windows 3.11

poszedłem do piwnicy i znalzełem 8 dyskietek z systemem windows 3.11 i teraz mam pytanie


na starym kompie zrobie tak przestawie na bootowanie z floopy i jak juz sie uruchomi to mam wpisac A:\Setup.exe i jak juz to wpisze to instalka bedzie w trybie tekstowym czy graficznym cos mi sie bardziej wydaje ze w tekstowym ale jak w tekstowm to jak to bedzie moze ci Legendarni uzytkownicy mi podpowiedzą :?: :?:

Odpowiedzi: 19

A temu Dupkowi to na co? :shock:
toź on i polsiego nie kuma. :lol:
Rebe
Dodano
12.05.2005 13:23:02
Lisowczyk:
Moja wina, źe na Ciebie naskoczyłem.
Gdzie kurna ? Toz bym poczul co nieco, bo ostatnio jak na mnie moja kobieta naskoczyla, to do dzis mi w krzyzu smiga :P .

Banana juz przygotowalem – taki ladny z Biedronki, amerykancki :mrgreen: .

Rebe, Lisowczykowi Dupkowi podeslij zestaw komend do chinskiego wina :wink: .
EL NINO
Dodano
12.05.2005 13:16:29
Poniewaź mam ciut odwagi cywilnej to ...przyznam Ci jednak, EL NINO, rację – install nie chce zamiennie z instaluj zadziałać.
Moja wina, źe na Ciebie naskoczyłem. Mam tylko nadzieję, źe na ostrzeźeniu się skończy ,a nie banem od ręki mnie obdarować zechcesz .
Lisowczyk
Dodano
12.05.2005 13:11:38
EL NINO:


P.S. Dorwie gdzies chinskiego w 3.11, to Ci napisze co trzeba wklepac :P :P .


Jeźeli bardzo poprosisz to się przegrzebie przez "zasoby" i Ci podeślę :wink:
Rebe
Dodano
12.05.2005 13:08:44
Lisowczyk:
Zmuszony jestem zacytować fragment poprzedniego postu, bo widze, źe to co sam innym zarzucasz – brak czytania ze zrozumieniem – i u Ciebie występuje:
Co ... oznacza 3 moźliwe komendy odpalenia instalacji
Zmuszony jestem niezgodzic sie z Twoim twierdzeniem. Oznacza to ze nie trzy komendy na konkretnej wersji a zawsze dwie :P . Jesli wersja polska – "instaluj" i "setup", a jesli angielska – "install" i "setup".
Wychodzi na cztery mozliwe komendy :mrgreen: .

P.S. Dorwie gdzies chinskiego w 3.11, to Ci napisze co trzeba wklepac :P :P .
EL NINO
Dodano
12.05.2005 13:01:38
EL NINO:
Lisowczyk:
A zamiast "install' "instaluj" moze teź być, bo i w polskiej wersji teź ten system był rozprowadzany ( install teź działa ).
No i kurna zmusiles mnie do sprawdzenia – jest i "instaluj" i "setup". Zreszta dziwnym byloby brak "setupu" :wink: .


Zmuszony jestem zacytować fragment poprzedniego postu, bo widze, źe to co sam innym zarzucasz – brak czytania ze zrozumieniem – i u Ciebie występuje:
Co ... oznacza 3 moźliwe komendy odpalenia instalacji
Lisowczyk
Dodano
12.05.2005 12:57:17
Lisowczyk:
A zamiast "install' "instaluj" moze teź być, bo i w polskiej wersji teź ten system był rozprowadzany ( install teź działa ).
No i kurna zmusiles mnie do sprawdzenia – jest i "instaluj" i "setup". Zreszta dziwnym byloby brak "setupu" :wink: .
EL NINO
Dodano
12.05.2005 12:52:04
EL NINO:

chyba ze zamiast "setup" bedzie "install" – to zreszta jest wypisane na naklejce dyskietki.


A zamiast "install' "instaluj" moze teź być, bo i w polskiej wersji teź ten system był rozprowadzany ( install teź działa ).
Co w sumie oznacza 3 moźliwe komendy odpalenia instalacji w3x, ale dalej nie zmienia to faktu koniecznosci posiadania zainstalowanego DOS–a.
I to DOS–a wgranego "luzem", a nie jakiejś "popłuczyny" po w98.

Wracając zaś do początku "rozmowy" – istnieje dość duźe prawdopodobieństwo, źe i tak sten system działać nie edzie, bo sprźet sie znarowi, a o nim ani słowa nie bło w tym topicu.
Lisowczyk
Dodano
12.05.2005 12:48:24
JN:
...nieraz komp nie chce wykonać poleceń zawartych na dyskietce i trzeba ją otworzyć poleceniem dir.
Sugerujesz ze po DIR komputer juz wszystko wykona ? :P Nie sciemniaj prosze. Toz to tylko lister zawartosci. Rownie dobrze moge sobie wklepac komende edit config.sys i poprzegladac zawartosc tego pliku – tylko po co ? Skoro jest to dyskietka instalacyjne Win3.11, jedyna komenda jest "setup". Po co sobie zycie utrudniac zupelnie niepotrzebnymi czynnosciami ?
JN:
Wskazane,aczkolwiek niekonieczne.
Wlasnie nawet nie "niekonieczne" a nieistotne, pozbawione w tym wypadku jakichkolwiek podstaw.

Update:
chyba ze zamiast "setup" bedzie "install" – to zreszta jest wypisane na naklejce dyskietki.
EL NINO
Dodano
12.05.2005 12:27:02
znalazlem fajną stronę http://www.winhistory.de/index_ENG.html


nawet nie wiedziałem ze instalka win 3.11 jest w trybie graficznym
Demik
Dodano
12.05.2005 10:12:35
EL NINO:
JN:
...przechodzisz na napęd A i komenda dir...
Po co ta komenda ?


Wskazane,aczkolwiek niekonieczne.

Ja lubie widzieć zawartość dyskietki i nieraz komp nie chce wykonać poleceń zawartych na dyskietce i trzeba ją otworzyć poleceniem dir.
JNJN
Dodano
11.05.2005 13:59:28
JN:
...przechodzisz na napęd A i komenda dir...
Po co ta komenda ?
EL NINO
Dodano
10.05.2005 22:24:04
Demik:
czytałem ten topik 3 razy i mam pytanie:
po zformatowaniu partycji z windows 98 pokazuje sie
dos po restarcie chyba tez????

jesli tak to wstarczy a:/setup.exe

Demik gusioo napisał "chyba", a ja Ci dam taką radę zrób reset a po nim po restarcie co najwyźej przeczytasz : Non–System Disk or Disk Error.
Czy to ci coś mówi. Są jeszce inne informacje które Cię mogą zaskoczyć np. odnośnie nie takiego FAT i przede wszystkim nie tej wersji DOSa jaką posiada WIN98.
Seeker
Dodano
10.05.2005 21:41:54
Demik:
czytałem ten topik 3 razy i mam pytanie:
po zformatowaniu partycji z windows 98 pokazuje sie
dos po restarcie chyba tez????


jesli tak to wstarczy a:/setup.exe

Chyba nie.
Najpierw zainstaluj DOS, potem Win 3.11
Anonymous
Dodano
10.05.2005 21:32:41
czytałem ten topik 3 razy i mam pytanie:
po zformatowaniu partycji z windows 98 pokazuje sie
dos po restarcie chyba tez????

jesli tak to wstarczy a:/setup.exe
Demik
Dodano
10.05.2005 21:29:50
Poczytaj tu.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=30667

UPDATE

Odpalasz kompa na dosie, musi komp prawidłowo pracować w dosie.

Wsadzasz pierwszą dyskietke z WIN3.11 do napędu i przechodzisz na napęd A i komenda dir i komenda setup.exe i czytaj komunikaty i postępuj zgodnie z nimi.

Reszta czytaj w necie,prehistoria.
JNJN
Dodano
10.05.2005 21:23:03
gusioo: Bardzo śmieszne :lol: :D tarzam sie po podłodze ze śmiechu


Rebe uprzednio oczywiscie zainstalowany był dos
Demik
Dodano
10.05.2005 21:11:38
Czyli rada taka: wracaj do piwnicy i siedź tam :lol:
Anonymous
Dodano
10.05.2005 20:00:53
Nie będzie w źadnym trybie, bo by instalacja ruszła to komputer musi mieć zainstalowany system MS–DOS.
Rebe
Dodano
10.05.2005 19:00:16
Demik
Dodano:
10.05.2005 18:55:31
Komentarzy:
19
Strona 1 / 1