Win xp obok win 7 - problem z odpaleniem

Doinstalowałem dzisiaj Windows XP na partycji E: // Windows 7 od nowości posiadam na C:. Naprawiło mi jakimś cudem plik botujący i Windows 7 już normalnie odpala ( pole wyboru również działa) ustawiony przez Easy BCD ale teraz jak chcę włączyć Windows XP to się resetuje tzn. pokazuje się plansza z logo Windows XP potem na ułamek sekundy niebieski ekran z błędami i restart. Moje ustawienia EASY BDC: There are a total of 2 entries listed in the bootloader. Default: Windows 7 Timeout: 30 seconds EasyBCD Boot Device: C: Entry #1 Name: Windows 7 BCD ID: {current} Drive: C:Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe Entry #2 Name: Microsoft Windows XP BCD ID: {1088f436-c96a-11de-b974-f6ef5dccb360} Drive: C:Bootloader Path: \NST\ntldr Użyłem tutaj automatycznego wyboru XP dziwne że zaznacza C:\, jak przełączę na E:\ to coś nie idzie. Musiałem również W biosie przestawić spowrotem na AHCI bo win7 się nie odpalał jak było na IDE ( przymusowe do instalacji Xp ). Dodam że wcześniej przed naprawą pliku botującego, i przy IDE normalnie działał. Czy ktoś wie co tu zrobić by działał win7 i win xp ?

Odpowiedzi: 5

Skoro odapala na IDE to doinstaluj te sterowniki trybu AHCI i się skonczy przełączanie. Da sie na pewno bo sam tak robiłem.
Żółty
Dodano
28.05.2011 00:29:37
System odpala na Ide. Dziękuje za pomoc.
d3ex
Dodano
27.05.2011 14:58:22
Przed zabawami ze sterownikiem zrób sobie kopię rejestru - masz darmowy erunt do tego i z poziomu XP zrobisz kopię. Jak cos się słabo postarasz (np pomylisz sie przy wyborze sprzętu z listy) to przywrócisz rejestr i system wstanie w trybie IDE. To tak tylko celem ostrzeżenia.
Żółty
Dodano
27.05.2011 13:11:14
Znalazłem ciekawą instrukcje http://www.tweaks.pl/czytaj,wlaczamy_tryb_ahci_i_ncq_dla_dysku_sata,571.html , jutro sprawdzę czy system XP odpali się na IDE
d3ex
Dodano
27.05.2011 02:32:00
Restart XP może być spowodowany właśnie przestawieniem trybu. Zobacz czy XP wstanie jak wrócisz do IDE. Jak wrócisz to da się doinstalować do XP sterowniki trybu AHCI i wówczas przełączysz w biosie na AHCI i sprawdzisz czy oba wstaną. BTW - nie było obowiązku zmiany trybu na IDE podczas instalacji XP - mozna było mu sterowniki podać i poszłoby na AHCI również.
Żółty
Dodano
25.05.2011 23:49:10
d3ex
Dodano:
25.05.2011 23:33:03
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1