[Win98] Zabezpieczenie uruchamiania systemu

Mam komputer z Win98SE, i musze go zabezpieczyc, zeby nie mozna było sie zalogowac nie podając hasła, wiadomo źe w win98 moźna to ominąć klikając "anuluj", ktoś mi mówił źebym sie poleditem pobawił. Moźe mi ktoś krok po kroku wyjasnić co i gdzie poustawiac zeby wyłączyć Anonimowe logowanie?

Prace z W98 zakończyłem jakies 3–4 lata temu :( Nie bardzo pamietam jak sie poruszać po poledicie w W98.

Odpowiedzi: 4

@rtur:
1. Ten bios który jest w tym kompie jest jakis porypany, nie widze tam opcji zabezpieczajacej kompa hasłem. Tylko bios zabezpieczyc mozna chyba (któraś wersja AMI)

2. Wersja z rejestrem ktora została podana nie bardzo chce działać tak jak napisano.

Ad1. BIOS musi mieć opcję hasła przy bootowaniu, jesli nie ma , no to.....nie ma i nic się nie poradzi.
AD2. Moźesz to rozwinąć co nie tak z tym wpisem
Seeker
Dodano
05.02.2005 21:35:59
1. Ten bios który jest w tym kompie jest jakis porypany, nie widze tam opcji zabezpieczajacej kompa hasłem. Tylko bios zabezpieczyc mozna chyba (któraś wersja AMI)

2. Wersja z rejestrem ktora została podana nie bardzo chce działać tak jak napisano.
@rtur
Dodano
05.02.2005 18:11:34
Jeśli mnie pamięć nie myli to jeden taki "co wszystkie rozumy pojadł" podawał kiedyś taki wpis do rejestru. po uaktywnieniu którego przycisk "anuluj" jako źe przyciemiony tym działaniem nieaktywny się stawał, przez co takie zabezpieczenie dość skutecznym sposobem zabezpieczenia się stawało.
Nie chce mi się szukać, ale........poszukam.


Pozwole sobie "na źywca" zacytować by o plajgat śiakiś mnie nie posądzili :wink:


Musisz stworzyć profile dla uźytkowników z hasłem, a następnie wprowadzić ten wpis do rejestru :

[HKEY_LOCAL_MACHINENetworkLogon]
"MustBeValidated"=dword:00000001

Po tym podczas logowanie przycisk Anuluj będzie nie aktywny, przez co nie będzie się dało wejść do Windows–a bez posiadania konta (oraz znania hasła do niego
Seeker
Dodano
03.02.2005 14:23:00
A nie prościej ustawić w biosie hasło na cały komputer.
JNJN
Dodano
03.02.2005 10:10:39
@rtur
Dodano:
02.02.2005 23:54:51
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1