win 98SE i wykrywanie PnP

Mam taki problem, win98se i po włączeniu nowego LCD monitora wykrył się jakoś ale teraz problem, bo po kaźdym restarcie (i nawet po podłączeniu starego monitora) wykrywa mi nowe uźądzenie i zawiesza system.
Mogę wejść od systemu gdy przy włączeniu mam odłączony monitor od PC a jak go podłączę, to działam na standardowym PnP monitorze i jest niby git.
Rozwiązaniem jest wyłączenie wyszukiwania sprzętu powłoki PnP w rejestrze.... ale nie pamiętam gdzie to było – wiem, źe takie coś w XP to z panelu moźna wyłączyć jako usługę, ale w 98 chyba w regedit. Kiedyś coś podobnego wygooglałem ale teraz nie mogę tego odnaleźć. Czy ktoś pamięta gdzie jest klucz od wyłączenia PnP w win 98??
Dzięki i pozdrawiam

Odpowiedzi: 6

Właśnie o to szło :D :lol: super :D
Dzięki wszystkim za helpa :D
Jest OK....
no i jak kaźde inne ustawienie w win to i ta fajka przy auto wykrywaniu sprzętu na pewno jest gdzieś sobie tam w regedit :D
Dzięki raz jeszcze i polecam to rozwiązanie dla innych, bo wygooglałem, ze są tacy co mają ten sam problem, lecz pozostaje on bez rozwiązania :D
Pozdro...
verbos
Dodano
08.02.2006 10:42:31
we wlasciwosciach Ekranu (opcje wyswietlania zakladka Zaawansowane MONITOR jest mozliwosc wylaczenia opcji wykrywania monitora PnP...............
andrev123
Dodano
06.02.2006 21:31:28
No niestety w trybie awaryjnym (czyli bez dedykownaych sterowników) odpala się bez problemu i wywaliłem nie tylko wszystkie monitory ale i nawet kartę graf. źeby tylko coś zadziałało ale teź nic nie pomogło...
Co do konfliktów, to raczej nie jest to urządzenie wew. więc źadne IRQ czy DMA nie wchodzi w grę.
niestety nadal nie wiem jak wyłączyć (nie z poziomu BIOSu) wykrywanie urządzeń :(
Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie ?? – system zaktualizowany na maxa więc źadne SP nie pomogą :(
POzdro
verbos
Dodano
06.02.2006 10:14:20
Według mojej obserwacji windows 98 ma problemy z monitorami lcd u mnie ten system na monitorze lcd dawał sie uruchomic tylko w trybie awaryjnym..(obecnie nie posiadm tego sytemu) zainstalowanego) Moze doinstalowanie nieoficjalnych Sp( ostatni chyba o numerze 2.0) do windows 98 rozwiązuje problem ..??
Anonymous
Dodano
02.02.2006 10:06:31
zrob tak sprawdz na normalnym monitorze czy nie masz jakis sterownikow do monitora i ustawionej jakies dziwnej rozdzielczosci pozmieniaj to i sterownik usun jezeli tokowy masz. ewentualnnie sprobuj uruchomic w trybie awaryjnym i sprawdz w menadzeze urzadzen czy jakies dziwne uzodzenie nie bylo lub nie jaest w konflikcie, i sprobuj wtedy poukasowac sterowniki od monitora.
andrev123
Dodano
02.02.2006 00:47:05
Patrzyles w BIOSie ?
PnP OS enable/disable
EL NINO
Dodano
01.02.2006 19:58:23
verbos
Dodano:
31.01.2006 23:35:57
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1