Windows 98 problem z Explolerem

sytuacja wygląda tak: na dysku są warzne źeczy których nie mogę stracić, komputer po włączeiu wygląda normalnie, kursor zasuwa po ekranie ale źaden przycisk nie działa jedyną działajacą kombinacją jest Alt+Ctrl+Del, w Menedźerze windowsa pisze " Exploler(brak odpowiedzi)"
co mogę zrobic z tym fantem?

Odpowiedzi: 12

mirobanan1:
Lol ludzie, wy to macie problemy...

Wpisujcie jak chcecie ,setup.exe, setupcor czy tam setupcor.exe, jaka tam róźnica, tak czy sia odwołujesz się to tego samego pliku.


Gówno prawda, jak mawiają w kręgach zblizonych do Pałacu Buckingham.

Dyskietka w95 nr.1 :
– plik setup rozmiar 10KB (10240 bajtów)
– plik setupcor rozmiar 5,06KB ( 5184 bajtow ) – źeby nie było, źe nie sprawdziłem.

Chyba, źe pod pojęciem tego samego pliku rozumiec kolejne fazy instalacji.Choć to teź nie do konca prawda, bo przebiega ona trochę inaczej – choć tego na ekranie nie iwdać.
Dla ułatwienia –sprawdź instalację karty graficznej I740 w trybie normalnej instalacji – 640x480 i 16 kolorów to bedzie efekt, a po setupcor juź moźna się "walorami" grafiki cieszyć w pełni.


PS.
Przykład jest z w95, bo to akurat pod ręką miałem.
Rebe
Dodano
08.11.2005 12:31:53
Lol ludzie, wy to macie problemy...

Wpisujcie jak chcecie ,setup.exe, setupcor czy tam setupcor.exe, jaka tam róźnica, tak czy sia odwołujesz się to tego samego pliku.
mirobanan1
Dodano
08.11.2005 11:47:35
ELNINO jesteś bardziej uparty niź ja – odpowiadając na pytanie wybierz sobie,mnie się podoba ten z rozszerzeniem exe.

Jak zwykle masz rację.
JNJN
Dodano
07.11.2005 23:30:22
ELNINO jesteś bardziej uparty niź ja – odpowiadając na pytanie wybierz sobie,mnie się podoba ten z rozszerzeniem exe.

Jak zwykle masz rację.
JNJN
Dodano
07.11.2005 23:30:22
JN:
A JN chce setupcor.exe.
JN chcac otworzyc rejestr do edycji wpisuje w Uruchom "regedit.exe" czy "regedit" ?
EL NINO
Dodano
07.11.2005 23:24:14
Nie potrafisz dopuscic do siebie tego ze mozna inaczej, ze nie jest tak jak piszesz.


Słuszna uwaga.

Bo ELNINO uparł się źe setupcor wystarczy

A JN chce setupcor.exe.

Oczywiście jak zawsze Masz rację.
JNJN
Dodano
07.11.2005 23:16:08
JN:
Coś cienki IMO jestes w te klocki


Moźe ELNINO jestem cieńki w te klocki,ale nie głupi.
Glupi moze nie, ale uparty jak koziol. Nie potrafisz dopuscic do siebie tego ze mozna inaczej, ze nie jest tak jak piszesz.
JN:
Mam wraźenie z całym szacunkiem dla Ciebie źe Posiadłeś monopol na wiedzę – a wcale tak nie jest.
Kto Cie wyprowadzil z bledu ?
EL NINO
Dodano
07.11.2005 23:12:14
Coś cienki IMO jestes w te klocki


Moźe ELNINO jestem cieńki w te klocki,ale nie głupi.

Mam wraźenie z całym szacunkiem dla Ciebie źe Posiadłeś monopol na wiedzę – a wcale tak nie jest.
JNJN
Dodano
07.11.2005 22:53:42
JN, skoro jak piszesz:
1. "na plycie ...masz racje"
2. "na dysku ...schowany w katalogu"
...to chyba jest to jednoznaczne z tym ze nie "jesli" a "zawsze". Precyzja wypowiedzi mile widziana.

JN:
I co za róźnica czy setupcor.exe czy setupcor – liczy się efekt,a jest taki sam.

I to samo się tyczy katalogu,co za róźnica jak dojść do pliku w katalogu – liczy się efekt.
Z Krakowa do Warszawy rowniez mozna przez Tokio leciec. Efekt identyczny w torbe jeza.
Cos cienki IMO jestes w te klocki.
EL NINO
Dodano
07.11.2005 22:39:42
Setupcor nie jest ukryty


Na oryginalnej płycie CD z WIN98/SE – Masz rację,ale na kopii systemu gdzieś na dysku/CD jest często w katalogu pod nazwą WIN98/SE lub inną i jest setupcor.exe jak i reszta schowana w tym katlogu.

I co za róźnica czy setupcor.exe czy setupcor – liczy się efekt,a jest taki sam.

I to samo się tyczy katalogu,co za róźnica jak dojść do pliku w katalogu – liczy się efekt.
JNJN
Dodano
07.11.2005 22:30:05
JN:
Jeśli setupcor.exe jest ukryty w katalogu naleźy katalog otworzyć.

F:\>cd WIN98SE – gdzie np WIN98SE to katalog z WIN98SE
F:\WIN98SE>setupcor.exe
Setupcor nie jest "ukryty" a "znajduje sie" zawsze w folderze. Folder to z reguly \Win9x i nie trzeba nic "otwierac". Wystarczy wpisac cala sciezke: win9x\setupcor
Po kiego to "exe" ?
EL NINO
Dodano
07.11.2005 20:08:31
To co pisze Rebe.

Przy starcie F8 i tryb awaryjny,punkt 5 wiersz poleceń i komenda scanreg /restore po scanreg spacja

i przywróć rejestr z dnia kiedy było dobrze.


Lub z poziomu systemu z uruchom komenda sfc lub sfc.exe uruchomi się kontroler plików systemowych i sprawdź i doinstaluj brakujące z płyty CD z WIN98SE.


Lub naprawa systemu,po zabootowaniu kompa z dyskietki awaryjnej z obsługą CD i włoźeniu oryginalnej płyty z WIN98/SE i komenda setupcor.exe,nastąpi naprawa systemu,zostaną dane,ustawienia i programy – moźe być później potrzeba dogrania nowszego IE,directaX,sterowników urządzeń.

np

Start kompa z dyskietki startowej WIN98/SE/ME i uruchamiasz komp z obsługą CD,komp załaduje sterowniki.
I masz tak.

A:\>
A:\>dir wyświetli co masz na dyskietce startowej
A:\>F: przechodzisz na napęd CD (moźe być inna litera
napędu CD)
F:\>dir
F:\>setupcor.exe i startuje naprawa systemu.

Jeśli setupcor.exe jest ukryty w katalogu naleźy katalog otworzyć.

F:\>cd WIN98SE – gdzie np WIN98SE to katalog z WIN98SE
F:\WIN98SE>setupcor.exe
JNJN
Dodano
07.11.2005 13:12:12
kinio
Dodano:
07.11.2005 10:02:40
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1