Windows 2000 Problem z filmami – procek 100%!!!

Witam
Mam zainstalowanego W2K SP4, przy próbie odtwarzania filmów procek skacze na 100% i komputer się wiesza. Filmy odtwarzam ogólnie allplayer'em, cinema player'em i czasem vlc, zainstalowałem równieź k–lite codec pack, później teź uźyłem opcji liveupdate w allplayer'ze i tak czy siak nic nie pomogło. Wcześniej (przed instalacją W2K) nie było problemów. Próbowałem odinstalować odtwarzacze filmów oraz kodeki i przeczyścić system i rejestr, ale nie pomogło. Z windows update mam wszystko zainstalowane oprócz WMP9 i IE6.
Pozdrawiam i czekam na porady.

Odpowiedzi: 4

Zdejmij kodeki , zdejmij allplaywera – moze Ci się trafił, bo był jakiś fake – wgraj jakiegoś xvida czy divxa + jakiś najzwyklejszy AC3 ( to co do filmu konkretnego potrzebne dla sprawdzenia ) i zobacz co się dziać będzie.
W ten sposób wykluczyć będzie mozna przynjamniej część moźliwości.

PS.
Dysk podałeś w UDMA–5 – mam rozumieć, źe tylko z niego odtwarzasz ?
Jeźeli nie to sprawdź jeszcze tryb dla czytnika – juź nie odpisuj jeźlei jest UDMA–2 lub go nie uzywasz.
Rebe
Dodano
25.10.2005 20:10:05
Rebe:
A tryb pracy napędu sprawdziłeś ?
A w logach byłeś ?
A kodeków to sobie nie nawrzucąłes za duźo?
A co to znaczy
Wcześniej (przed instalacją W2K) nie było problemów

i9 jaki wg Ciebie moźem ieć związek z tym co się w w2k dzieje ?


W logach byłem a co znalazłem zamieszczam poniźej.
Jedynie najpierw k–lite potem dopiero zainstalowałem allplayera i dziwne bo liveupdate nie widzi zainstalowanych kodeków tylko chce swoje ściągać więc ściągnąłem, no ale nie pomogło.
Wcześniej przed instalacją znaczy wcześniej na innym systemie.
Tryb pracy napędu to DMA 5

Podgląd zdarzeń:

Typ zdarzenia: Ostrzeźenie
Źródło zdarzenia: WinMgmt
Kategoria zdarzenia: Brak
Identyfikator zdarzenia: 61
Data: 2005–10–25
Godzina: 16:40:11
Uźytkownik: Brak
Komputer: OLCRFABOJFKW2K
Opis:
Protokół WMI ADAP nie mógł przetworzyć biblioteki wydajności RemoteAccess z powodu naruszenia czasu w funkcji open.

To jedyne zdarzenie z ikonką "ostrzeźenie"

A jaki masz Windows Media Player ?? Mi na XP i 2000 Subedit nie chciał ładnie smigać dopóki nie zainstalowałem na XP WMP10 a na 2000 WMP9. Moźe to jest tego wina??


WMP v. 6.4.09.1129 i nie sądzę aby była to wina WMP
JFK
Dodano
25.10.2005 18:53:32
A jaki masz Windows Media Player ?? Mi na XP i 2000 Subedit nie chciał ładnie smigać dopóki nie zainstalowałem na XP WMP10 a na 2000 WMP9. Moźe to jest tego wina??
Theix
Dodano
25.10.2005 18:39:48
A tryb pracy napędu sprawdziłeś ?
A w logach byłeś ?
A kodeków to sobie nie nawrzucąłes za duźo?
A co to znaczy
Wcześniej (przed instalacją W2K) nie było problemów

i9 jaki wg Ciebie moźem ieć związek z tym co się w w2k dzieje ?

O tym, źe konfig sprźetowy "wcześniej" mógł wystarczać, a teraz nie to juź tylko z fusów mi wyszło, bo przecieź .skąd mam to wiedzieć(?).
Rebe
Dodano
25.10.2005 15:35:05
JFK
Dodano:
25.10.2005 14:52:02
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1