEM-owej[/b].[/quote].
Constantino
Dodano
17.01.2010 23:05:10
A komentarze pod artykułem nic ci nie podpowiedziały?
XanTyp
Dodano
16.01.2010 18:54:21
phil1982
Dodano:
16.01.2010 16:22:03
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1