Win2k3 nie widzie drugiego HDD / Problem z aktywacja

1). Kiedy próbuje podpiąć drugi HDD (takze z zainstalowanym Win2k3) system po uruchomieniu nie widzi tego podpiętego dysku (BIOS go wykrywa) .. Czy jest jakaś ukryta opcja pozwalająca to włączyć (podobnie jak np. "widzenie" cyfrówki poprzez odpalenie services.msc)

Jest mi to bardzo potrzebne źeby przerzucić potrzebne mi pliki ...



2). Czy moźna jakoś aktywować Win2k3 po czasie kiedy minął jej ternim ? Tzn aktywowałem swój system win2k3, ale teraz niby juź ta aktywacja sie wyczerpała i po załadowaniu systemu mam informacje o potrzebie aktualizacji, kiedy przechodze do tej aktualizacji to wyswietla ze aktualizacja jest juz dokonana i wywala za chwie poprzedni ekran na którym znowu jest napisane, ze musze aktywować swoja wersje win2k3 i tak w kolko ... Co moze byc nie tak... Jak sie z tym uporac ...?

Odpowiedzi: 11

Pablo_NFG:
XXX: pomogło :) Wielkie dzięki :)))

PS. Miałem cracka do tego win2k3 ... (jak wiesz co mam zrobic, krok po kroku to napisz mi na PM'a )


Pozdro
Pablo

Przykro mi, ale ja nie kradne.
xxx
Dodano
23.08.2004 17:08:02
XXX: pomogło :) Wielkie dzięki :)))

PS. Miałem cracka do tego win2k3 ... (jak wiesz co mam zrobic, krok po kroku to napisz mi na PM'a )


Pozdro
Pablo
Pablo_NFG
Dodano
22.08.2004 22:25:43
wejdź tak jak xxx podał i rozejrzyj się za dyskiem/partycją nieprzypisaną w systemie.
Rebe
Dodano
22.08.2004 22:17:09
Zamieniłem dyski na taśmach, ale dalej w "Moim Komputerze" widoczny jest tylko 1 :(

Dziwne jest to, źe jak dam na "jego właściwości" to w zakładce "Sprzet" widzi te 2 dyski ... Moze trzeba gdzie ręcznie w win2k3 włączyć wykrywanie nowych HDD (podobnie jak to musiałem zrobic z aparatem cyfrowym poprzez zaznaczenie opcji w usludze services.msc) ...
Pablo_NFG
Dodano
22.08.2004 22:02:26
Szymon Grabiński – xxx ma rację z tym przypisywaniem – wystarczy najcześciej w zarządzaniu się połapać – tzn. zwmusić system do wysiłku,wskazując mu istnienie urządzenia. Pablo_NFG nie napisął, źe go w menagerze urządzeń nie ma, a przynajmniej tak to rozumiem.


Ad2 – kupić ,a przed kolejnym pytaniem tego typu dokładnie przeczytać :
a/ regulamin forum
b/ warunki licencji na program udzielonej.
W kwestiidlinków o udomowieniu – wysil swój intelekt co do zwrotu kluczowego i przejrzyj ten dział, albo nawet – o zgrozo – z googli skorzystaj.

PS.

Szymon Grabiński – jednak prosiłbym bez wskazówek ułatwiających pośługiwanie się kradzionym oprogramowaniem – a taki jest obecny status tego OS–a.
Rebe
Dodano
22.08.2004 21:32:55
prosciej sie juz nie da :)
Szymon Grabiński
Dodano
22.08.2004 21:25:33
Szymon Grabiński:
czy ten problem pojawia sie rowniez gdy podlaczasz dyski odwrotnie? czy do tasm masz podpiete inne urzadzenia czy tylko te 2 dyski?


Tylko 2 dyski ... zaraz zammienie je miejscami ...


PS. Moze ktos tu przywolac linka w ktorym opisane jest jak po instalacji przerobic win2k3 na normalnego kompa z grafika 3D, dzwiekiem etc ... Nie chodzi mi o link: http://xp.net.pl/art/windows2003_workstation.html ...

Chodzi mi o taki co w całości były opcje opisane w języku PL ...
Pablo_NFG
Dodano
22.08.2004 20:55:17
czy ten problem pojawia sie rowniez gdy podlaczasz dyski odwrotnie? czy do tasm masz podpiete inne urzadzenia czy tylko te 2 dyski?
Szymon Grabiński
Dodano
22.08.2004 20:41:09
Szymon Grabiński:
pablo: jaki system pliku? ntfs czy fat32?

czy do tej samej tasmy masz podpiete inne urzadzenia (cd–rom, nagrywarka, etc.)?



Na obydwóch dyskach jest format NTFS, dyski są podłączone na osobnych taśmach ...

Jeden to HDD Samsung 80GB, drugi – WD 80GB
Pablo_NFG
Dodano
22.08.2004 20:30:48
xxx:
ad.1? jak chcesz przypisac literke do niewykrytej partycji/dysku?!

pablo: jaki system pliku? ntfs czy fat32?
czy do tej samej tasmy masz podpiete inne urzadzenia (cd–rom, nagrywarka, etc.)?


ad.2. w tym przypadku jesli chcesz dostac sie do systemu masz dwa wyjscia:
– infolinia microsoftu (ale oni nie pomagaja ;))
– program reset5.x
Szymon Grabiński
Dodano
22.08.2004 20:06:20
1) mozna – w narzedziach administracyjnych –> zarzadzanie komputerem –> zarzadzanie dyakim i przypisz literke partycji

2) hmmm...miałes jakiegos cracka do niego, źe taki dzinks Ci wyskoczył ??
xxx
Dodano
22.08.2004 19:25:00
Pablo_NFG
Dodano:
22.08.2004 18:54:40
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1