Windows 2003 Server jako stacja robocza ??

Witam. Właśnie od niedawna uźytkuję Win'a2003 server. I zauwaźyłem, źe np. Antyvirusa sobie zainstalować nie mogę :/. Pozatym coś było na początku nie takz dźwiękiem, ale juź się zrobiło i jest dobrze. Gier nie sprawdzałem. Wydajność jest piekna. Ale to server – poco mi on ?! da się z niego zrobić stacje roboczą ? pomóźcie :roll:

Odpowiedzi: 10

Rebe:

PS.
Na podstawie własnych, złych, doświadczeń nie odwazyłbym się napisac, źe w2k jest mniej stabilny od XP.


Jestem tego samego zdania.
inforobert
Dodano
17.12.2005 14:51:21
mareqm:
a w jaki sposób oceniałes stabilnosx xp? pracujesz w takich apl jak acad, mathcad,matlab, jednoczesnie pzez miesiac nie wylaczajac kompa?


Uźywając tego samego oprogrmaowania w obu wypadkach i warunkach pracy.

Zaraz się dowiem, źe istnieją aplikacje wywalające system, ale ........czy to jego wina(?).

PS.
Na podstawie własnych, złych, doświadczeń nie odwazyłbym się napisac, źe w2k jest mniej stabilny od XP.
Rebe
Dodano
16.12.2005 07:59:37
a w jaki sposób oceniałes stabilnosx xp? pracujesz w takich apl jak acad, mathcad,matlab, jednoczesnie pzez miesiac nie wylaczajac kompa?
mareqm
Dodano
15.12.2005 23:03:52
mareqm:
a ja uźytkuje Windows 2003 Server i jest miodzo
WinXP sie chowa fakt ze trzeba trochę umięc korzystać z usług i zaawansowanych opcji bo np usługi takie jak kompozycje i Audio są domślnie wyłączone ale stabilność, i wydajność są wyśmienite,,jesli chodzi o antyvirus to Norton Corporate Edition 10 jest znakomity, nie obciąźa systemu i jest bardzo skuteczny,, pozdrawiam laików :)


Zacytuję w cąłości, bo ..róznie być moze.

Leciem z tem koksem:
1. usługi – jezlei umiejętnośc korzystania oznaczać ma to co napisąłeś to ........ dobrze, źe nie umiem.
2. Wydajność – delikatny będe i napisźe, źe o wyźszości dyskutowac moźna.
3.Stabilność – nie umiałes uzyskać stabilności w XP to chyba nie bardzo jest o czym rozmawiać i tak na wiarę przyjmowac Twoje zachwyty.
4. NAV Corp. – na biednego nie trafiło.
I niech zdani to zostanie za jedyny komentarz do tej części Twojego postu.

5. Wolę być laikiem niź ignorantem.
Rebe
Dodano
15.12.2005 22:56:50
a ja uźytkuje Windows 2003 Server i jest miodzo
WinXP sie chowa fakt ze trzeba trochę umięc korzystać z usług i zaawansowanych opcji bo np usługi takie jak kompozycje i Audio są domślnie wyłączone ale stabilność, i wydajność są wyśmienite,,jesli chodzi o antyvirus to Norton Corporate Edition 10 jest znakomity, nie obciąźa systemu i jest bardzo skuteczny,, pozdrawiam laików :)
mareqm
Dodano
15.12.2005 22:01:37
blackneron:
... niestety moja cierpliwość co do działania aplikacji sięskończyła. Porzuciłem 2003S na rzecz Xp Sp2 i jest teź cacy.


dlugo wytrwałes ze sporem 2003 :D
WaGonik
Dodano
08.12.2005 23:57:32
... niestety moja cierpliwość co do działania aplikacji sięskończyła. Porzuciłem 2003S na rzecz Xp Sp2 i jest teź cacy.
blackneron
Dodano
08.12.2005 12:53:35
Pewnie googlowy trop związany z frazą udomowienie windows 2003 ew. windows 2003 jako stacja robocza jakieś wyniki by dał. Są bowiem – wierz mi – strony zawierajace szczególowe opisy jak to zrobić.
Tyle, źe o instalowaniu częsci aplikacji, szczególnie narzędziowych , zapomnij, bo one muszą być pod wersje serwerowe dedykowane i nawet jeźlei uda Ci sie zmusić je do instalacji to i tak działać wcale nie muszą.

PS.
Pojęcie GeForce jest dość szerokie, ale jeźlei nawet na stronie nVidii nie ma dedykowanych, a z tego co pamiętam są, to zawszem ozna uźyć tych dla w2k/XP.
Rebe
Dodano
08.12.2005 08:10:35
moźe tak jaśniej.... jak moźna zmienić źeby chodziło jak stacja robocza ? jak moźna to proszę o małe wyjaśnienie krok po kroku ;)


PS: Czy są sterowniki np. dla GeForce'a pod Windows 2003 S ? bo się nie doszukałem...
blackneron
Dodano
07.12.2005 22:28:14
1. Skoro "poco mi on", to po co Ci on ?
2. Da sie.
3. Zrob to sam – Adam Słodowy.
EL NINO
Dodano
07.12.2005 22:24:36
blackneron
Dodano:
07.12.2005 22:21:25
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1