Windows 7 + Norton Ghost

Witam serdecznie Od ponad 5 lat używam na co dzień Norton Ghost 2003 oczywiście wersji oryginalnej. Na płytce mam nagrany obraz systemu ( w tej chwili Windows XP ) i w razie problemów z systemem odzyskuje sobie obraz. Wczoraj zainstalowałem sobie Windows 7 - chciałem podobnie jak wcześniej nagrać sobie obraz na inny dysk - operacja zakończyła się powodzeniem, niestety po odzyskaniu dysku ( opcja disc from image ) system Windows 7 niestety nie wstaje :( Wyskakuje, abym włożył płytę Windows 7 bo urządzenie nie jest dostępne czy coś takiego ;) jeśli bardzo ważne mogę spisać co dokładnie wyskakuje.... Czy ktoś zna oprogramowanie podobne do Norton Ghost ( może być płatne lub bezpłatne ) za pomocą którego zrobię boot z płyty CD/DVD i będę w stanie zrobić backup całego dysku w obraz na inny dysk ? Czyli np. Mam 2 dyski C i D na dysku C mam system na dysku D mam śmieci - i chce z bootowac sobie płytkę z oprogramowaniem które mi skompresuje dane na dysku C i stworzy obraz i zapisze go na dysku D. Do tej pory używałem Norton Ghost 2003 który działał - niestety Windows 7 po zrobieniu obrazu nie chce wstać. Dziękuję za pomoc Pozdrawiam Marek

Odpowiedzi: 10

Jak ja bardzo sie ciesze, ze znalazlem ten temat. Nemo58 - mam niemal identyczny problem. U mnie sprawa wyglada nastepujaco, w skrocie : robie obraz ghosta, przywracam kopie ale system mowi iz bylo zle zamkniecie i czy chce uruchomic awaryjnie, podczas normalnego uruchomienia, windows umiera, mrozi go na stale po 10 sekundach. Aktualnie jestem w trakcie instalowania swiezej kopi ( W7 Home Premium x64 ) i bede testowal Norton Ghost 15, wersja jeszcze angielska, trial. Mozna nia zrobic kopie, i przywrocic plyta z NG14 :). Jezeli ktos cos wymysli szybciej ode mnie to prosze i wiadomosc w temacie. EDIT Potwierdzam dzialanie :)) juuupi ! Norton Ghost 15 po zrobieniu kopi i przywróceniu jej za pomocą CD z NG14 pozwala systemowi wstać na nogi bez żadnych problemów :). Nadal występuje pytanie o tryb awaryjny [-o< , nie można jednak jeszcze jak poprzednio ustawić w Windowsie przywrócenia wyjść na piwo i wrócić tylko cały proces uruchomić z bootowalnego CD. Ale działa, ja ulga, przez ten problem myślałem, że wrócę na XP :mryellow:
Despertar
Dodano
21.11.2009 18:55:54
Prawdopodobnie po dodaniu 2 dysku i przywróceniu na niego systemu nie zmieniłeś w biosie z którego dysku ma uruchomić się komputer [hard disk boot priority] nie mylić z "First Boot Divice . Używam Norton Ghost 14 , nie ma żadnych problemów z przywróceniem systemu .
mysz 1
Dodano
12.11.2009 12:41:35
  • nemo58 15.11.2009 11:50:57

    [quote=mysz 1]Prawdopodobnie po dodaniu 2 dysku i przywróceniu na niego systemu nie zmieniłeś w biosie z którego dysku ma uruchomić się komputer [hard disk boot priority] nie mylić z "First Boot Divice . Używam Norton Ghost 14 , nie ma żadnych problemów z przywróceniem systemu . [/quote] Chyba nie doczytałeś dokładnie o co mi chodzi... 1- mam 2 dyski 250GB i 1TB 2- Windows7 x64 mam zainstalowany na 250GB (3 partcje: C-system, -ukryta partycja bez litery zarezerwowana przez system, D-partycja z danymi, których nie chcę stracić) 3- Obrazy systemu oraz partycji D robię na dysku 1 TB 4- Podmieniam dysk 250GB na nowy bo ten z systemem np padł... i na tym nowym chcę odtworzyć system, a potem partycję D Nie udaje mi się odtworzyć systemu na nowym dysku z obrazów partycji, natomiast nie ma problemu z odtworzeniem z obrazu [b]całego dysku[/b]. To znaczy system startuje, ale nie uruchamia się do końca... Mój problem dotyczy NOWEGO dysku. Coś muszę robić źle tworząc obrazy partycji ](*,) No to mam pytanie: czy odtwarzałeś siódemkę na NOWYM dysku? Robiąc obraz systemu Ghostem robisz również obraz tej ukrytej partycji?

To jako praktyk-teroetyk wtrącę: a jakiego Acronisa używasz ? Bo do 7 - to potrzebny jest co najmniej Home 2010 ... Ponadto coś mi świta, że wersja Pro posiada własne narzędzie do robienia obrazów "awaryjnych" (w każdym razie - Ultimate ma...).
Veers
Dodano
12.11.2009 08:55:31
  • nemo58 12.11.2009 09:24:02

    [quote=Veers]To jako praktyk-teroetyk wtrącę: a jakiego Acronisa używasz ? Bo do 7 - to potrzebny jest co najmniej Home 2010 ... Ponadto coś mi świta, że wersja Pro posiada własne narzędzie do robienia obrazów "awaryjnych" (w każdym razie - Ultimate ma...).[/quote] Używam Acronisa Home 2010. A to windowsowe narzędzie działa świetnie, pod warunkiem, że odtwarzanie z obrazu odbywa się na ten sam dysk. Na inny dysk nie mogłem odtworzyć.

A jednak poteoretyzuję. Skoro nie ma nawet kompletnego (?!) zestawu sterowników dla urządzeń dla "siódemki" (nawet już o Viście nie wspominając), nie spodziewajmy się, że programy wykonujące obrazy partycji - dedykowane do starszych wersji Windowsa - będą spokojnie współpracować z najnowszym. Myślę, że z czasem to się zmieni, ale nie od razu Rzym....
XanTyp
Dodano
12.11.2009 02:31:33
[quote=taken]... Do tej pory używałem Norton Ghost 2003 który działał - niestety Windows 7 po zrobieniu obrazu nie chce wstać. [/quote] No tak... Z Windows XP nie było problemów. Po świeżym zainstalowaniu/skonfigurowaniu systemu i programów robiłem sobie obraz partycji systemowej, który umieszczałem na innym dysku fizycznym. Nie było problemem odtworzenie wszystkiego nawet w przypadku uszkodzenia dysku z systemem. Teraz, kiedy stałem się szczęśliwym posiadaczem Windows 7 Professional x64 chciałem zrobić podobnie. Robiłem obrazy systemu zarówno z poziomu Windows7, jak również programem Acronis True Image. Z wykonaniem obrazu oczywiście nie było problemu, a ponieważ Windows7 w czasie instalacji tworzy sobie ukrytą partycję [b]„zarezerwowaną przez system” zrobiłem również jej obraz.[/b] Spróbowałem odtworzyć system na nowym dysku... No i zaczęło się! [b]Po odtworzeniu obu partycji na nowym dysku Windows7 nie wstał…[/b] ](*,) No więc spróbowałem użyć Dysku naprawczego Windows7. Udało się odtworzyć system ale tylko na tym samym dysku, na którym był wcześniej zainstalowany W7. Na nowym nie. No to co robić gdy dysk po prostu się uszkodzi? Robiłem wiele prób. Jedynym rozwiązaniem jakie udało mi się osiągnąć okazało się zrobienie programem Acronis obrazu całego dysku i odtworzenie go na nowym HDD. Można tak zrobić jeżeli na system przeznaczyło się mały dysk i nie zawiera on innych partycji z ważnymi danymi. A co w przypadku gdy dysk systemowy ma pojemność np 1 TB i w dodatku na kolejnych partycjach ważne dane? Jeżeli ktoś zna sposób na odtworzenie Windows7 na nowym dysku bardzo proszę o info. Tylko bardzo proszę żeby teoretycy powstrzymali się od komentarzy. Mnie również wydawało się to proste, do chwili kiedy spróbowałem odtworzyć ten system. PS. Kiedyś też używałem Ghosta, teraz Acronisa - nie ma znaczenia który wybierzesz. Problem ten sam. Pozdrawiam - Leszek
nemo58
Dodano
11.11.2009 22:29:16
A co tu precyzować? Skoro sprzęt jest niezmienny, a za to zmienił się system...
XanTyp
Dodano
02.11.2009 01:44:07
[quote=taken]...Czy ktoś zna oprogramowanie podobne do Norton Ghost...[/quote] Acronis True Image [quote=XanTyp]Widzi mi się, że drugie zdanie jest właściwą odpowiedzią.[/quote] A mógłbyś to sprecyzować?
adam_broda
Dodano
01.11.2009 21:26:22
Widzi mi się, że drugie zdanie jest właściwą odpowiedzią.
XanTyp
Dodano
31.10.2009 14:11:03
Ok więc po odzyskaniu systemu metodą: Disc from image i próbie uruchomienia ponownie komputera wyskakuje mi coś takiego: [url=http://dervish.wsisiz.edu.pl/~taken/ghost.jpg]http://dervish.wsisiz.edu.pl/~taken/ghost.jpg[/url] Powiem szczerze, że po raz pierwszy mam taki efekt wcześniej robiłem tą metodą każdego windowsa/dosa a nawet Linuxa i nie było problemów - a tu niespodzianka "siódemka" nie chce wstać :-( Pozdrawiam
taken
Dodano
31.10.2009 11:56:02
[quote=taken]jeśli bardzo ważne mogę spisać co dokładnie wyskakuje....[/quote]Dyjabeł zwykle tkwi w szczegółach ;)
XanTyp
Dodano
31.10.2009 06:39:19
taken
Dodano:
31.10.2009 00:01:04
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1