WINDOWS 7 HOME PREMIUM 64bit OEM - ograniczenie

Czy ten system ma również ograniczenie ilości aktywacji klucza licencyjnego, to jak to jest w przypadku XP HE OEM? A jeśli, to do ilu?

Odpowiedzi: 5

A to jeszcze zapytam o taką rzecz, choć teoretycznie powinienem rozpisać nowy wątek, bo chodzi mi o XP. Mam OEM XP HE. Czy, jeśli zainstaluję go na nowym sprzęcie, bez aktywacji i na nim postawię Win 7 Home Premium Upgrade, to będą jakieś problemy z aktywacją siódemki?
XanTyp
Dodano
19.12.2010 18:28:57
  • Veers 20.12.2010 12:37:13

    [quote=XanTyp]... Czy, jeśli zainstaluję go na nowym sprzęcie, bez aktywacji i na nim postawię Win 7 Home Premium Upgrade, to będą jakieś problemy z aktywacją siódemki?[/quote] Mieszasz jak nie przymierzając betoniarka. Napiszę więc najprościej jak się da: instalujesz Win 7 Upgrade i go aktywujesz. Tylko nie wolno ci się w żaden sposób pozbywać Win XP (bo to podstawka do aktualizacji). Kwestia sprzętu zaś - musi pozostać pomiędzy tobą a MS ;)

  • XanTyp 20.12.2010 15:39:56

    [quote=Veers]Kwestia sprzętu zaś - musi pozostać pomiędzy tobą a MS ;)[/quote][b]Veers[/b], święta idą, miejże litość... Nie bawmy się w podjazdy. Jeśli jest to jakiś problem z legalnością działań, oświeć mnie. Zakładam, że nie tylko ja mogę mieć takie dylematy więc potraktuj to dydaktycznie.

XanTyp - OEM-a. Ale w ramach ciekawostki - to mogę ci powiedzieć, że akurat Win 7 U mam w wersji box, i już drugą aktywację musiałem zrobić telefonicznie (podczas gdy na drugim kompie mam Win 7 Pro OEM - i mimo praktycznie wymiany wszystkiego w ramach poszukiwań uszkodzonego elementu - system aktywował się przez internet). Tak więc - reguły nie ma. Natomiast nie pamiętam bym spotkał się z przypadkiem w którym MS odmówiłby aktywacji (no - znam kilka przypadków - ale to raczej wina była po stronie użytkownika ... ;) ).
Veers
Dodano
19.12.2010 15:16:25
Nie wiem jak jest w przypadku siódemki, ale XP-ka to reinstalowałem naście jak nie dziesiąt razy na tym samym kluczu i nigdy nie miałem problemu.
pulkownik
Dodano
19.12.2010 14:20:45
  • XanTyp 19.12.2010 15:00:12

    [quote=pulkownik]XP-ka to reinstalowałem naście jak nie dziesiąt razy na tym samym kluczu[/quote]OEM-a?

Przymierzam się do wydania 3 do 4 tysięcy na nowy sprzęt i zastanawiam się nad powodem do oszczędzenia kasy kupując OEM, zamiast BOX-a. Zabawka ma wyprzedzać standardy na dłuższy czas, co za tym idzie, nie przewiduję w nim nic wymieniać. CO najwyżej ew. kiedyś dodać.
XanTyp
Dodano
19.12.2010 11:37:47
Ma. (oczywiście mowa o aktywacjach przez internet - a nie w ogóle ?) Opisanie jednak tej zależności za pomocą wzoru matematycznego, ociera się o rachunek prawdopodobieństwa połączony z całką (brrrr). Zaś poważnie - dużo zależy od charakteru zmiany klucza sprzętowego, a także od tego czy akurat nie trafisz na akcję "kontrolną".
Veers
Dodano
19.12.2010 10:11:30
XanTyp
Dodano:
19.12.2010 01:15:11
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1