Win98/ME a serwer 2003 standard eng

Nie wiem czy bylo, bo sie nie doszukalem:
Windy w wersji 98/ME nie widza mi tego serwera – tzn widza, ale nie moga sie dostac do zasobow (jest to serwer plikow). Cos pewnie zle zrobilem z instalacja (cos mi sie obija o jakims trybie native) – czy moze mi ktos jasniej wytlumaczyc o co chodzi i co zrobic, zeby te stacje widzialy zasoby serwera? Oczywiscie stacje z xp widza wszystko jak najbardziej poprawnie. I nie jest to kwestia domeny – stacje wszystkie sa przypisane do domeny i tylko tego serwera nie widza poprawnie – pozostale (np serwer wydrukow lub maszyna na ktorej tymczasowo jest repozytorium MKS–a) widza poprawnie

Odpowiedzi: 5

heh, juz poradzilismy sobie – przyczyna okazala sie prozaiczna – nie bylo we wlasciwosciach polaczenia sieciowego wpisanych WINS, po dodaniu – wstalo...
papieju
Dodano
25.04.2005 16:57:38
Wszystkie serwery pracuja w domenie. kontroler domeny – DC, zapasowy – BDC (jednoczesnie serwer wydruku), WTS – terminal serwer, A, D, E – serwery dla systemu JDE w ktorym pracujemy. No i FS – czyli serwer plikow, ktory nie wpuszcza starszych systemow. Do tej pory pozostale serwery wpuszczaja te stacje – czy to przez zdalny pulpit, czy z wiersza polecen (np: \\dc\c$). Na FS–a moge tylko pingowac i wejsc przez zdalny, natomiast ani nie moge podejrzec udostepnionych zasobow, ani wejsc wierszem poelcenia – wywala komunikat ze nie znaleziono koputera w sieci. I klops. Oczywiscie stacje z xp/2000 nie maja takich problemow. Stacje z win98 sa przypisane do domeny, userzy maja konta w AD – loguja sie poprawnie, korzystaja z sertwera wydruku. Wiec chyba nie tu problem. Natomiast zaczynam podejrzewac Sp1 dla win2003 – w sumie jakich konkretnych opisow i problemow po instalacyjnych jeszcze na forach nie ma, bo to nowosc. Zarzucilem temat naszemu opiekunowi z MS, ale widze ze tez sami nie wiedza co jest grane. A na tym serwerku eksperymantalnie zainstalowalismy to badziewie. A poniewaz serwer pracuje to wywalic go to nie takie hop–siup, no i nie ma gwarancji ze mimo odinstalowania wroci do stanu pierwotnego...
papieju
Dodano
25.04.2005 14:08:38
papieju:
I nie jest to kwestia domeny – stacje wszystkie sa przypisane do domeny i tylko tego serwera nie widza poprawnie – pozostale (np serwer wydrukow lub maszyna na ktorej tymczasowo jest repozytorium MKS–a) widza poprawnie


Nie bylo jasno napisane ze pozostale serwery to tez win2k3.

Moze napisz cos wiecej o konfiguracji jaka masz.
Chodzi mi o to czy pozostale serwery z ktorymi da sie polaczyc sa podlaczone do domeny jako stacje robocze czy tez pelnia funkcje BDC. Gdzie jest GC ? Jaki serwer uwierzytelnia klientow ?
mrsit
Dodano
23.04.2005 11:48:27
fajne, ale nie dziala :(
jak wspominalem z innymi serwerami win2003 sielaczy
papieju
Dodano
22.04.2005 16:21:24
Proponuje to http://support.microsoft.com/kb/288358/.
mrsit
Dodano
22.04.2005 16:20:28
papieju
Dodano:
22.04.2005 15:29:31
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1