Windows 2003 Serwer–co sądzicie ?? – Początek

:twisted: :twisted: :twisted: Witam wszystkich ! Co sądzicie o Windowsie 2003 serwer ??
Jego wady, zalety chciałbym wiedzieć jak najwięcej o nim od ludzi którzy go uźywają!!!
I jeszcze jedno– co trzeba zrobić aby zrobić z niego normalny system operacyjny (taki jak XP–)czy chodzi o wyłączenie funkcji serwera–jeśli tak to jak to zrobić??
Z góry przeogromny dzięks !!!
:twisted: :twisted: :twisted:

Odpowiedzi: 12

Uzywam 2003 od kiedy sie pokazal i nie nazekam na niego. Świetny system, szybki, stabilny i bezpieczny po odpowiednim uzbrojeniu, oraz latwy do dostosowania pod swoje potrzeby. Tyle ze przy bardzo duzym oblozeniu procesami nie wytrzymuje i peka. U mnie 2003 Enterprise wytrzymuje 3 miechy i jest ded. Ale i to tak dluzej niz XP bo ten dzialal niecaly miesiac i szedl do kosza. Polecam wszystkim uzytkownikom ktorym zalezy na wydajnosci.
trax15
Dodano
29.03.2004 13:27:55
– czasem długo 'myśli',
– w wielu aplikacjach (np. cdex, nero,...) wolniejszy od poprzedników. Jak mam coś znaleźć na dysku wśród > 100000 plików to krew mnie zalewa (15 minut) – to samo tylko na win 2k – 1 minuta (tylko minuta),
nie wiem jak SE ale ja w trakcie uźywania EnterpriseEd.. nie zauwaźyłęm aby długo myślał, a i z wyszukiwanie plików na kompie nie było najmniejszego problemu, qrcze nie wiem moźe to zaleźy od konfiguracji kompa? :roll: odnośnie starych gir to podobnie pod xp nie chodzą, to nie wiem czy moźna to wymieniać jako wadę?? Pozdrówka. :DAha, muszę powiedzieć, źe dla mnie największąwadą win2003EE jest brak moźliwości obsługi IRDA, podobno działa w ver. StandardEd..., ale tego nie dane mi było sprawdzić bo nie dysponuję tym SO.
neo340
Dodano
05.02.2004 12:07:45
:roll:

Testuję ten system (Windows 2003 Serwer Standard Edition PL) od 4 miesięcy (prawie codziennie) na róźnych aplikacjach.

Wady:
– problemy z starszymi grami i programami (anty virus symanteca tylko w wersji "corporation"), (tak jak w win 2k i win xp),
– czasem długo 'myśli',
– w wielu aplikacjach (np. cdex, nero,...) wolniejszy od poprzedników. Jak mam coś znaleźć na dysku wśród > 100000 plików to krew mnie zalewa (15 minut) – to samo tylko na win 2k – 1 minuta (tylko minuta),

Zalety:
– stabilny, stabilny i jeszcze raz stabilny (tak go 'męczyłem', podkręcałem procka na maxa (o 33 %) i nic – 0 niebieskiego ekranu
– bezpłatna wersja testowa.

Ogólnie: wg. mnie lepszy jest win 2k i przy nim zostanę.
Anonymous
Dodano
05.02.2004 11:45:51
noooo jest super :lol: tylko źe nie moźna go doinstalować nawet jak się poda nr. majtek w majkelsowcie ,wysłali mi majla i co z tego jak nie ma tam tego holernego nr. a mój serwer stoi ,a moj kumpel paczy . i tak k..... juź tydzien
pozdrawiam
Anonymous
Dodano
01.02.2004 18:14:03
primo:
wg mnie jest on gorszy od XP
np. wiele progsów pod nim nie działa
a w to źe jest stabilniejszy wątpię, bo po zainstalowaniu wszystkiego stuffu zaczął się często się zawieszał


te ktore maja dzialac – dzialaja
Anonymous
Dodano
19.01.2004 12:10:38
messias:
Ja uwazam, iz Windows'a 2003 nie ma sensu uzytkowac do zastosowan domowych (giercowanie, office, internet, itd.).


ja odkad go zainstalowalem testuje na grach i spisuje sie dobrze nie wiem jak na starszych ale nowe chodza dobrze przynajmniej u mnie office chmm nie posiadam :) internet co dziennie :D
imhotep
Dodano
18.01.2004 16:19:24
jako jedyny problem z win2003 w moim przypadku stanowił program antywirusowy, norton2003, avast, bitdefender i inne jakimi dysponowałem na początku nie chodziły pod nim. Potem zainstalowałem Antyvirenkit12 ale mi system strasznie muliło, wreszcie odpowiednim okazał się macafee.
neo340
Dodano
18.01.2004 13:41:08
Ja uwazam, iz Windows'a 2003 nie ma sensu uzytkowac do zastosowan domowych (giercowanie, office, internet, itd.). Mozliwe, ze jest on stabilniejszy od XP, ale ta stabilnosc dla zwyklego uzytkownika jest niezauwazalna.
messias
Dodano
18.01.2004 13:31:56
W moim przypadku win 2003 okazal sie strzalem w 10 :) mam lacze radiowe i zauwazylem ze po przejsciu na 2003 polaczenie stalo sie bardziej stabilne choc pod xp mialem takie same stery u mnie tez jest bardziej stabilny niz xp ogolnie jestem zadowolony :D jedyny problem to chyba to ze sieciowka gryzie mi sie z grafa ale ten problem wystepowal juz przy poprzednim systemie
imhotep
Dodano
18.01.2004 12:25:41
wg mnie jest on gorszy od XP
np. wiele progsów pod nim nie działa
a w to źe jest stabilniejszy wątpię, bo po zainstalowaniu wszystkiego stuffu zaczął się często się zawieszał
primo
Dodano
18.01.2004 10:46:51
uźywam i jestem zadowolony, jest stabilny i raczej, to moje odczucie szybszy od xp, tylko na przystosowaniu go do pracy jeko komputer domowy troszeczkę czasu potrzeba.Pytasz czy chodzi o wyłączenie funkcji derwera, nir, chodzi o to źeby wszystkie opcje potzrebne do normalnego uzytkowania kompa uaktywnić, poniewaź są domyślnie wyłączone. Domyślnie on jest ustawiony na maksymalną wydajność, przecieź to win...serwer. Poczytaj powyśze linki, tam masz napisane dokładnie jak i co zrobić zeby smigało, aha, skombinuj sobie program antywirusowy pod win2003, bo te co do xp nie wszystkie podchodzą. Powodzenia. :D
neo340
Dodano
18.01.2004 01:22:48
poczytaj troche FORUM, było juź tego troche.

Polecam równieź www.windows2003.pl i www.winxp.com.pl
Tomekk
Dodano
17.01.2004 22:18:30
Angel of Death
Dodano:
17.01.2004 20:50:41
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1