windows 7 - spolszczenie

Witam, Dostałem ostatnio wersje 32 bitową Windowsa 7 professional, niestety w wersji anglojęzycznej. Poszukiwania spolszczenia doprowadziły mnie do momentu że mam mnóstwo paczek do wersji testowych, a do oficjalnej finalnej wersji nie bardzo. W artykule http://www.centrumxp.pl/Windows7/1970,1,Spolszczenie_Windows_7.aspx jest link do paczki, niestety przenosi mnie do strony głównej. Nie wiem czy to przyczyna usunięcia pliku z serwera? przeniesienia? a może z jakichś przyczyn został specjalnie usunięty? Ewentualnie gdzie można znaleźć taki pakiet językowy, - nie chcę zmieniać systemu nie mając uprzedniej pewności że uda mi się zmienić język, a jak dobrze zrozumiałem artykuł to Microsoft dla tej wersji nie stworzył oficjalnej paczki językowej... Jeśli możecie coś poradzić, będę wdzięczny... pozdrawiam serdecznie! :)

Odpowiedzi: 8

Nie interesują mnie fakty, że ktoś woli piracką wersję od oryginalnej. To jest już problem tego kogoś. Wątpliwości związane z interfejsem systemu oraz jego legalnością - odkładam na bok, to to jest coś, co musisz sobie sam z Microsoftem załatwić. W kwestii moderacji: zorientuj się trochę w definicji słów "moderator", "ekspert", "admin", znajdź ich różnice i a potem zdecyduj, czy mój poziom wiedzy jest adekwatny do wykonywanej czynności. A co do regulaminu - to nie kodeks drogowy, tu masz raptem 10 zasad na krzyż. Da radę się do tego dostosować. Niedługo się on zmieni - radzę zajrzeć za jakiś tydzień czy dwa.
XanTyp
Dodano
27.04.2010 07:55:00
Odnośnie spolszczenia to... Zapewne za chwilkę ktoś mi powie, że to mój pierwszy post a już cwaniakuję. Jeśli masz możliwość, to pożycz od kogoś oryginalną płytę w wydaniu PL zainstaluj przy użyciu własnego klucza i po kłopocie. Microsoft ci raczej nie pomoże, bo kilka razy próbowałem uzyskać pomoc po czym stwierdziłem, że do pracy mogę spokojnie wykorzystywać Linuxa i dlatego wszystkie moje komputery w firmie działają pod Linuxem. Windowsa używam sporadycznie... Natomiast nie powinieneś mieć większego kłopotu z instalacją takiego systemu z użyciem własnego klucza, wiem to z doświadczenia, na laptopa kupionego w Anglii przeinstalowałem system z polskiej płyty przy użyciu mojego klucza i działa. Klawiatura mniej wygodna, ale system działa. Możesz kombinować ze spolszczeniami robionymi przez różnych ludzi, ale potem spodziewaj się różnych niespodzianek na zasadzie niektórych komunikatów w obcych językach. Widziałem już coś takiego na winxp... Wszystko zależy od tego do czego chcesz wykorzystywać komputer i z jakim przeznaczeniem. Jak nie podoba ci się Win to możesz skorzystać z alternatywnych darmowych systemów jak Ubuntu Linux i inne dystrybucje. Tam nie będziesz miał problemów z językiem, gdyż wszystko jest aktualizowane online i za darmo... A polityki M$ nie staraj się zrozumieć... Od dawna wiadomo, że głównym założeniem tej korporacji jest mieć władzę i zniszczyć wszelką możliwą konkurencję... Jak pokazały historie M$ vs Netscape itp... Polecam program "Prawdziwa historia internetu" na kanale Discovery Science... Troszkę się rozpisałem, mam nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu :)
reactor2010
Dodano
24.04.2010 14:29:25
  • XanTyp 24.04.2010 21:43:51

    [quote=reactor2010]Odnośnie spolszczenia to... Zapewne za chwilkę ktoś mi powie, że to mój pierwszy post a już cwaniakuję. Jeśli masz możliwość, to pożycz od kogoś oryginalną płytę w wydaniu PL zainstaluj przy użyciu własnego klucza i po kłopocie.[/quote]Nie cwaniakujesz, bo to nic odkrywczego (nawet pani z informacji w M$ mi to sugerowała), ale - odgrzebujesz posty. I za to mogę się przyczepić. I się czepiam. Pierwszy post i od razu lacha na regulamin...

  • reactor2010 26.04.2010 18:06:48

    [quote=XanTyp]]Nie cwaniakujesz, bo to nic odkrywczego (nawet pani z informacji w M$ mi to sugerowała), ale - odgrzebujesz posty. I za to mogę się przyczepić. I się czepiam. Pierwszy post i od razu lacha na regulamin...[/quote] Widzisz kolego, napisałem tylko jedno zdanie w którym ująłem samą kwestię rozwiązania spolszczenia. Bo to niestety Windows i niestety ma politykę taką jaką ma i nie ma się co dziwić, że sporo ludzi idzie na nielegal niż na legal... Ale mniejsza o to. Co do dzwonienia do M$, po tym jak raz zadzwoniłem w sprawie wyjaśnienia kwestii "dlaczego na moim legalnym windowsie pokazuje się informacja, że mój system nie jest oryginalny" stwierdziłem, że sama obsługa jest jak cały Windows czyli dziurawa. To dziwne, że taki ekspert dzwoni do M$ i słucha sugestii pracującej tam pani. W końcu jesteś moderatorem forum więc i wiedza powinna być znacznie wyższa... Co do regulaminu... Cóż... Czy Ty kolego jeździsz zawsze przepisowo autem? Przepraszam wszystkich za rozpisanie się w dodatku nie na temat. Jeśli zostanę zbanowany, trudno... Skoro mam być traktowany z góry, przez władze forum tak jak przez cały M$ włącznie z wujkiem Bilem, to dziękuję... Nie muszę korzystać z tego typu forum i pomocy... Pozdrawiam...

Dzięki za zainteresowanie, niestety żadna z opcji nie wchodzi w grę w tym momencie. A ze spytam jeszcze o korporacyjną wersje W7 pro czym ona się różni od klasycznej że dla jednej jest jest MUI a dla drugiej nie ma ? Bo żadnej wzmianki na ten temat nie znalazłem do tej pory... nie rozumiem polityki M$ :/ pozdrawiam!
MackEstrite
Dodano
11.02.2010 20:43:00
  • XanTyp 11.02.2010 22:31:09

    [quote=MackEstrite]nie rozumiem polityki M$ :/ [/quote]A kto ją rozumie? Wątek - w swej rozwojowej części - zasadniczo kwalifikuje się przeniesienia do dialogów "O wszystkim"... ?

  • Veers 12.02.2010 09:29:38

    [quote=MackEstrite]... A ze spytam jeszcze o korporacyjną wersje W7 pro czym ona się różni od klasycznej że dla jednej jest jest MUI a dla drugiej nie ma ? ...[/quote] Licencje korporacyjne obejmują olbrzymie ilości komputerów (czyli mam tu na myśli więcej niż np. 1000) i są negocjowane bezpośrednio pomiędzy MS a użytkownikiem końcowym (czyli: nie da się takiej licencji kupić w sklepie). Ponieważ zdarzają się korporacje międzynarodowe - wszystkie licencjie (nie tylko na windows ale i na office i na resztę softu MS) zezwalają na wykorzystanie MUI. Licencje korporacyjne nie obejmują produktów typu Home, Home & Student. Jeśli zaś chodzi o samego Windowsa - to jest on w wersji Proffesional lub Ultimate, a główna różnica leżu w sposobie aktywacji - tu serwer aktywacyjny jest obsługiwany na podstawie wspomnianej umowy bezpośrednio przez firmę używającą oprogramowania.

Nie jesteś traktowany ani specjalnie - ani jak "nowy" (?). Nie odpowiadam za treść artykułów. Sposób ci podałem. Sposób podany w artykule również działa - tylko trzeba ominąć Windows Update (jak ? pomyśl ...) W przypadku twojej wersji taka zmiana będzie jednak i tak złamaniem zapisu licencji. Więc ? Nie wiem co ci mam jeszcze napisać ... Może użyć różowej czcionki albo dodać jakieś szlaczki żebyś nie czuł się urażony ??
Veers
Dodano
11.02.2010 14:35:35
Rozumiem, że jestem traktowany jako nowy user który ma problem i chce, aby ktoś go za niego rozwiązał. Problem jednak jest innej natury. Fakt że trafiłem tutaj w poszukiwaniu odpowiedzi nie powinien od razu sprowadzać się do "agresywnego" traktowania. Nigdzie w artykule nie było napisane iż jest to łamanie licencji, z resztą nigdy nie spotkałem się z tym iż zmiana języka oprogramowania jest niedozwolona. Nie mniej jednak moje pytanie wynikało również z opinii pod artykułem wg. których jeszcze w listopadzie wszystko działało idealnie. Stąd myśl iż może nastąpiła zmiana serwera czy plik został gdzieś przypadkiem usunięty. Mi osobiście język angielski nie przeszkadza, jednak nie wszyscy domowi użytkownicy komputera go znają, z tego właśnie wynikają moje poszukiwania. PS. jak bym chciał łamać licencje, to mógłbym pobrać jakiegoś pirata i mieć problem z głowy, a ten portal wygląda mi na taki który raczej propaguje rozwiązania legalne, stąd i sposób opisany w artykule wydawał się takim i chciałem z niego skorzystać. Mimo to dzięki za zainteresowanie, ale na przyszłość odrobinę więcej cierpliwości chyba nie zaszkodzi, a tak tylko atmosfera na forum się robi nieprzyjemna. Pozdrawiam serdecznie! Ciągle jednak mam nadzieje że jest jakiś sposób i będę szukał, jeśli ktoś zna chętnie go poznam ;)
MackEstrite
Dodano
11.02.2010 11:42:20
A może czytać ze zrozumieniem co się do ciebie (a i w artykule) pisze? Chcesz łamać licencję : proszę bardzo - użyj sobie vistalizatora (czy jak mu tam).
Veers
Dodano
11.02.2010 01:17:06
hmm... to w takim razie w jakim celu został stworzony artykuł z tutorialem jak zmienić język? Może jakieś sprostowanie pod nim napisać albo coś?
MackEstrite
Dodano
11.02.2010 01:00:20
Nie stworzył i nie stworzy (no - chyba że masz wersję korporacyjną wersji Proffesional, albo Ultimate, bo tylko dla nich są dostępne pakiety MUI). Tak więc masz następujące możliwości: a) nauczyć się pracy w angielskiej wersji systemu b) kupić odpowiednio lokalizowaną wersję c) skorzystać z opcji Anytime Upgrade by podnieść licencję z Professional na Ultimate bu cieszyć się 35 dostępnymi wersjami językowymi
Veers
Dodano
11.02.2010 00:24:24
MackEstrite
Dodano:
10.02.2010 22:36:08
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1