Windows 7, dysk NAS, sieć LAN przez WiFi

Witam, Mam sieć lokalną LAN po kablu i WiFi z łączem do internetu w UPC. Do modemu/routera Thomson TWG850-4U podłączony mam kolejno AP Dlink DAP1160, NAS NetGear ReadyNAS Duo. Pozostałe dwa porty LAN służą do podpięcia kompa przez kabel. Po WiFi łączy się z siecią konsola PS3, nBox, i 3 laptopy (2 z win7 i jeden z winXP). Mam następujący problem: Nie mam dostępu do plików umieszczonych w NAS gdy komputery z Windows7 są podłączone przez WiFi. Katalogi i pliki są widoczne lecz dostęp do nich jest bardzo wolny lub niemożliwy. Po podłączeniu lanu po kablu działa ok, natomiast po przeinstalowaniu z win7 na XP działa ok na kablu i bezprzewodowo. Nie jest to wina WiFi bo na PC z WinXP przez WiFi wszystko działa prawidłowo. Konsola PS3 również działając przez WiFi korzysta z zasobów bez zakłóceń. Wygląda na to że problemem jest tu OS Widnows7. Proszę o pomoc jak mogę sobie poradzić z tym problemem

Odpowiedzi: 2

[img]http://veers.neostrada.pl/saperka.jpg[/img] dla piotr-waw Po raz trzeci. Niniejszym awansowałeś na starszego archeologa.
Veers
Dodano
03.03.2012 11:19:30
Problem może leżeć po stronie konfiguracji sieci i udostępnionych zasobów, w win 7 element ten jest znacznie bardziej rozbudowany, próbowałeś włączać konto gościa bądź bawić się zabezpieczeniami danego zasobu dla różnych użytkowników komputera?
piotr-waw
Dodano
03.03.2012 08:58:31
Poldek06
Dodano:
18.11.2010 00:08:15
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1