Windows 2003 serwer - jak dodac komputer

Witam, od 2 dni mam windows 2003 serwer. Domena dom.local , co zrobić żeby dodać notbook córki z XP prof ? Gdy dodaję komputer w konsoli zarzadzania zaawansowanego to mam wpisać numer GUI aby komputer był zarządzany. Nie mam numeru w BIOSie a na obudowie nie mogę wyczaić który to jest. Druga sprawa, dodałem użytkownika lecz po zalogowaniu jest informacja, że logowanie interaktywne nie może być dokonane. Proszę o pomoc, dopiero kupiłem książkę Windows serwer vademekum więc proszę o wyrozumiałość.

Odpowiedzi: 5

Dzięki, w takim razie zainstaluję sobie i tak na nowej partycji. To tylko tak do ćwiczeń.
cyfraz
Dodano
11.04.2008 19:20:38
Po instalacji Windows Server 2003 możesz doinstalować np. poprzez Manage Your Server jakaś rolę którą server ma pełnić (np. Domain Controller (Active Directory)), jeśli jej nie zainsalujesz to on poprostu danej roli nie będzie pełnił. Oczywiście w każdej chwili możesz odinsalować zainstalowaną wcześniej rolę ( o ile nie jest wymagana przez inną)
wojtt
Dodano
11.04.2008 18:30:58
To super a jak to zrobić skoro instalacja jest pełna. Zainstaluję jeszcze raz, w którym miejscu nie pozwolić na instalację AD? I czy później mogę AD doinstalować? Jeszcze jedno, DHCP autoryzowane a nie mam, muszę dawać statyczne IP.
cyfraz
Dodano
09.04.2008 11:03:17
Przy instalacji, nie. Piszesz, że masz domenę dom.local czyli zainstalowałeś na W2K3 rolę Active Directory i teraz pełni on rolę kontrolera domeny. Po instalacji, jeszcze zanim zainstalowałeś rolę Active Directory mogłeś normalnie pracować w grupie roboczej.
wojtt
Dodano
08.04.2008 19:15:24
Witam ponownie juz zrobiłem, po prostu uruchomiłem kilka usług które były wyłączone i już działa, teraz biorę sie za DHCP bo na razie dałem statyczne. Mam jednak pytanie, na forum zauważyłem wypowiedziach, że Windows 2003 serwer posiada grupę robocza również a w moim tego nie ma. Mam tylko możliwość pracy domenami, czy coś przeoczyłem przy instalacji? Ktoś napisał, że dostaje się do serwera 2003 z grupy roboczej, proszę o wytłumaczenie.
cyfraz
Dodano
06.04.2008 19:26:27
cyfraz
Dodano:
04.04.2008 21:52:55
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1