Windows 8 Pro x64 Upgrade w promocji (129 zł) - jaki Windows XP?

Witam. Mam pytanie, jakiego Windows XP potrzebuję, aby można było skorzystać z promocji jak w temacie? Mam dwie wersje XP - Windows XP Home Edition - tu zakupiłem normalny upgrade, czyli Windows 8 Pro, ale w wersji 32 bitowej (rozumiem, że ten klucz nie będzie pasował do wersji 64 bitowej?). Drugi system to Windows XP Pro w wersji 64 bitowej. W tym drugim przypadku po uruchomieniu upgrade assistant'a Windows 8 otrzymuję komunikat, iż ta platforma nie jest wspierana. Dlaczego?

Odpowiedzi: 10

Ja to mam inny dylemat - odpaliłem tego asystenta aktualizacji, doszedłem do płatności, zalogowałem się przez paypal i dostaję komunikat że płatność nie może być zrealizowana hmm dziwne, karta mi się nie zmieniła, gotówka na koncie jest - chyba że płatność nie przejdzie w niedzielę. Co do pobrania wersji 64bit to dostając 'maila' nie ma tam możliwości wybrania wersji? Tak by mieć obie? Teraz jadę na starym komputerze z XP pro a w nowym chyba bym zmienił na 64Bit ale nikt z moich znajomych nie ma wersji 64Bit więc lipa jeśli od tego zależy to co nam się ściągnie. A inne pytanie czy wersja 32Bit pociagnie 16gb ram? Czy muszę mieć koniecznie 64Bit?
centrumxp_mnosal
Dodano
06.01.2013 16:00:08
  • galax28 23.01.2013 14:16:13

    [quote=centrumxp_mnosal] A inne pytanie czy wersja 32Bit pociagnie 16gb ram? Czy muszę mieć koniecznie 64Bit? [/quote] niestety nie pociagnie 32 bitowy system 16 GB ram, ja jak mialem 4 GB ramu i zainstalowalem win7 32 bit to widzialem niecale 3 GB

Podłączę się pod temat. Również jestem zainteresowany zakupem upgrade'u z Win XP Professional (32 bity) do Win 8 (64 bity). Nie wiem, czy aktualizacja się należy, gdyż posiadany przeze mnie XP jest w wersji angielskiej. A może nie ma problemu później spolszczyć Windows 8? Czy uaktualnienie kupione na stronie Microsoftu (ta wersja za 129 zł) można wypalić później na płycie i dokonać czystej instalacji systemu? I czy to uaktualnienie zawiera obydwie wersje: 32 i 64 bity? Przy okazji drugie pytanie: jakie są opcje płatności za aktualizacje systemu z podawanej strony [url=http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/buy]Microsoftu[/url]? Karta kredytowa? PayPal? Normalne konto internetowe? Nie mogę znaleźć tej informacji, a jest to dla mnie ważne. Oki, w sprawie płatności się dowiedziałem - karta kred. lub PayPal
vaGRAntpl
Dodano
23.11.2012 14:20:35
Szczerze, nie wiem czemu tak się u Ciebie dzieje, u mnie proces przebiegł bez problemu spróbuj użyć wersji instalacyjnej od kolegi lub znajomego i zastosuj swój klucz produktu. Nie mam innego pomysłu jak Ci pomóc.
synjutrzenki
Dodano
17.11.2012 08:06:53
Witam wszystkich bo to jest mój pierwszy post na tym forum :) A zwracam sie z problemem takim ze tak jak wczesniej ktoś napisał kupiłem ten upgrade w8 pro , upgrade robiłem z komputera z systemem w7 Home Premium x64. Jak sie okazuje sprzedano mi wersję W8 x32 , przynajmniej taka się sciagnęła, robiłem juz kilka prób z innych komputerów z systemem x64 ale za kazdym razem sciąga mi system x32 , mógłbyś ktoś dokładnie napisać jak to obejść ? jaką przeglądarką ? i co jak , bo według tego co wyżej w 2 poście ja nie dałem rady tego pobrać. edit: kolejna próba pobrania skończyła się na tym że znów pobrało mi wersję x32 i to w dodatku wersję EN, pobierałem z komputera z systemem x64 i dodatkowo uzyłem do tego 64 bitowego internet explorera... może mi ktoś napisać ile megbajtów dokładnie ma ten plik exe który sciąga system Windows8-setup ??? mój ma dokładnie 5.18 MB i jeżeli to nie zależy od tego instalatora to zostaje juz tylko klucz produktu który jest przypisany do wersji x32 i taką wersje sciaga :)
olo320i
Dodano
12.11.2012 18:33:54
Witam Mam w takim razie pytanie czy pójdzie mi upgrade w poniższej/podobnej formie: 1) Vista 32 instaluje mi upgrade W8 32. 2) Dostaje maila z kluczem i linkiem do ściągnięcia W8. Z tego co zrozumiałem jeżeli wejdę na link z komputera 64 taką wersję mi ściągnie (W8 64bit). Kopiuje instalkę na USB. 3) Kupuje nowy dysk i wkładam do laptopa. 4) Instaluje ponownie już na czystym dysku ponownie W8 ale już 64 z USB (klucz z maila) Czy powyższy sposób instalacji jest możliwy?
kruczek
Dodano
06.11.2012 17:49:57
Zrobiłem właśnie jeszcze raz i wszystko jest ok :) Nie wiem czemu wtedy nie zadziałało. Dzięki za informacje.
TobiAlex
Dodano
01.11.2012 22:59:43
Instalowałem z pendrivea w opcjach biosu uruchom z USB tak że był to czysty system.
synjutrzenki
Dodano
01.11.2012 21:28:38
hmm ja tak zrobiłem i mam na obu kompach 64 choć aktualizację robiłem z 32 , może to chwilowy problem lub ja miałem szczęście, pełna rejestracja następuje kiedy komputer masz podłączony do internetu
synjutrzenki
Dodano
01.11.2012 13:21:53
  • TobiAlex 01.11.2012 16:02:09

    [quote=synjutrzenki]hmm ja tak zrobiłem i mam na obu kompach 64 choć aktualizację robiłem z 32 , może to chwilowy problem lub ja miałem szczęście, pełna rejestracja następuje kiedy komputer masz podłączony do internetu [/quote] No tak, ale próbowałeś instalować z pen drivea na czystym hdd, bez wcześniejszej instalacji np. windows xp?

Klucz produktu jest przypisany do jednej instalacji może masz uruchomiony komputer z inna instalacją i jest podłączony do neta wtedy może być konflikt.
synjutrzenki
Dodano
01.11.2012 13:06:52
  • TobiAlex 01.11.2012 13:09:53

    [quote=synjutrzenki]Klucz produktu jest przypisany do jednej instalacji może masz uruchomiony komputer z inna instalacją i jest podłączony do neta wtedy może być konflikt.[/quote] Nie. Za pierwszym razem zrobiłem tak: 1. zainstalowałem windows xp home edition i zakupiłem windows 8 (do tego celu wykorzystałem "nowy" dysk twardy) 2. wszystko się pobrało i zaktualizowało do windows 8 pro (32 bit) 3. potem zrobiłem to o czym wspomniałeś tzn. chciałem zrobić czystą instalkę więc pobrałem windows z linku i nagrałem na pendrive 4. zainstalowałem na kolejnym dysku twardym (ten poprzedni był odłączony)

Miałem ten sam dylemat zrobiłem uaktualnienie z W7 32 i dostałem W8 32. Uruchomiłem komputer z systemem 64 i z poziomu przeglądarki wszedłem do wiadomości potwierdzającej dokonanie transakcji , jest tam taka możliwość- pobierz system na swój komputer. Wybierasz pobierz, podajesz swój klucz produktu i ściąga Ci się wersja 64. Ps. Robisz sobie wersje na pendrive do czystej instalacji i później podajesz tylko swoje klucze i możesz instalować.
synjutrzenki
Dodano
01.11.2012 12:42:38
  • TobiAlex 01.11.2012 13:02:51

    [quote=synjutrzenki]Miałem ten sam dylemat zrobiłem uaktualnienie z W7 32 i dostałem W8 32. Uruchomiłem komputer z systemem 64 i z poziomu przeglądarki wszedłem do wiadomości potwierdzającej dokonanie transakcji , jest tam taka możliwość- pobierz system na swój komputer. Wybierasz pobierz, podajesz swój klucz produktu i ściąga Ci się wersja 64.[/quote] Dzięki za informację, już próbuję. [quote=synjutrzenki]Ps. Robisz sobie wersje na pendrive do czystej instalacji i później podajesz tylko swoje klucze i możesz instalować.[/quote] Hmm, no to coś jest nie tak, bo własnie tak zrobiłem z wersją 32 bitową. Wszystko się zainstalowało, ale cały czas miałem informację, że Windows nie został aktywowany. Przy próbie wpisania klucza pojawiała się informacja, iż klucz jest niepoprawny.

TobiAlex
Dodano:
01.11.2012 12:19:26
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1