Win XP Pro - smugi na ekranie przy uruchamianiu

Witam ! W czasie uruchamiania PC-ta obraz na monitorze “CRT” drży,powstają podłużne,migające pasy,ekran startowy raz się rozjaśnia a raz przyciemnia aż do całkowitego uruchomienia systemu. Potem jest już dobrze,aż do następnego włączenia na drugi dzień z rana - po dłuższej przerwie i po ostygnięciu !!! Robiłem wcześniej modernizację komputera(3 tygodnie)i do tej pory było OK!Nowy sterownik karty graficznej nie pomógł.Gdzieś na forach czytałem,że związane to jest z “zimnymi lutami” gniazda D-Sub karty graficznej(zintegrowana).Co mogę zrobić ? Proszę o rzeczową poradę !!! Pozdrawiam - Przemka_MM

Odpowiedzi: 5

Monitor ciągnie zasilanie z kompa, a nie z gniazdka?
XanTyp
Dodano
26.02.2012 19:32:48
Coś tu jest nie tak ! Komputer oczywiście uruchomię bez"podglądu",czyli z automatycznym logowaniem do systemu.Bez podglądu mogę zamknąć system ,ale tylko "twardym resetem"! Ale niestety nie umiem włączyć monitora >>> aż do "uspokojenia" się obrazu <<< bez ingerencji komputera. U mnie to komputer włącza monitor do dalszej eksploatacji !!!
Przemka_MM
Dodano
26.02.2012 16:52:15
Hej ! Po modernizacji pozostała mi tylko stara obudowa i DVD-RAM !!! Monitor "stary",ale śmiga nawet po kilkanaście godzin na dobę - więc to chyba nie jego wina. Nad grafiką się zastanawiam,ale to jeszcze nie ta pora.Szukam innego rozwiązania,może ponownie serwis ? Niestety,nie umiem uruchomić monitora bez podpiętego kabla do gniazda D-SUB-bez udziału PC-ta ! Mam tylko problem z tym "smużeniem" w czasie startu zimnego komputera z rana.Potem jest już wszystko OK !!! Pozdrawiam !
Przemka_MM
Dodano
26.02.2012 16:36:27
  • XanTyp 26.02.2012 16:40:25

    [quote=Przemka_MM] Niestety,nie umiem uruchomić monitora bez podpiętego kabla do gniazda D-SUB-bez udziału PC-ta[/quote]A co w tym trudnego? Wyłączasz komputer, odpinasz monitor od karty graficznej, zostawiasz do rana. Rano, wciskasz guzik od załączania monitora i obserwujesz kineskop.

Proponuję zmierzyć czas uruchamiania się monitora w dwóch sesjach: Sesja 1, poranek 1: monitor uruchamiasz bez udziału komputera - czas mierzysz aż do "uspokojenia" się obrazu. Sesja 2, poranek 2: to samo co wyżej, ale monitor jest podpięty pod kartę graficzną. Margines rozbieżności 15-30 sekund oznaczać będzie naturalną kolejność wypadków: Monitor, a raczej jego kineskop wydaje ostatnie tchnienia i nie ma się co dziwić, że tak się zachowuje. Margines rozbieżności powyżej minuty - powyższe plus dodatkowe atrakcje (na ogół wiążące się z dojeniem przez elektronika zrozpaczonego klienta). Diagnoza: monitor zezłomować, kupić drugi.
XanTyp
Dodano
26.02.2012 14:54:31
Nie podałeś czy modernizacja była robiona na nowe czy używane części. Raczej bym obstawiał na wysłużony monitor(CRT). Jeżeli masz jakąś możliwość to podłącz pod inny monitor np. od znajomego lub telewizor również kabel podmień na inny. Jak będzie się działo to samo co przed zamianą to pozostają ci 2 opcje - kupno oddzielnej grafiki albo wysyłka płyty głównej do serwisu w celu naprawy usterki.
maciek25
Dodano
26.02.2012 13:04:00
Przemka_MM
Dodano:
26.02.2012 11:47:34
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1