[Windows 95]Firevall pod Win95 i inne problemy

Witam. Mam problem. Nie mogę za chiny znaleść źadnego Firevall'a do Windowsa 95. Zone Alarm nie działa pod win95, Sygate PF teź nie chodzi a od Kerio PF system siada. Proszę doradźcie jakiś dobry Firevall pójdzie na win95.

Odpowiedzi: 13

Witam

Ja posadzilem Outposta Firewalla 1.0 Free PL na Win 95 OSR2. I nie sprawia zadnych problemow. Oczywiscie przed instalacja Outposta uaktualnilem winsock.dll. IE poszedl, ale tylko wersja 5.5. Nowsza 6.0 juz nie chciala chodzic.

Pozdrowionka.
PitekWaleczny
Dodano
11.05.2005 16:50:26
Bobi:
EL NINO:
Wolumin:
Jak komuś jeszcze coś wpadnie do głowy to niech pisze.
OK – kupe mi sie zachcialo :mrgreen: .

Papier masz czy do sklepu musisz iść ?? :lol:

Z FW to i Sygate Personal Firewall pod 95 działa.

Próbowałem dawniej zainstalować prawie najnowszą wersje SFP i pisało przy instalacji źe nie chodzi pod 95 i instacja przerwana.
Wolumin
Dodano
11.05.2005 16:40:32
Janosik:
ej seker (czy jak ci tam zwą). Tak sie sklada ze mialem dlugo windows'a 95 i chyba sam sie nie osmieszam pisząc ze mi działał zonealarm .

Bądź łaskaw nie przekręcać mego nicka bo to coś napisał nic nie znaczy w źadnym języku, a lekcewaźący stosunek odbić się moźe niemile rykoszetem wzajemności z mej strony ok?
Poza tym nie ośmieszasz się tym źe miałeś długo WIN95 i źe działał Ci na nim Zone Alarm , ale IMO tym źe nie potrafisz precyzyjnie podać w jakiej wersji i co dokładnie zrobiłeś by ze stabilnością takich ustawien ów W95 działał, a to jedynie mogło by pomóc autorowi posta w jego problemie , wszelkie przypuszczenia i zapewnienia typu "bo u mnie działało" nic nie znaczą

Seeker
Dodano
11.05.2005 14:27:16
ej seker (czy jak ci tam zwą). Tak sie sklada ze mialem dlugo windows'a 95 i chyba sam sie nie osmieszam pisząc ze mi działał zonealarm . Co do Ws to moze cos pomóc poniewaź ja to zawsz instalowałem. Ten bajer zmiany na wygląd na 98 dzała w 100%. Jedynym wymogiem jest to iz podczas instalacji internet explorer 4.01 jest wybrani opcji z instalacją web (nie pamietam pełnej nazwy).
Pozdrawiam
Janosik
Dodano
11.05.2005 01:06:23
EL NINO:
Wolumin:
Jak komuś jeszcze coś wpadnie do głowy to niech pisze.
OK – kupe mi sie zachcialo :mrgreen: .

Papier masz czy do sklepu musisz iść ?? :lol:

Z FW to i Sygate Personal Firewall pod 95 działa.
Bobi
Dodano
10.05.2005 23:33:23
Wolumin:
Jak komuś jeszcze coś wpadnie do głowy to niech pisze.
OK – kupe mi sie zachcialo :mrgreen: .
EL NINO
Dodano
10.05.2005 23:28:55
Seeker:
Wolumin:

W jaki sposób moźna zainstalować tą dynamiczną bublioteke winsock.dll z pakietu Winsock 2.0 i skąd ją wytrzasnąć???

Jak juź koniecznie chcesz to pewnie ze strony producenta czyli
http://www.microsoft.com/windows95/downloads/contents/WUAdminTools/S_WUNetworkingTools/W95Sockets2/Default.asp
Ale zanim sobie to ściągniesz wypróbuj moźe to Tiny co EL Nino cały dzień szukając :wink: w necie Ci wynalazł

Skoro tak to dziękuje Ci EL NINO :D , oczywiscie innym teź. Jak przełącze się na 95 to sprawdze i napisze. Jak komuś jeszcze coś wpadnie do głowy to niech pisze.
Wolumin
Dodano
10.05.2005 23:01:54
Wolumin:

W jaki sposób moźna zainstalować tą dynamiczną bublioteke winsock.dll z pakietu Winsock 2.0 i skąd ją wytrzasnąć???

Jak juź koniecznie chcesz to pewnie ze strony producenta czyli
http://www.microsoft.com/windows95/downloads/contents/WUAdminTools/S_WUNetworkingTools/W95Sockets2/Default.asp
Ale zanim sobie to ściągniesz wypróbuj moźe to Tiny co EL Nino cały dzień szukając :wink: w necie Ci wynalazł
Seeker
Dodano
10.05.2005 22:54:04
Seeker:
Janosik:
Hmm gupoty, zone alarm pujdzie ale w starej wersji (nie pamietam w jakiej ale uzywalem i wiem).
Tiaa baaardzo mądra rada – nie pamiętam ale wiem. Jak nie wiesz czegoś do końca to nie pisz ośmieszasz się tylko.
Janosik:

Jeszcze soroboj zainstalowac win socket.

Moźe winiak z sokiem ?
Cos ci dzwoni ale która dzwonnica to jeszcze nie wiesz.
Jak juź to dynamiczna bublioteka winsock.dll z pakietu Winsock 2.0 , tylko jest jeden problem WIN95 bazujący na typowym starym DOSie nie zawiera wielozadaniowości rzeczy wydaje się niezbędnej do tego by firewall dział w tle, a my sobie.
Jest całkiem moźliwe źe sposób który podałeś da jakis wynik, ale czy o komforcie pracy tudzieź stabilności tak połatanego WIN95 będzie moźna wogóle mówić? – watpię.
Poza tym autor postu nie napisał jaki WIN95 ma na myśli, jeśli OSR2 to moźe i coś by z tego wyszło jeśli wcześniejszy to śmiem wątpić, a nawet prawie jestem pewien źe źadnego poprawnie pracującego firewalla nie zainstaluje. No i na koniec , jaki jest sens – przy tak dynamicznie rozwijających się zagroźeniach z sieci instalacja ... starego Zone Alarma który jest jedynie spruchniałą starą furtką, przez którą niemalźe cały świat widać ? miast solidnej bramy na 3 spusty zawartej , bo takie są dzissiejsze standardy ochrony

Mowa jest o WIN95 OSR2. :)
W jaki sposób moźna zainstalować tą dynamiczną bublioteke winsock.dll z pakietu Winsock 2.0 i skąd ją wytrzasnąć??? (pierwszy raz się z tym spotykam i jestem zielony :oops: )
Czy ten sposób Janosika z IE4 i kat. WEB naprawde działa???
Wolumin
Dodano
10.05.2005 22:41:27
Darmowy Tiny Personal Firewall pojdzie –>
OS : Win95,98,ME,NT 4.x,2000
http://www.brothersoft.com/soft/pf2.exe
EL NINO
Dodano
10.05.2005 22:33:56
Janosik:
Hmm gupoty, zone alarm pujdzie ale w starej wersji (nie pamietam w jakiej ale uzywalem i wiem).
Tiaa baaardzo mądra rada – nie pamiętam ale wiem. Jak nie wiesz czegoś do końca to nie pisz ośmieszasz się tylko.
Janosik:

Jeszcze soroboj zainstalowac win socket.

Moźe winiak z sokiem ?
Cos ci dzwoni ale która dzwonnica to jeszcze nie wiesz.
Jak juź to dynamiczna bublioteka winsock.dll z pakietu Winsock 2.0 , tylko jest jeden problem WIN95 bazujący na typowym starym DOSie nie zawiera wielozadaniowości rzeczy wydaje się niezbędnej do tego by firewall dział w tle, a my sobie.
Jest całkiem moźliwe źe sposób który podałeś da jakis wynik, ale czy o komforcie pracy tudzieź stabilności tak połatanego WIN95 będzie moźna wogóle mówić? – watpię.
Poza tym autor postu nie napisał jaki WIN95 ma na myśli, jeśli OSR2 to moźe i coś by z tego wyszło jeśli wcześniejszy to śmiem wątpić, a nawet prawie jestem pewien źe źadnego poprawnie pracującego firewalla nie zainstaluje. No i na koniec , jaki jest sens – przy tak dynamicznie rozwijających się zagroźeniach z sieci instalacja ... starego Zone Alarma który jest jedynie spruchniałą starą furtką, przez którą niemalźe cały świat widać ? miast solidnej bramy na 3 spusty zawartej , bo takie są dzissiejsze standardy ochrony
Seeker
Dodano
10.05.2005 21:32:22
Hmm gupoty, zone alarm pujdzie ale w starej wersji (nie pamietam w jakiej ale uzywalem i wiem).
Na początek zainstaluj Ie4, ponim ie5. Windows bedzie przypominał 98 po skopiowania z 98 katalogu web. Po zainstalowaniu ie 4 a puzniej 5 powinny chodzic programy ktore nie mogly (no przesadzilem ale 30% wiecej :P ). Jeszcze soroboj zainstalowac win socket.
pozdr
Janosik
Dodano
10.05.2005 17:50:25
Chyba źaden a to z tej przyczyny , źe to system niestety archaiczny, nie uwzględniający zmian jakie zaszły w kwestii sieci i internetu.
Producenci oprogramowania wyszli pewnie z załoźenia źe rzadko kto go obecnie uźywa na stałym łączu, i źe są bezpieczniejsze systemy
Seeker
Dodano
10.05.2005 14:26:27
Wolumin
Dodano:
10.05.2005 11:19:35
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1