Win Xp i W7 Beta = 1 komp

No więc właśnie Kiedyś można było na jednej partycji mieć W98 a na drugiej XP i skakać dowoli między systemami. Stad moje pytanie. Mam zainstalowanego Xp i chcę sobie potestować W7, czy mogę go zainstalować na innej partycji i przełączać się bez problemu między systemami? Pozdr

Odpowiedzi: 13

Nawiązujesz tu do chwytu z reinstalką XP bez formatowania partycji. Instalator XP pozwala na taką możliwość. To jedna z opcji w kroku instalowania systemu. Jest wybór pomiędzy formatowaniem w FAT32 i NTFS oraz to samo na szybko (tyczy się raczej tylko nowych instalacji na nowych dyskach) oraz zainstalowaniem systemu bez formatowania partycji, na której już się XP znajduje. Instalowałem Win7 na wirtualnej maszynie, ale nie pamiętam, żeby była tam taka opcja. Robiłem to tylko raz więc fakt, że nie pamiętam nie jest tożsamy z brakiem takowej.
XanTyp
Dodano
25.09.2009 01:48:39
1) Nie "odkopuj" tematów tylko zakładaj kolejny i ewentualnie się odnieś do innego. 2) W kwestii Twojego problemu: aby poprawnie zainstalować dwa systemy najpierw instalujesz starszy (Win XP) a następnie ten nowszy (Win 7). Nigdy na odwrót! Teraz jest ciężko określić czy błąd leży po stronie bootloader'a czy system w trakcie instalacji uległ uszkodzeniu. Możesz kombinować najpierw z edycją bootloader'a później z konsolą odzyskiwania systemu, ale najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest ponowne zainstalowanie dwóch systemów w wyżej wymienionej kolejności. Ewentualnie nie wiem jak by się to wszystko zachowało jak byś ponownie teraz zainstalował Win 7 na tej samej partycji bez uprzedniego formatowania. Xan opisywał kiedyś taką sztuczkę na XP, ale czy to samo działa na 7... Osobiście takiej sztuczki nie próbowałem...
Razorek
Dodano
24.09.2009 15:39:08
witam w moim przypadku jest na odwrót tzn. na dysku c: mam zainstalowany win7 ktory byl pierwszym systemem wczoraj na partycji d: zainstalowalem win xp i teraz komp odpala mi sie tylko na xp nie mam mozliwosci wyboru miedzy systemami. Jest jakis sposob by to naprawic bez potrzeby usuwania xpeka???
wloczy
Dodano
24.09.2009 14:56:46
Wsadzasz płytkę instalacyjną z Windows XP. Niech się uruchomi z płytki i jak będziesz mieć pytanie czy naprawić system to wciskasz R i instalator wchodzi do konsoli odzyskiwania. Wpisujesz numer instalacji zwykle "1" i hasło administratora. Następnie wydajesz komendę fixboot lub fixmbr, po czym dajesz exit. Ponadto plik VHD to jest plik wirtualnego dysku, jeśli instalowaleś W7 w sposób tradycyjny (na osobnej partycji) takiego pliku nie będziesz mieć.
pawkrol
Dodano
03.06.2009 20:55:41
1.Wsadz plyte z systemem do napedu - wystartuj na systemie Xp z obsluga Cd-Rom'u.. 2.Wpisz fixboot , daj Enter 2.Wpisz fixmbr, daj enter
Lamer
Dodano
02.06.2009 21:47:29
  • rafeluss 02.06.2009 22:15:40

    [quote=Lamer]1.Wsadz plyte z systemem do napedu - wystartuj na systemie Xp z obsluga Cd-Rom'u.. 2.Wpisz fixboot , daj Enter 2.Wpisz fixmbr, daj enter[/quote] wsadzam płytkę z XP, wybieram obsługę Cdromu i ładuję się instalka oraz partycje. Jak wybiorę F8 pojawią się opcje uruchomienia systemu. Wybieram tryb awaryjny z obsługą wierszy, pojawia się konsola wierszy, wpisuje to co podałeś ale nie chce wybrać, krzyczy że te zadanie nie może być zrealizowane. Główna komenda do c:/Documents and Settings/adimin i nie che sie zmienić na samo C:/

[quote=Lamer][quote=rafeluss]a co zrobić jeśli usunołem win7RC z partycji oddzielnej niż XP i przy odpalaniu lapka nadal pojawia sie opcja wyboru miedzy xp a 7 ;/ w boot.ini niestety nie widać win7 [/quote] [quote=pawkrol]Z odinstalowaniem nie ma problemu Format partycji z W7 lub usuniecie pliku VHD, [b][i][u]a ponadto z konsoli XP: fixboot. [/b][/i][/u][/quote] :-k [/quote] wyszukałem plik VHD ale to jest rozszerzenie pliku ?? odnalazło takie ; nvhda.nvu nvhdap32.dll nvhda32.sys nvhda.nvu nvhda.PNF nvhda32.sys nvhdap32.dll jak byś mógł jeszcze napisać jak usunąć z konsoli xp fixboot. sory że zadaję takie banalne pytania.
rafeluss
Dodano
02.06.2009 17:23:58
a co zrobić jeśli usunołem win7RC z partycji oddzielnej niż XP i przy odpalaniu lapka nadal pojawia sie opcja wyboru miedzy xp a 7 ;/ w boot.ini niestety nie widać win7
rafeluss
Dodano
02.06.2009 01:51:56
  • Lamer 02.06.2009 16:37:32

    [quote=rafeluss]a co zrobić jeśli usunołem win7RC z partycji oddzielnej niż XP i przy odpalaniu lapka nadal pojawia sie opcja wyboru miedzy xp a 7 ;/ w boot.ini niestety nie widać win7 [/quote] [quote=pawkrol]Z odinstalowaniem nie ma problemu Format partycji z W7 lub usuniecie pliku VHD, a ponadto z konsoli XP fixboot.[/quote] :-k

  • Lamer 02.06.2009 16:38:14

    [quote=rafeluss]a co zrobić jeśli usunołem win7RC z partycji oddzielnej niż XP i przy odpalaniu lapka nadal pojawia sie opcja wyboru miedzy xp a 7 ;/ w boot.ini niestety nie widać win7 [/quote] [quote=pawkrol]Z odinstalowaniem nie ma problemu Format partycji z W7 lub usuniecie pliku VHD, [b][i][u]a ponadto z konsoli XP: fixboot. [/b][/i][/u][/quote] :-k

dlaczego w windows7 nie mam takich mizliwosci karty dzwiekowej realteka jak na xp?w xp moge sie podpiac do wielu wejsc a w win7 tylko jeden glosnik imikrofon jest aplikacja real teka do win 7 ? a wogole panel przedni po instalacji mi nie chodzi a w xp ustawilem recznie i powinien nie wyszukuje gdy sie podczepiam
lucjano15
Dodano
21.03.2009 14:19:10
Działa, działa jest tak jak ma być, czyli boot się pyta który system chcę włączyć :D XP jest na C: W& na D: i jest super, szkoda, ze tylko do sierpnia, ale liczę, że RC dadzą na dłużej i jakoś pociągnę do premiery na siódemce
Ganzes
Dodano
20.03.2009 17:38:22
Możesz spokojnie instalować. Sam to przetestowałem. XP na C:, a W7 na D: w pliku VHD. Wszystko cacy. Z odinstalowaniem nie ma problemu Format partycji z W7 lub usuniecie pliku VHD, a ponadto z konsoli XP fixboot.
pawkrol
Dodano
11.03.2009 22:42:17
@Adaśu a tam nie była taka kwestia że na dysku jest domyślnie jedna aktywna partycja na której można postawić system. Coś mi się kojarzy z Partition Magica że coś takiego było. Oczywiście można to było przy pomocy tego programu zmienić...Nawet jak w PPM na mój komputer zarządzaj>menadżer dysków to tam jest inny kolor paska u góry. Tylko nie wiem czy akurat ten pasek jest właśnie od tego...
Razorek
Dodano
11.03.2009 21:33:34
  • Krzysiek_85 26.03.2009 20:29:48

    [quote=Razorek]@Adaśu a tam nie była taka kwestia że na dysku jest domyślnie jedna aktywna partycja na której można postawić system. Coś mi się kojarzy z Partition Magica że coś takiego było. Oczywiście można to było przy pomocy tego programu zmienić...Nawet jak w PPM na mój komputer zarządzaj>menadżer dysków to tam jest inny kolor paska u góry. Tylko nie wiem czy akurat ten pasek jest właśnie od tego...[/quote] To troche nie tak: Na aktywnej partycji znajduje sie bootloader, ktory moze przechowywac wiele systemow na raz. Nie bedzie tu zadnego problemu bo instalujemy nowszy system obok starszego a nie odwrotnie. Nie beda ze soba kolidowac.

I o to chodziło, jak się tylko ściągnie to zaczynam instalować. Dzięki
Ganzes
Dodano
11.03.2009 15:45:07
Jeżeli masz już zainstalowany Windows XP i zainstalujesz Windows 7, to po instalacji bootloader będzie miał dwa wpisy: WinXP i Win7.
Ad@$
Dodano
11.03.2009 14:58:33
Ganzes
Dodano:
11.03.2009 14:24:08
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1