win98 – problem z polskimi znakami

Witam.

Zainstalowalam nowy win98, wszystko ladnie, najpierw format c:, pozniej grzecznie jak instalator kazal. No i mam nowy system ale cos jest nie tak, bo nie wszystkie polskie znaki sie pojawiaja. Nie moge zainstalowac programu ktory ma pliki z polskimi znaczkami w nazwie, w komunikatach win98 nie ma wszystkich polskich liter. Sprawdzilam ustawienia klawiatury – polski (programisty), wiec to tez chyba ok. Co mam zrobic zeby system byl spolszczony?

pozdrawiam cieplutko
Gala

Odpowiedzi: 6

Seeker:
Gala co to za program/y? w których nie masz polskich znaków.
Mozliwe źe czcionka uźyta przez twórcę ew spolszczenie nie działa tak jak powinno.
Masz wszystkie uaktualnienia w tym WIN98? dla świętego spokoju uaktualniłbym system.
I co jeszcze? sprawdziłbym czy ten sam problem wystapi na innym komputerze z zainstalowanym XP np. lub 98, by wykluczyc ew. potwierdzić winę/wadę programu lub systemu


Posta sa nabiję :wink:
Taki problem występował np. – dawne to były lata – gdy jakaś wersja 3 NU sie pokazała – Symantec cos pomieszał i wywalało przy opcjach – nomen omem – naprawczych , polskie znaki z systemu.
Tak wracając do tematu – moźe warto spróbowac doinstalować – podmienieć – fonty systemowe z innej płyty, albo popatrzeć na ustawienia wyglądu czy czcionka nie zostąła z domyslnej na jakąś "swoją" zmieniona.
Rebe
Dodano
06.10.2004 13:56:27
Gala co to za program/y? w których nie masz polskich znaków.
Mozliwe źe czcionka uźyta przez twórcę ew spolszczenie nie działa tak jak powinno.
Masz wszystkie uaktualnienia w tym WIN98? dla świętego spokoju uaktualniłbym system.
I co jeszcze? sprawdziłbym czy ten sam problem wystapi na innym komputerze z zainstalowanym XP np. lub 98, by wykluczyc ew. potwierdzić winę/wadę programu lub systemu
Seeker
Dodano
06.10.2004 13:49:56
Seeker:
Gala jeśli masz w autoexec.bat taki wpis:
keyb pl,,C:WINDOWSCOMMANDkeybrd4.sys to.... trzeba szukać gdzie indziej (jeszcze myślę i nie wiem gdzie) jesli natomiast miast kebrd4 masz keybrd2 to popraw to i sprawdź


sprawdzilam w wordzie– sa polskie literki, sprawdzilam wpisy w plikach systemowych – jest keybord4, czyli wyglada na to ze polski jezyk jest dobrze zainstalowany.
Czemu jednak nie moge zainstalowac programow zawierajacych pliki z polskimi literami? Instalator nie moze otworzyc tych plikow:(
pozdrawiam cieplutko
Gala
Galadriela
Dodano
06.10.2004 07:32:22
Wcisnij lewy ctrl+alt+shift+f1
Anonymous
Dodano
04.10.2004 23:33:45
Gala jeśli masz w autoexec.bat taki wpis:
keyb pl,,C:WINDOWSCOMMANDkeybrd4.sys to.... trzeba szukać gdzie indziej (jeszcze myślę i nie wiem gdzie) jesli natomiast miast kebrd4 masz keybrd2 to popraw to i sprawdź
Seeker
Dodano
01.10.2004 20:13:51
Galadriela:
Witam. Zainstalowalam nowy win98, wszystko ladnie, najpierw format c:, pozniej grzecznie jak instalator kazal. No i mam nowy system ale cos jest nie tak, bo nie wszystkie polskie znaki sie pojawiaja. Nie moge zainstalowac programu ktory ma pliki z polskimi znaczkami w nazwie, w komunikatach win98 nie ma wszystkich polskich liter. Sprawdzilam ustawienia klawiatury – polski (programisty), wiec to tez chyba ok. Co mam zrobic zeby system byl spolszczony? pozdrawiam cieplutko Gala
Galo włącz wordpada czy notatnik są normalnie polskie litery..? moźe starczy tylko czcionke(fonts) zmaienić) POzdro..!
Anonymous
Dodano
01.10.2004 13:56:44
Galadriela
Dodano:
01.10.2004 06:45:21
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1