Windows 7 Home , pierwsze uruchomienie ze sklepu...

Witam. Bardzo mało znam się na komputerach, w sensie systemów i instalowania itd.- w ogóle. dlatego wolę zapytać, chociaż pewnie dla wielu wyda się ten problem błahy i śmieszny :) [b]Chodzi o laptopa Toshiba , nowy - już z wgranym systemem Windows 7 Home Premium[/b] ( są do niego tylko płyta Recovery ) Pan w sklepie powiedział, że on może wł. na miejscu komputer, ale to będzie kosztowało stówę więcej. Kiedy zapytałam, czy trzeba coś instalować z dołączonej płyty - powiedział, że nie, że tylko tam wł. komputer i tyle. Ale sklep za takie coś wymaga 100zł. ale do laptopa jest dołączona taka informacja: [color=darkblue]" (...) na komputerze jest preinstalowana 64-bitowa wersja systemu Windows 7 , a kopia zapasowa jest przechowywana na dysku twardym jako obraz do odzyskiwania oprogramowania. Komputer jest również dostarczony z 32-bitowym systemem Windows 7 na dysku DVD-ROM umożliwiającym samodzielną instalację systemu operacyjnego przez użytkownika: * Wersja 64-bitowa umożliwia wykorzystanie pełnej pamięci systemowej 4 GB lub większej * Wersja 32-bitowa zapewnia najwyższy poziom zgodności z różnymi aplikacjami. Jeśli zostanie wybrana opcja instalacji wersji 32-bitowej z dostarczonego dysku DVD, wykonaj następujące kroki: 1. Jeśli planujesz ponowne użycie wersji 64-bitowej, utwórz nośniki do odzyskiwania oprogramowania przed zainstalowaniem 32-bitowego systemu Windows 7[/color] [color=violet] [i]przestroga: Podczas instalowania 322-bitowej wersji systemu Windows 7 wszystkie dane na dysku twardym, łącznie z 64-bitowym systemem Windows 7 i jego kopią zapasową, zostaną usunięte. Jeżeli nośniki do odzyskiwania oprogramowania 64-bitowego nie zostaną utworzone, korzystanie z systemu operacyjnego dostarczonego z komputerem nie będzie możliwe. (...) [/color] [/i] [color=darkblue]2. Instalowanie 32-bitowego Systemu Windows 7. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi w pakiecie dysku DVD. "[/color] Dla mnie brzmi to strasznie. [b]Komputer ma 2GB pamięci, więc logicznie rzecz biorąc powinnam zainstalować wersje 32-bit.[/b] ?? Na płycie Recovery także pisze " Windows 7 Home Premium 32bit " tak? i gdy wł. pierwszy raz komputer ? to on sam mnie zapyta o wybór systemu 64 lub 32? Czy mam włożyć płytę (pan w sklepie twierdził, że nie) ? czy to się jakoś zainstaluje z dysku twardego? Rodzice kupowali komputer, a ja chciałabym, żebym nic nie skonociła. Czy jest jakaś różnice w odbiorze, dla przeciętnego użytkownika między 64 a 32 bit. systemem ?! Nigdy tego nie robiłam, stąd moje obawy. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi . Z góry ślicznie dziękuje

Odpowiedzi: 2

[quote=ewa310] [b]Komputer ma 2GB pamięci, więc logicznie rzecz biorąc powinnam zainstalować wersje 32-bit.[/b] ?? [/quote] To nie ma kompletnie związku z logiką. Laptop ma 2 GB RAM czyli możesz zainstalować zarówno wersję 64 jak i 32 bit. Praktycznie rzecz ujmując - nie ma sensu instalować 32 bitowego systemu kiedy ma się 4 lub więcej GB RAM. [quote=ewa310]Na płycie Recovery także pisze " Windows 7 Home Premium 32bit " tak?[/quote] Ty widzisz co jest napisane na płycie, więc czemu pytasz nas ? [quote=ewa310]i gdy wł. pierwszy raz komputer ? to on sam mnie zapyta o wybór systemu 64 lub 32?[/quote] Nie. Nie zapyta. Sama przed chwilą przepisałaś (albo wkleiłaś bez czytania) co, gdzie i w jaki sposób masz tam porobione. Więc dla przypomnienia: [quote] [color=darkblue][b]na komputerze jest preinstalowana 64-bitowa wersja systemu Windows 7[/b][/color][/quote]. [quote=ewa310]Czy mam włożyć płytę (pan w sklepie twierdził, że nie) ? czy to się jakoś zainstaluje z dysku twardego?[/quote] Nic nie masz wkładać. Masz DOKOŃCZYĆ proces pre-instalacji (czyli: zaakceptować umowę licencyjną, podać nazwę użytkownika, względnie ustawić czas i datę, oraz czasami skonfigurować połączenie sieciowe). Nie wiem dlaczego w sklepie życzą sobie za to 100 zł - ale to osobna bajka. [quote=ewa310]Rodzice kupowali komputer, a ja chciałabym, żebym nic nie skonociła. [/quote] No - to ciężko ci będzie coś [u]skonocić[/u]. [quote=ewa310]Czy jest jakaś różnice w odbiorze, dla przeciętnego użytkownika między 64 a 32 bit. systemem ?![/quote] Jest. Szczególnie kiedy używa się starych bądź nietypowych programów lub urządzeń (drukarek na ten przykład). Na 64 bitowym systemie mają one prawo nie zadziałać. Jeśli jednak nie masz / nie używasz takowych - a komputera używasz li tylko jako maszyny do przeglądania www, słuchania muzyki czy oglądania filmów - różnice będą widoczne jedynie jak klikniesz we Właściwości Systemu.
Veers
Dodano
09.01.2010 22:08:27
  • ewa310 10.01.2010 14:40:51

    [quote=Veers][quote=ewa310] Nic nie masz wkładać. Masz DOKOŃCZYĆ proces pre-instalacji (czyli: zaakceptować umowę licencyjną, podać nazwę użytkownika, względnie ustawić czas i datę, oraz czasami skonfigurować połączenie sieciowe). Nie wiem dlaczego w sklepie życzą sobie za to 100 zł - ale to osobna bajka. No - to ciężko ci będzie coś [u]skonocić[/u]. Jest. Szczególnie kiedy używa się starych bądź nietypowych programów lub urządzeń (drukarek na ten przykład). Na 64 bitowym systemie mają one prawo nie zadziałać. Jeśli jednak nie masz / nie używasz takowych - a komputera używasz li tylko jako maszyny do przeglądania www, słuchania muzyki czy oglądania filmów - różnice będą widoczne jedynie jak klikniesz we Właściwości Systemu. [/quote] Dzięki śliczne , właśnie w tym chciałam się upewnić. Rzeczywiście nie było to nic strasznego, trochę tylko klikania i potwierdzenia. Żadnego instalowania jak się okazało, ale ta kartka wyglądała przerażająco i nie wiedziałam, czego się spodziewać tym bardziej, że w sklepie żądają za to 100zł. Zrobiłam wszystko w max. 10 min i na razie jest ok :):) Jeszcze raz dziękuje za rzeczową odp!

[quote=ewa310]to on sam mnie zapyta o wybór systemu 64 lub 32? Czy mam włożyć płytę (pan w sklepie twierdził, że nie) ? czy to się jakoś zainstaluje z dysku twardego?[/quote]System masz już zainstalowany więc zmienianie go mija się z celem, chyba, że sprawia ci wielkie problemy. A co do komputera jako spersonifikowanej "osoby": Jest głuchy jak pień, ślepy jak nietoperz i inteligencją nie przewyższa pantofelka. Bo nie ma w sobie za grosz inteligencji. Jest po prostu taką nieco ulepszoną wersją łopaty, by zarabiać na nim, albo tracić czas. Zatem... Nie. Nie zapyta cię o nic, bo tego nie potrafi. On będzie wykonywał tylko to, na co mu pozwala oprogramowanie w Biosie i system obecny na dysku oraz to, co jego użytkownik chce nas nim osiągnąć.[quote=ewa310]Rodzice kupowali komputer, a ja chciałabym, żebym nic nie skonociła. Czy jest jakaś różnice w odbiorze, dla przeciętnego użytkownika między 64 a 32 bit. systemem ?![/quote]Więc nie ruszaj, bo zepsujesz. I nie ma w tym krzty złośliwości - zwykła konkluzja i dobra rada. A różnicy nie zauważysz, jeśli nie dojdziesz do poziomu osoby, która ją zauważa. A tych też nie ma za wielu. Miłego użytkowania, braku problemów i ogólnego zadowolenia życzę z nowej zabawki :)
XanTyp
Dodano
09.01.2010 18:49:43
  • ewa310 09.01.2010 19:45:06

    [quote=XanTyp][quote=ewa310]to on sam mnie zapyta o wybór systemu 64 lub 32? Czy mam włożyć płytę (pan w sklepie twierdził, że nie) ? czy to się jakoś zainstaluje z dysku twardego?[/quote]System masz już zainstalowany więc zmienianie go mija się z celem, chyba, że sprawia ci wielkie problemy. A co do komputera jako spersonifikowanej "osoby": Jest głuchy jak pień, ślepy jak nietoperz i inteligencją nie przewyższa pantofelka. Bo nie ma w sobie za grosz inteligencji. Jest po prostu taką nieco ulepszoną wersją łopaty, by zarabiać na nim, albo tracić czas. Zatem... Nie. Nie zapyta cię o nic, bo tego nie potrafi. On będzie wykonywał tylko to, na co mu pozwala oprogramowanie w Biosie i system obecny na dysku oraz to, co jego użytkownik chce nas nim osiągnąć.[quote=ewa310]Rodzice kupowali komputer, a ja chciałabym, żebym nic nie skonociła. Czy jest jakaś różnice w odbiorze, dla przeciętnego użytkownika między 64 a 32 bit. systemem ?![/quote]Więc nie ruszaj, bo zepsujesz. I nie ma w tym krzty złośliwości - zwykła konkluzja i dobra rada. A różnicy nie zauważysz, jeśli nie dojdziesz do poziomu osoby, która ją zauważa. A tych też nie ma za wielu. Miłego użytkowania, braku problemów i ogólnego zadowolenia życzę z nowej zabawki :)[/quote] Szkoda, że tyle się ktoś napisał, i stracił swój cenny czas, bo post powyżej zupełnie nic nie wniósł do mojej odp. Cóż, może to problemy z czytaniem, a może lenistwo rzetelnej pomocy - i nie ma w tym krzty złośliwości , tylko moje odczucia. ale, super, że znasz tyle porównań dotyczących komputera :mryellow: Dla Twojej informacji, nie chce zmieniać systemu. Wg kartki , mam tylko wybrać wersje 64bitową lub 32bit. Nie pytam jak to zrobić, tylko czy przypuszczalnie 32 bit. będzie ok? Nie znam się na parametrach, nie wiem jaka jest różnica między 1 a 2 . Chciałam się upewnić. Nie mam nikogo kogo mogłabym zapytać, myślałam, że forum jest miejscem, gdzie można się radzić, ale przecież najlepiej stwierdzić - nie ruszaj, bo i tak z góry pewnie zepsujesz. Mogłam zapłacić 100zł , ale doradca dał do zrozumienia, że to taki chwyt, pewnie za jedno kliknięcie. A jakoś w lotto jeszcze nie wygrałam i na kasie nie śpię. [quote=XanTyp][quote=ewa310]Nie. Nie zapyta cię o nic, bo tego nie potrafi. [/quote] aa no tak, zapomniałam, a różnego typu komunikaty w komputerze, piszę sobie sama tam i z powrotem :D Za życzenia nie dziękuje, żeby nie zapeszyć :mryellow:

ewa310
Dodano:
09.01.2010 16:07:16
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1