Windows 7 - BlueScreen i problemy z internetem

Witam, od 1-2 miesięcy jestem posiadaczem Windowsa 7 Ultimate 32 bit PL. Mój sprzęt to: Gigabyte Geforce GTX 260 (core 216) 3GB DDR2 800 mhz RAM Intel Core 2 Quad 9400 Zasilacz Chieftec 550W Płyta gł. Gigabyte S-Series GA-P31-S3L Po jakimś tygodniu od instalacji zaczęły mi się przy uruchamianiu systemu lub tuż po pojawiać blue screeny z różnymi błędami (PAGE FAULT IN NONPAD AREA - to tylko przykład jednego z błędów). Zaglądałem do dziennika zdarzeń i w błędach krytycznych mam ciągle: Kernel Power 41 Szukałem rozwiązania w internecie ale nie udało mi się rozwiązać problemu. Przed Windows'em 7 na tym samym sprzęcie miałem Windows'a XP i nie miałem żadnych problemów więc to nie wina sprzętu. Dodatkowo ostatnio mam problemy z internetem. Miałem przez kilka lat łącze 1MB, a kilka dni temu zostało to zwiększone do 2MB. Pierwszego dnia było wszystko ok, ale na następny dzień zaczęły się bardzo częste momenty kiedy internet bardzo wolno chodził a pingi w grach podskakiwały do nawet 500-800 ms (z 20-100 ms). Skanowałem komputer Nod'em 32, Spybotem Search Destroy, Windows Defenderem, czyściłem system CCleaner'em, Registry Boosterem 2, Defragmentowałem dysk (co regularnie robię) ale nic nie pomogło i problem trwa do dziś. Kontaktowałem się z dostawcą internetu i piszę że to nie z winy zwiększenia prędkości internetu, i żebym sprawdził ilość wysyłanych przez system danych, ponieważ, monitorują że niektóre komputery działają jak zombie. Sprawdziłem programem ilość wysyłanych danych, i jedynie Nod32 podczas przeglądanie internetu wysyła kilka kb do jakiejś strony internet security, nic poza tym. Jednak trojanów nie sprawdzę czy coś wysyłają, ale skanowałem i nic nie wykryto. Proszę was o pomoc, najważniejsze jest dla mnie zlikwidowaniu błędu z niebieskimi ekranami bo to jest strasznie irytujące, mimo iż chyba system na tym nie cierpi ponieważ dzieję się to w czasie logowania do systemu lub tuż po ale mimo to nie powinno tak być.

Odpowiedzi: 1

[quote=Krecik1218]Sprawdziłem programem ilość wysyłanych danych[/quote]A to już samo netstat nie wystarcza? A skoro już wspomniałeś o BSODzie, to może zapamiętaj jego numer i trochę poguglaj, bo póki co, to forumowa wróżka nawet tu nic nie zdziała.
XanTyp
Dodano
22.01.2010 00:56:43
Krecik1218
Dodano:
21.01.2010 18:38:05
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1