Windows 2000 a XP

zastanawiam się który system kupić: xp czy 2000. Co byście doradzili? Dlaczego jeden ma być lepszy od drugiego?

Odpowiedzi: 12

Co do stabilnosci zgodzę się. 2000 jest najbardziej stabilnym OSem M$. Ale np. nie podoba mi sie wygląd. Przypomina mi beznadziejny Millenium. Xp ma ładny kojący niebieski kolor. Oczywiście to tylko przykład, nie jest to najwazneijsza zaleta, ale zawsze umila pracę na kompie.
Moja konkluzja jest taka, ze oba te systemy są bardzo dobre, szczegolnie gdy porownac je do poprzednich edycji M$. Wiec to chyba juz kwestia gustu, ktory wybrać. :idea:
fidelio
Dodano
18.02.2005 03:28:24
fidelio:
Wiadomo ze jest to juz system skoncczony i nie ma do niego zadnych juz nowych uaktualnien.

:shock: :shock: to ciekawe co ja ciaglem pare dni temu z WindowsUpdate...
Musisz pamiętać, źe 2000 był projektowany z myślą o firmach a nie uzytkownikach domowych.

Tak i dlatego imo jest to system bardziej dopracowany :D Xp jest robiony z mysla o ludziach nie majacych zbytnio pojecia o windzie.. dlatego wiekszosc rzeczy jest tam (pseldo)zautomatyzowane :P
Nie bede pisal co jest lepsze bo to subiektywna opinia :> Siedze na 2000 od jakis 2lat, nie mam z nim problemow, w polaczeniu z Sp4 system stabilny jak skal, nie mam problemow z grami, softem, sterami itp fidelio wiem ze lubisz swojego Xp ale to nie oznacza ze jest to super system..
Co do wydajnosci na moim sprzecie 2000 bije Xp na glowe..
MS
Dodano
17.02.2005 14:23:40
Ok, skfarkozasysacz musze pare rzeczy wyjaśnić.
Nie napisąłem źe 2000 jest systemem złym. Wrecz przeciwnie to bardzo dobry stabilny soft. Ale nie ma wielu rzczy które ma XP (np zarzadzanie osbnymi profilami).
Co do tej aktywacji... warto miec oryginbał, gyź parwodpodobne jest zeza jkis czas jak wyjdzie np SP3 to bedzie go moźna zainstalowac jedynie na legalny system. I dlatego wrato mieć XP legalny. 2000 natomiast mozna nmieć za 20zł. Wiadomo ze jest to juz system skoncczony i nie ma do niego zadnych juz nowych uaktualnien. Daletgo moźna go mieć za20zł.
JN ma rację uzytkownicy dowmoi uzywają XP oraz 98 SE. Z tym, źe 98 SE teź juz odchodzi. Najcześcenij mają go ludzie, którzy mają bardzo słaby sprzęt, który nie udzwignie XP–ka albo tez są fanatykami gier i cjhcą by kaźda chodziła. Ale czas tego systemu juz nap[rawdę przeminał. Wystarczy zobaczyc ze Doom 3 nie chodzi na 98SE. Trzeba mieć Win 2000 lub XP zeby w niego zagrać.
Takźe zostaje XP. iI do czasu Longhronanie bedzie lepszego systemu M$.
Co do zalet 2000, które wymieniłes czyli szybkość, funkcjonalność i bezproblemowa obsługa to zgadzam się, tyle, źe Xpo ma rowniez te zalety.
Musisz pamiętać, źe 2000 był projektowany z myślą o firmach a nie uzytkownikach domowych. Ja problemów włąsicwie źadnych większych z XP nie miałem. A jak mowilem mam juz go 3 lata.
fidelio
Dodano
16.02.2005 07:33:38
To źadna argumentacja. Np wśród moich znajomych, zaawansowanych, zdecydowana większość uźywa 2000. Zauwaź jakie grupy userów uźywa XP. Przeskoczyli na niego z tych samych powodów dla których ściągają namietnie najnowsze wresje doftu. To to kul i trendi mieć XP PRo i Fotoszopa 21, prawda ? Większość z nich nie zna zalet i wad danych produktów, ale wie źe są nowsze i muszą je mieć. Zwróć teź uwagę jakiego pochodzenia mają te systemy (i nie mówię tu o wszystkich !) Bardzo łatwo "wyczaić" kto ma legala, bo on nie tak szybko przeskoczy przez 3 systemy w ciągu roku tylko po to źeby być "na czasie" z softem (no moźe i są tacy, ale raczej niewielu wyrzuca tak forsę) Tak więc ta argumentacja jest nieobiektywna.
A kończąc juź tą "tyradę" powiem, źe wali mnie serdecznie jaki kto ma system, to jego sprawa i problem, ale czytanie o zaletach i wadach czasami naprawdę potrafi zrzucić z fotela :D Śmieszy jak ludzikowie pottarzają wyśfiechtane slogany MS, o zajebistej multimedialności i w ogóle zajebistości XPeka. Się ludzie nasłuchali, uwierzyli i powtarzają bez zastanowienia.
I tym optymistycznym akcentem kończę udział w tej bezpłodnej i nic nie wnoszącej dyskusji.
skfarkozasysacz
Dodano
15.02.2005 20:51:06
Nie wdając się w zbędną dyskusje,powiem tyle wsród uźytkowników domowych został praktycznie w uźyciu system 98SE i XP HOME i PRO.
Sporadycznie zdarza się w notebokach system ME i 2000.

Pisze to po raz któryś i nikt nie czyta.


Jeśli w większości sami uźytkownicy zrezygnowali z innych systemów,więc chyba nie były najlepsze.

Nie będę pisał o wadach i zaletach kaźdego z nich,bo pisano o tym wielokrotnie.


I na koniec jak masz wydać pieniądze to kup XP,to moje zdanie.
JNJN
Dodano
15.02.2005 19:23:10
fidelio:
2000 szybciej wyjdzie z uźycia.
Poza tym XP ma system aktywacji przez internet. Przez to takźe bardziej opłaca się kupić XP. 2000 nie ma systemu aktywacji i raczej opłaca się mieć pirata.


Wyjdzie z uźycia jak userzy przestana go uźywać, a szybko to nie nastąpi. Nie rozumię teź w czym tkwi "lepszość" aktywacji w XP ?? a 2000 bez aktywacji miec piracki ?? cos chyba pochrzaniłeś.
fidelio:

Kolejna sprawa to gry. jJźeli chcesz grać to 2000 niespecjalnie sie do tego nadaje. Część gier nie chodzi na ten system. Xp jest zdecydownie lepszy do gier.


Masz chyba jakies przedpotopowe informacje, albo myślisz o przedpotopowych grach. Wymień mi kilka gier które nie chodzą pod 2000. (oczywiście system z SP4)\r
fidelio:

2000 ma jedną zaletę, której nie ma XP . Małe wymagania systemowe.Wszystkie inne zalety 2000, ma teź XP.


Masz rację z zasoboźerością, 2000 śmiga bez oporów na procku 300MHz i 196MB RAMu, ikspek pewnie by śmigał jak szczała na takim konfigu :)
Z tymi wszyskimi innymi zaletami, to mógłbyś rozwinąć myśl ?

fidelio:
Wniosek jest chyba oczywisty.
Zresztą korzystam z XP od 3 lat i musze powiedzieć, źe dop tej pory zaden system M$ był bradzo niedkosnały. Xp to pierwszy system, do którego naprawdę trudno się przyczepić. A pracowąłem wcześniej na wiekszosci systemow M$ (95, 98, 98SE, Me, 2000).


Niekoniecznie oczywisty, chyba źe leci się na dresowaty wygląd źrący zasoby :>
Rację masz z niedoskonałością, źaden nie był i nie jest, blisko ponoć 2003 jest, ale nie bawiłem się, więc sie nie wypowiem. Teź pracowałem na wielu systemach, z XPpro włącznie i niestety, ale IMHO jest do dupy, porównując z 2000 (pro oczywiście)
Nie wierzysz mi pewnie na słowo. Poczytaj więc z czym mają kłopoty userzy, źe juź o ilości tych kłopotów wporównaniu do 2000 nie wspomnę.

Konkludując, jeźeli gość stoi prze zakupem systemu, szczerze polecam 2000. Moźe i "brzydki" jest, taki łysy i bez wodotryskuff, ale wydaje mi się, źe waźniejsza jest szybkość, funkcjonalność i bezproblemowa obsługa, a to wszystko zapewnia 2000 pro.
Amen :wink:
skfarkozasysacz
Dodano
15.02.2005 17:17:05
Kupuj Xp i nawet się nie zastanawiaj. No chyba, źe masz słaby sprzęt, to wtedy lepiej kup 2000.
XP to rozszerzony system 2000. Xp ma większe mozliwości oraz jest oczywiście nowszy, dzięki czemu jak teraz kupisz XP, bardziej Ci się to opłaciw przyszłości. 2000 szybciej wyjdzie z uźycia.
Poza tym XP ma system aktywacji przez internet. Przez to takźe bardziej opłaca się kupić XP. 2000 nie ma systemu aktywacji i raczej opłaca się mieć pirata.
Kolejna sprawa to gry. jJźeli chcesz grać to 2000 niespecjalnie sie do tego nadaje. Część gier nie chodzi na ten system. Xp jest zdecydownie lepszy do gier.
2000 ma jedną zaletę, której nie ma XP . Małe wymagania systemowe.Wszystkie inne zalety 2000, ma teź XP. Wniosek jest chyba oczywisty.
Zresztą korzystam z XP od 3 lat i musze powiedzieć, źe dop tej pory zaden system M$ był bradzo niedkosnały. Xp to pierwszy system, do którego naprawdę trudno się przyczepić. A pracowąłem wcześniej na wiekszosci systemow M$ (95, 98, 98SE, Me, 2000).
fidelio
Dodano
15.02.2005 16:58:00
skfarkozasysacz:
Dark:
zastanawiam się który system kupić: xp czy 2000. Co byście doradzili? Dlaczego jeden ma być lepszy od drugiego?


2000 i to PRO
Bo jest lepszy, do wszelkich zastosowań, oczywiście z SP4



A dlaczego ?
Bo go uźywam :lol:
Kaźda pliszka sój ogonek chwali :wink:

Z tymi "wszelkimi zastosowaniami" to bym jednak polemizował. Natomiast generalnie nie ma specjalnej róźnicy.
Rebe
Dodano
11.02.2005 20:57:40
Dark:
zastanawiam się który system kupić: xp czy 2000. Co byście doradzili? Dlaczego jeden ma być lepszy od drugiego?


2000 i to PRO
Bo jest lepszy, do wszelkich zastosowań, oczywiście z SP4
skfarkozasysacz
Dodano
11.02.2005 20:54:38
gusioo:
Było. Poszukaj.

Moźe i było ale nie pod takim tematem. Być moźe źe źle szukałem....ale nie znalazłem...
Dark
Dodano
07.02.2005 16:43:01
Było. Poszukaj.
Anonymous
Dodano
07.02.2005 16:09:34
Dark
Dodano:
07.02.2005 15:32:59
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1