Windosw XP SP1 a nowy komp

Witam, planuje zakup nowego kompa i mam pewną wątpliwość. Przypomniałem sobie jak 10 lat temu instalowałem na nowym kompie Windowsa 98. Instalka zakończyła sie po kilku minutach komunikatem o braku jakiegoś pliku. Instalacje musiałem dokończyć dopiero następnego dnia, ale już na nowo zakupionym Windowsie 98[u]SE[/u]. W tej chwili używam XP SP2 i chce by ten system (przynajmniej na razie) działał też na nowym kompie. Pytanie: czy Windows XP [b]SP1[/b] (instalka) zadziała na tej konfiguracji AMD Athlon II X4 635 Gigabyte GA-790XTA-UD4 (USB3) 4GB DDR3 Spring Point F3EG 500GB Czy spodziewać sie podobynch problemów jak z Win98 ? Chodzi mi o samą instalacje.. czy pójdzie bez problemu ?

Odpowiedzi: 2

A ja odpowiem krótko: nie pójdzie "bez problemu" i to zasadniczo bez różnicy z jakim będzie SP.
Veers
Dodano
09.10.2010 11:37:55
[quote=winek]Pytanie: czy Windows XP [b]SP1[/b] (instalka) zadziała na tej konfiguracji[/quote]To jest jedno z dziwniejszych pytań, jakie tu widziałem, uzasadniane jeszcze dziwniej, bo podpierane wspomnieniami z archaicznego okresu królowania 98-ki. Co ma piernik do wiatraka? :wtf: O ile pamięć mnie nie zawodzi, kiedy XP wszedł do sklepów, standardem były procesory 500-800MHz plus 256-512MB RAM i do takich konfiguracji generalnie pasował. Nie był to szczyt, ale działał względnie przyzwoicie. Niezależnie od obecnej konfiguracji, jaką posiadasz, nie wydaje mi się, aby miał nagle przestać na czymś nowszym/lepszym.
XanTyp
Dodano
09.10.2010 00:03:38
winek
Dodano:
08.10.2010 21:26:40
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1