Win2000. Po usunięciu trojanów zniknęły ikony i pasek zadań.

Co zrobić ? Zaraźonych było kilka pliczków, z tego co widziałem ze dwa dll'e o jakichś standardowo jak na trojany dziwnych nazwach oraz podobne 2 wykonywalne exe. Jeden z nich to byl "smssu" czy jakoś tak.

Jako wskazówkę podam, źe jeden z tych trojanów zablokował część właściwości ekranu, m.in. tę odpowiedzialną za tło pulpitu, na którym zresztą widniała podmieniona niebieska tapetka w stylu BSOD (z napisem Fatal Error dotyczącym Internet Explorera).

Nie moźna było uźywać IE, strony się nie ładowały. Antyvir uźyty do "naprawy" to Avast Home 4.6

W trybie awaryjnym podobnie, teraz jest tylko goły pulpit po załadowaniu systemu.

Które biblioteki odpowiadają za ładowanie powłoki ? Jak je przywrócić ?
Pomóźcie!

Odpowiedzi: 9

EL NINO:
Rebe, bluznic nie moge, to tak na dzien dobry: odbadz stosunek sam z soba :mrgreen: .

P.S. To chyba przez wymawianie "imienia" tirego nadaremno :P .


Jeźeli nawet uznać, źe w Twoim wypadku ta metoda pomaga na napięcia rozładowanie, to zwaź źe w moim skuteczną być nie musi ;0

PS.
To se moźe zmień .... obiekt westchnień na jakiś mniej Cię otumaniający :mrgreen:
Rebe
Dodano
04.06.2005 17:00:05
Rebe, bluznic nie moge, to tak na dzien dobry: odbadz stosunek sam z soba :mrgreen: .

P.S. To chyba przez wymawianie "imienia" tirego nadaremno :P .
EL NINO
Dodano
04.06.2005 16:02:09
EL NINO:
Rebe:
:idea: Moźe nie pij juź dzisiaj
No kurna, faktycznie walnalem jak tire :mrgreen: . To chyba przez to, ze jednoczesnie na innym extra forum pisalem jednoczesnie :wink: .

Ale jak zauwazyles szanowny Rebe, postepowanie podobnym byc moze.


Tak to EL NINO bywa, gdy 4w1 się wykonuje jednocześniąc do kwadratu :mrgreen:
Rebe
Dodano
04.06.2005 09:53:22
Rebe:
:idea: Moźe nie pij juź dzisiaj
No kurna, faktycznie walnalem jak tire :mrgreen: . To chyba przez to, ze jednoczesnie na innym extra forum pisalem jednoczesnie :wink: .

Ale jak zauwazyles szanowny Rebe, postepowanie podobnym byc moze.
EL NINO
Dodano
03.06.2005 23:26:41
EL NINO:
Nie wiem czy jest sie nad czym zastanawiac ? Masz dostep do Uruchom ? Jesli tak, odpal "sfc /scannow" z plyta XP w czytniku. Jesli nie, start z plyty XP i nakladka systemu.


:idea: Moźe nie pij juź dzisiaj

Na tytuł topicu i dział spojrzałeś ?
Jeźeli tak to chyba upgrade, a nie naprawę zaproponować chciałeś :mrgreen:

K. – oczywiście pomijając kwestię systemu sugestia EL NINO z naprawą związana jest całkowicie uzasadniona.
Rebe
Dodano
03.06.2005 22:04:30
Nie wiem czy jest sie nad czym zastanawiac ? Masz dostep do Uruchom ? Jesli tak, odpal "sfc /scannow" z plyta XP w czytniku. Jesli nie, start z plyty XP i nakladka systemu.
EL NINO
Dodano
03.06.2005 20:55:07
Dzięki za odpowiedzi. Sprawdziłem wpisy rejestru. Wszystko jest na swoim miejscu jeśli chodzi o explorer.exe. Okazało się, źe antywirus skasował równieź dwa pliczki:
explorer32dbg.exe oraz iexplore_dbg.exe .

Wiem, źe to trojany i źe są pewnie powiązane jakoś w rejestrach z odpalaniem powłoki i internet eksplorera. Gdzie to sprawdzić/zmienić ?

Internetu wciąź nie ma. Zainstalowałem Firefoxa i od razu wyskakuje brak połączenia, nawet sekundy sie nie zastanawia.

W Hijacku 1.99 czyściutko, Spyware Doctor 3.2 , imho, najlepszy wykrywacz syfu pod słońcem równieź nic juź nie wykrywa. Podobnie z CWS Shredderem 2.14
K.
Dodano
03.06.2005 17:29:25
Goły pulpit czyli explorer nie działa brak paska zadań etc. ?
Sprawdź prosze jeszcze cóź takiego masz w kluczu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options

Pulpit wygladał tak jak na screenie w ostatnim poscie ?
http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=34781
Bobi
Dodano
02.06.2005 17:09:49
Jak dasz ctrl+alt+del i po pojawieniu się Menedźera zadań wpiszesz w Plik –> Uruchom explorer.exe i się wszystko pojawia to rzucić okiem na klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon tam powinien być wpis Shell i jego zawartośc to Explorer.exe. W system.ini teź wpis shell=explorer.exe powinien sie pojawić.
Żółty
Dodano
02.06.2005 15:32:14
K.
Dodano:
02.06.2005 15:21:48
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1